Tuning DVD-czy warto

3echo

Member
Bez reklam
Z racji tego,że coś ostatnio wolno odczytuje płyty mój odtwarzacz dvd Sony dvp-ns708h pomyślałem sobie o modyfikacji tego produktu pod kątem stereo.Czy jest wogóle sens i opłacalność?A jeśli tak czy po takich modyfikacjach,tuningu różnica dźwięku będzie słyszalna i czy mój amplituner go nie ograniczy(Onkyo HTR-558).Poza tym posiadam fronty MA BX2.Do oglądania filmów planuję zakupić BR.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie wymiana napędu jest bardzo trudna do wykonania ,z uwagi że napędy różnią się wymiarami .Reszta jak najbardziej możliwa
- sekcja zasilania
- nowy przetwornik c/a
- wymiana gniazd wyjściowych
- montaż gniazda sieciowego ....itd

Jeżeli w DVD zastosowano dobry napęd można uzyskać naprawdę bardzo dobre rezultaty ,nie jest również tajemnica że napędy DVD słyną z dobrej jakości dźwięku i są montowane w odtwarzaczach CD ,tak robi Harman ,Music Hall i wiele innych firm ,np napęd DVD Sanyo można spotkać w przedziale od 1000 - 30 tyś zł

Tunning nie jest czymś nadzwyczajnym jeżeli jest zrobiony umiejętnie to zawsze uzyskuje się poprawę dźwięku .Takim przykładem jest Marek Svoboda ,który jest niemal legendą w tej dziedzinie

Swoboda Audio Modification
 
Ostatnia edycja:
Do góry