tuż przed zakupem - kilka pytań do posiadaczy H6400

Pastusiak

New member
witam serdecznie. Od dłuższego czasu nęka mnie chęć kupna telewizorka. Miałem wcześniej kilka z czego ostatni samsung 46c7000 strasznie mnie rozczarował (cena bagatela 7000zł...). Otóż tłumaczę dlaczego.. obraz owszem piękny (po kalibracji). Skalowanie też bardzo ładne i ogólnie byłoby fest gdyby nie;
- koszmarny clouding
- tragiczne "flashlights" wychodzące z rogów, widoczne chcąc nie chcąc w filmach w formacie 21:9
- okropne smużenie/rozdwajanie obrazu przy szybkich scenach widoczne zwłaszcza w grach na ps3 (np fifa - bez ulepszaczy nie szło grać natomiast z motionem włączonym było ok jednak widoczne było smużenie)
- niezrozumiały dla mnie Judder defect przy oglądaniu filmów z włączonym motion plus pomimo genialnego źródła i obrazu jakiekolwiek ustawienie powyżej trybu "wyraźny" powodowało irytujące przeskoki + artefakty
Wspomniałem o tych wadach, bo teraz nauczony doświadczeniem wiem, czego chce od telewizora i czego w nim nie zniosę. Długo szukałem złotego środka, chcąc jednocześnie zostać przy samsungu ze względu na SMART i nie oszukujmy się.. przystępną cenę. Przerabiałem recenzje za recenzja i molestowałem te biedne telewizory z serii F od 5 do 7 w marketach ale za cholere nie byłem zadowolony. Chyba dopiero F6800 na moich ustawieniach spodobał mi się na tyle, że mógłbym się skusić ale cena blokowała mnie ze względu na wykonanie (edge led). Po prostu wiedziałem, że wcześniej czy później zobaczę clouding i będę się wk.. do końca dni moich lub tegoż elcedeka. NA SZCZĘŚCIE pojawiła się seria H. Czterordzeniowy procesor kusi choć idąc śladem smartfonów tej firmy, mogą wsadzić 10 rdzeni a i tak sprzęt będzie miał czkawkę przy głupim chodzeniu po menu. Jednak rezerwa mocy jest. PODOBNO i Boże daj, żeby to była prawda, jest do Direct-Led. Równomierność podświetlenia wyśmienita z tego co wyczytałem.. i bomba! Nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na temat płynności obrazu. Czy wspomniany przeze mnie JUDDER nadal występuje w tej serii? nie wiem dlaczego ale jakoś w philipsie ten sam materiał działał bez irytujących przeskoków... oczywiście mówię o serii F bo H niestety nie mam jak na żywo zobaczyć (w sklepach w mojej mieścinie nawet nie wiedzą kiedy będzie ich dostawa. Kolejna sprawa to zachowanie w grach. Czy ktoś sprawdzał jak radzi sobie z np ps3 po hdmi w grach typu fifa gdzie występują szybkie poziome ruchy obrazu? znam input lag i wiem że niby w okolicach 40 i że cytuję "powinno wystarczyć" ale jak to sie ma w praktyce? czy pipłeczka sie nie rozjeżdża a piłkarze nie rozdwajają lub rozmazują w wypadku włączonego motion plus?
to są rzeczy, które aktualnie wstrzymują mnie przed zamówieniem tego modelu. Zdaję sobie sprawę, że tv to średnia półka ale nie wymagam ani 800mhz CMR ani gadania z telewizorem ani jego rekomendacji odnośnie papieru, którym powinienem się dziś podetrzeć. Chcę po prostu ładnie grający sprzęt z równomiernym podświetleniem, na którym można pograć/pooglądać bez frustracji mecze i używać motion plus (lubie ten efekt w trybie standardowy) bez irytujących przycięć. Czy ten telewizor spełni te wymagania? odnośnie jakości obrazu.. jak już mówiłem odpowiadała mi dopiero jakość F6800 po wprowadzeniu moich ustawień. Czy ten TV ma porównywalną? nie musi być lepsza, taka jak we wspomnianym F mi wystarczy. Po odpowiedziach na moje pytania zdecyduję czy zakupić ten model. Jeśli będą pozytywne to jeszcze w tym tygodniu zamówię i podzielę się z przyjemnością recenzją na forum. Z góry dziękuję za uwagę i poświęcony czas. Przepraszam jeśli narobiłem błędów lub złamałem jakiś punkt regulaminu. To mój pierwszy post na forum. Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry