tuner TVB-T z opcją HD USB playera

bluray

Banned
Bardzo ciekawy sprzęt za ok. 250 zeta.
Po USB widzi dyski NTFS i czyta mkv.
Po HDMI obsługa 5.1 audio.
Wady:
brak CI oraz dts.

Multimedialny tuner DVB-T Not Only TV LV6TMPVR4 to urządzenie, które podłączone do telewizora, umożliwia odbiór kanałów cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w rozdzielczościach HD. Ten Set-Top Box wyposażono dodatkowo w funkcję nagrywania wybranych programów na zewnętrzny dysk USB/Pendrive. Urządzenie może również służyć jako odtwarzacz plików MP3 czy przeglądarka zdjęć. Obsługa rozdzielczości full HD 1920x1080 jak i formatów wideo MKV – MPEG1/2/3/4 sprawia że LV6TMPVR4 to idealny wybór dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę oraz doskonałą jakość obrazu.
Obsługa MPEG1 / MPEG2/ MPEG3/ MPEG4 /H.264/MotionJPG
(.avi .mpg .dat .vob . div .mov .mkv .mjpeg .tgs .trp)
link do importera:

Konsorcjum FEN - najnowsze technologie w zasięgu...
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Bardzo ciekawy sprzęt za ok. 250 zeta.
Po USB widzi dyski NTFS i czyta mkv.
Po HDMI obsługa 5.1 audio.
Wady:
brak CI oraz dts.

Mam pytanie czy ktoś ten model używa lub go testował i może się podzielić opinią? Wiem że to urządzenie budżetowe ale jak sobie radzi z jakością odbioru DVB-T, jaka czułość oraz komfort obsługi?

Ma wbudowanego prostego Media Playera. Posiada dość skromną obsługę formatów jak na 2010 rok ale to tanie urządzenie więc zrozumiałe. Bardziej mnie ciekawi jak sobie radzi z tym co ma w specyfikacji.

bluray: ale w instrukcji raczej nie znalazłem wzmianki o NTFS tylko FAT/FAT32
 

kris_kjk

New member
Tylko, że ten sprzęcik prawdopodobnie dekoduje co MPEG1 i 2 ... a odtwarzanie MPEG4 to już coś innego ... proszę o sprostowanie jeśli się mylę.

Pozdrawiam ...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kilka słów o LV6TMPVR4

I co z tym urządzonkiem ? Działa ? ma wszystko co trzeba ? w jakich formatach zapisuje ?

Tak już mam. Byłem raczej sceptycznie nastawiony na ten tuner przy tej cenie. Musze powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Obudowa przyzwoicie wykonana. Wcale się tak nie grzeje jak gdzieś wyczytałem. Obudowa jest podczas pracy lekko ciepła. Ma wyjścia obsługujące stare jak i najnowsze TV (szczegóły. w specyfikacji). Przyjazne menu i bez problemu wyszukuje programy. Zaskoczony jestem też jego czułością. Z zasadzie jest identyczna jak w budowanym w TV tunerem MPEG-4. Co do jakości obrazu też nie mam zastrzeżeń. Testowałem z LCD i CRT. Posiada opcje zasilania wzmacniacza anteny czyli 5V na wyjściu antenowym.

Teraz troszkę o USB. Obsługuje FAT32 jak i NTFS !!! Bez problemu radził sobie z dyskami 2.5 zasilanymi z USB (Transcend 500GB i Seagate FreeAgent 320GB) Nagrywa w TS. Oczywiście przy uruchomieniu nagrywania możemy zmienić kanał a on nagrywa ten pierwotnie wskazany. Nie testowałem jeszcze nagrywania przez programator ani funkcji Timeshift.

Troszkę później postaram się napisać druga część o tunerku. Niestety czasowo trudno mi się wyrobić.
 

timbot

New member
Bez reklam
USB ma tylko na froncie?
Jak sprawdzisz programowanie kanałów, to napisz coś więcej (oraz czy można oglądać inne kanały w czasie nagrywania z timera).
Jakbyś mógł jeszcze sprawdzić, czy prawidłowo działa EEG (czy też jak się nazywa ten przewodnik po kanałach)

Coś czuję, ze rodzice dostaną w prezencie ten sprzęcik :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
cypisek, jak nowe wrażenia??

