TV 24-26" do sypialni dla rodziców.

djluke

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj z własnego konta :) i od razu uderzam z pytaniem jak w tytule. Mianowicie potrzebny TV do powieszenia w sypialni u rodziców, poniżej napiszę to co wiem:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 2.5*3.5m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Leżymy :p 3-3.5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 max 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W zasadzie na wprost bo TV można przekrzywić na uchwycie.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć bokiem do ściany na ramieniu (+ składać na ścianę jak nie będzie oglądany).
6.Jak słońce świeci w pokoju? Choć pokój jest od południa to TV będzie ok. 1m na zachód od okna, dodatkowo będzie przeważnie oglądany w godzinach wieczorno-nocnych więc wpływ słońca możemy wykluczyć.
7.Jaki masz obecnie telewizor? Był 21" CRT.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? W zasadzie podstawa czyli nic. Choć może mieć USB do filmów (nie musi obsługiwać napisów).
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T.
10.Jakie urządzenia? Jeśli będzie USB to pendrive, poza tym żadnych innych.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h max, przez wiele dni nie będzie włączany w ogóle.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem, choć w pozostałych TV mam matowe.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? To co nadaje nasza kochana TV (informacje, filmy, czasem mecz).
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16.Preferencje co do marki? Byle nie była to firma-kogucik.
17.Preferencje co do wielkości? 24" max 26".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Hmmm...może gruba ramka? słaby zasięg pilota?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im mniej tym lepiej ale rodzice gotowi są wyłożyć te 1000-1200 + uchwyt.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.

W kuchni od pół roku wisi Tosia 26EL933G i coś czuję że tutaj trafi druga :D
Wiem że w tej cenie kupi się 32" ale to za dużo.
Co możecie doradzić i dlaczego?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
 

Krzysiek1024

New member
Czyli co do marki to przesądzone? :), Proponuję wziąć pod uwagę te trzy:
1) Toshiba 23RL933G
2) LG 26LV2500
3) Toshiba 26EL934G

1) najmniejsza i najtańsza. 2) i 3) są w podobnej cenie, to 26 calówki. Oba maja USB, jeżeli chcesz z niego korzystać to trzeba wziąć TV który to ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety jest inaczej.
W sypialni organizm znajduje się w fazie relaksacji i oczy szykują się do odpoczynku. Dodatkowo patrzymy pod kątem.
Dlatego wskazanie jest na minimum 32"
Inaczej szkoda zdrowia.
 

djluke

New member
Może sobie być jak chce.
Minimum 32"...a to jest jakieś rozgraniczenie że 32" nie szkodzi zdrowiu a 26 czy 29" by szkodziło?
I czemu pod kątem, przecież napisałem że od prawidłowego ustawienia tivika na wprost jest uchwyt...że wisi wyżej?

W sensie że kupiony Sharp 24LE240 jest niezdrowy i lepiej nie oglądać w ogóle niż oglądać to co jest?
Życie jest niezdrowe...
 

djluke

New member
Nie no, ja nie piszę że nie masz racji! Oczywiście optymalna wielkość to pewnie 32"+. Z tym że nie zawsze się da optymalnie, nie zawsze miejsce pozwala (bo kwota ta sama w zasadzie, choć jakbym spytał o 32" do 1000zł to na taki też "szkoda zdrowia" :) ), nie zawsze da się przekonać starszych ludzi do własnych racji itp. Stary TV był też mniejszy i stał dalej.
 
Do góry