tv 2500 - 3000

decode21

New member
Witam
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok.30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? mało z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? 42 philips plh5535
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dvbt
10 .Jakie urządzenia ? Dysk usb, konsola(rzadko)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chciałbym tylko z moich doświadczeń to do smart tv trzeba miec duzo cierpliwosci
15. Czy zamierzasz grać w gry - rzadko
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? wolalbym około50'',chyba że lepiej kosztem cali wybrać coś niecolepszego to może być i 42'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? w skrócie to wszystko co przeszkadza w oglądaniu sportu czy szybkich scenach akcji w filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Mniej więcej po równo.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Rzadko, raz na kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Na tv to rzadko

Mam philipsa 40phl5535 (od Kikiego) i jestem zadowolony. Co mnie przekonało do tego tv to matryca półmatowa(?) po prostu nie widać swojego odbicie w ekranie. Obraz super ale szybkość działania średnia(smarttv, przewijanie filmów z dysku). Szukam tv głównie do oglądania sportu i filmów z dysku więc tv musi obsługiwać najpopularniejsze formaty video i tekstowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb, abyś był dalej zadowolony :
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
 

decode21

New member
Jak to jest z tymi 100hz? Oglądałem UE60J6240AW i wyglądał kiepsko, zarówno płynność ruchu i fatalnie wyglądały kanały dvbt które nie były w HD. Sprzedawca polecił SAMSUNG UE40MU6442U wyglądał dużo lepiej choć ma połowę mniej Hz. i smart chodził jak należy. Czy to zależy od ustawień tv?
Phillips 6561 wyglądał ok ale nie jestem przekonany, a model wyżej pus7101 w czy jest lepszy? Ogólnie to zależy mi na płynności ruchu, nawet kosztem cali i smarta. Zastanawiam się czy lepiej dokupić boxa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To decyzja należy do Ciebie.
Dużo zamierzasz korzystać z aplikacji w internecie ?
Jaki aplikacje ?
 

decode21

New member
Z aplikacji to w sumie youtube by mi wystarczył. Tylko jak będzie sprawnie działał bo w moim dotychczasowym to katorga. Już wole po laptopa iść. Odnośnie do phillipsa6561 to nie poradził sobie z napisami do filmu mkv. Słyszałem że ma jakąś aplikacje kodi ale czy to działa sprawnie?
Ten samsung ma 60cali i 100hz i dobrą cenę ale jak za taki słaby obraz to wole 40cali i lepszą jakość. Czy to może tylko wina złych ustawień?
Najważniejsze dla mnie filmy z dysku, płynność obrazu.
 

Waldorff

Member
Jak to jest z tymi 100hz? Oglądałem UE60J6240AW i wyglądał kiepsko, zarówno płynność ruchu i fatalnie wyglądały kanały dvbt które nie były w HD. Sprzedawca polecił

Hmmmm dziwne. Rodzice mają go chyba od tygodnia i po tym, gdy ustawiłem wszystko jak należy jest ok. Kolory, płynność (nawet na standard było ok, ale przestawiłem na użytkownika i na 5.). Z tym, że zależy to też od programów. Jak skakałem po kanałach to można było trafić na jakieś stare programy nagrywane chyba Nokią 3310 (wiem, nie miała kamery :D ) i tam nawet upłynniacz nic nie pomógł. Za to na innych programach czy też z YT płynność była w porządku. Co do obrazu na słabej jakości kanałach SD (jakieś Tele5 czy podobne wynalazki) to zgadza się jest makabrycznie. Tyle, że specjalnie porównałem z tym samym obrazem na 40" i na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest lepiej na 40", ale po przyjrzeniu się, moim zdaniem rozmycia były podobne, a rozchodzi się tu o to, że bardziej rzuca się to w oczy z powodu rozciągnięcia do 60". Z drugiej strony są też kanały SD, które potrafią zaskoczyć dobrą jakością.

Wifi zbiera zadziwiająco dobrze, a myślałem, że trzeba będzie przestawiać router, bo jest na I piętrze, ustawiony byle jak i w złym miejscu (w sumie to tak jakby stał w szafce). YT działa całkiem nieźle, z wyświetleniem czegoś z komóry też nie ma problemu. Tizen działa ok, specjalnie nie ma na co narzekać. Wiadomo, nowsza wersja Tizena w tv z 4K będzie działać i wyglądać lepiej.

W sklepie dostałeś pilota i po własnych ustawieniach obraz Ci nie odpowiadał? Wielu klientów mogło tam je zmienić i nie zawsze zostawić na najlepszych. Najlepiej samemu sprawdzić co i jak.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Z aplikacji to w sumie youtube by mi wystarczył. Tylko jak będzie sprawnie działał bo w moim dotychczasowym to katorga. Już wole po laptopa iść. Odnośnie do phillipsa6561 to nie poradził sobie z napisami do filmu mkv. Słyszałem że ma jakąś aplikacje kodi ale czy to działa sprawnie?
Ten samsung ma 60cali i 100hz i dobrą cenę ale jak za taki słaby obraz to wole 40cali i lepszą jakość. Czy to może tylko wina złych ustawień?
Najważniejsze dla mnie filmy z dysku, płynność obrazu.

Kodi, to temat rzeka, jak i android. Poczytaj w necie. P.S. To nie jest aplikacja, to cos wiecej... :)
 

decode21

New member
@kiki Chciałbym zobaczyć fragment meczu na skalibrowanych pus6561 i tcl70. Przykładowo na kanale super polsat na naziemnej tv cyfrowej będzie mecz siatkarek Polski. Wystarczy 2 minutowy niepocięty fragment gry. Znacznie ułatwiłoby mi to wybór tv.
 

decode21

New member
Bo jeszcze nie kupiłem. Po głowie mi chodzi Samsung 49'' lub 55'' M5672 wiem jest fullhd ale 4k mi jest nie potrzebne. Ktoś może coś powiedzieć o tym tv? W testach z neta wypada całkiem nieźle i cena za 49" to 2370zl.
Poza tym to: Sony KD-49XD7005 i pus6561 (niby 100hz ale podobno kiepsko w odwzorowaniu ruchu i dużo innych kłopotów). Jeszcze jedno próbując podłączyć dysk 500gb samsungi miały problemy z odczytaniem dysku, ktoś wie dlaczego?
 
Do góry