Witam po przerwie. Niestety tuner używam jako ten 'drugi' więc nie spędzam przy nim za dużo czasu.
Tak EPG działa normalnie. Złącze USB posiada tylko na panelu frontowym. Jak na taki sprzecik bez opcji sieciowych to chyba wystarczy. Nie podłączymy karty WiFi na USB.
W czasie używania jeszcze nigdy nie doświadczyłem zwisu lub restartu urządzenia.
Teraz troszkę o multimediach tunera. Mamy do dyspozycji PHOTO, MOVIE, PVR I MUSIC. Nie ma tu opcji ALL jak niektórych playerach. Po prostu wybieramy interesującą nas opcję. MP3 grają, zdjęcia wyświetla. Oglądanie filmów sprawdzałem w zasadzie na kilku formatach - AVI, MKV, VOB i MPG. Wszystko bez problemu. Trzeba jednak pamiętać że nie obsługuje DTS więc mu tego nie zapodawać. I w zasadzie mamy tu HD player. Mamy do wyboru trzy wielkości napisów. Niestety opcja BIG jest jakimś nieporozumieniem bo wyświetla tylko jedną linijkę tekstu i jeszcze potrafi obciąć napis. Może to poprawią w następnym sofcie.
Mamy też do wyboru kilka kolorów napisów. Dziwne ale nie ma żółtych czyli dość popularny kolor do napisów. Możemy też wybierać tło do napisów. Film mamy w okienku podglądu i dopiero później potwierdzamy Full Screen czerwonym klawiszem. Niestety dość uciążliwa jest funkcja Folder Up czyli wyjście z bieżącego katalogu. Od tego jest klawisz Recall który wcale nie jest intuicyjny ani blisko. Teraz jest podłączony pod CRT Panasonic i obraz 'żyleta'.

Edit: Obsługuje napisy w SRT i TXT ale w TXT ma problem z formatem MPL2 czyli z napisami {1}.
Więc i tak nie należy liczyć na bezproblemową współpracę. Należy się nastawić na bardziej światowy i bezproblemowy format SRT. Żadne utrudnienie.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
No to rewelacja !
W tej cenie - 215 zeta to super sprzęt.
No i na wakacje można wziąć ex HDD z mkv i w deszczowe dni pooglądać.
Kupuję !
 
Ostatnia edycja:

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś może testował taką zabawkę
WIWA - Tuner Cyfrowy DVB-T MPEG-4 & Full HD Media Player
Chciałem kupić tuner dvb-t i podłączyć go pod tv crt w pokoju dzieci by miały więcej kanałów wraz z możliwością odpalenia bajek na pleyerku. I pytanko co lepsze wiwa czy ten w/w omawiany sprzęt.



Dane techniczne wiwy
Zasilanie na wejściu: AC 220-240V, 50/60 Hz, 0.3A
Zasilanie na wyjściu: 5V DC/2A
Pobór mocy: 10W
Ciężar: ok.350g
Wymiary zewnętrzne (szer/gł/wys): 130x130x47 mm
Naziemny cyfrowy tuner TV: DVB-T H.264 MPEG-4 Full HD, MPEG-2
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty)
SRT, SUB, ASS, SSA, SAM
plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
Odtwarzane formaty audio: MP3, WMA, WAV, ACC/WMA
DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)
Zdjęcia: JPG, BMP, PNG
Obsługiwane rozdzielczości: 1080p 24/25/30Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60Hz, 576p 50Hz 480p 60 Hz, auto
Złącze USB: USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych USB FAT32 i NTFS
Obsługa kart pamięci: SD, SDHC, MMC, MS, MS Pro, MS Duo
Złącze HDMI: HDMI (wersja 1.3)
Wyjście audio: Analog Audio L/R
Coaxial - cyfrowy
Wyjście wideo: Composite /EURO/HDMI
 

bluray

Banned
kosztuje 199 zł.
Czyli 12 zł taniej od NOTv.
Ale to jest dokładnie to samo w innej obudowie.
Gniazdo USB przeniosłem na tył w moim NOTv. Nie ma problemu. Lutownica i po problemie.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
A testowałeś jedno i drugie. Jeśli tak to napisz swoje spostrzeżenia. Bo mnie interesuje gdzie mam usb a funkcjonalność urządzenia.
 

timbot

New member
Bez reklam
nie moge znaleźć na necie, żeby ktoś sprzedawał tą wiwę. Gdzie ją widziales i ile kosztuje??
co do LV6TMPVR4 to cena jest bardzo atrakcyjne (z nagrywaniem!), niedawno same tunery kosztowały 400 zeta.
skoro cypisek sobie chwali, to lepiej chyba brać sprawdzone LV, niż wiwę.....
co do dvb-t to dotychczas oglądałem jedynie na wbudowanym w plazme panasa i napewno warto! (choć jeśli masz N-kę, to chyba jednak zawracanie głowy :D )
 

pionier123

Member
WIWA HD100
Widać że ludzie kupują także lada moment powinno coś się pojawić o tym urządzeniu
wiwa-hd100



69ae43a9c79d7cc0.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry