tuner tvb-t w TV + kino domowe

kstomee

New member
Witam,
Jestem świeżo po instalacji anteny dvb-t - korzystam z tunera wbudowanego w TV LCD [antena podłączona bezpośrednio do TV]. Dysponuję zestawem kina domowego i tu rodzi się pytanie - czy istnieje możliwość takiej konfiguracji abym sygnał pochodzący z anteny mógł odtwarzać [dźwięk] poprzez kino domowe?

Z góry dziękuję za pomoc :blagam:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Przy wew tunerze niewiele tobie pozostaje. Jedynie wyprowadzenie audio przez cyfrowe wyjście z TV (o ile jest) lub przez stereo (2xcinch) lub wyjście słuchawkowe (stereo). Trzeba zaznaczyć, iż wyprowadzając audio przez cyfrowe wyjście najprawdopodobniej max co wyprowadzisz to stereo.

(C)G
 

kstomee

New member
Dzięki za odpowiedź.

Zakładam, że przy zakupie zewnętrznego tunera będę miał większe możliwości - antena -> zew. tuner -> amplituner --> TV :?:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Zewn tuner może być też media playerem. W zależności od modelu dość dobrze radzą sobie odtwarzaniem materiałów video wszelakiej maści jak mkv, mp4 itp. przez USB. Do odpowiedzi na twoje pytanie, koniecznie musi mieć wyjście na HDMI. Montowałem ostatnio u rodziców Fergusona T65, z czystym sumieniem mogę go polecić :cool:.

Opis:
Test tunera Ferguson Ariva T65

Specyfikacja:
Ferguson Ariva T65 : Ferguson : Digital Multimedia Technology

C(G)
 

mietka

New member
Witam,
Jestem świeżo po instalacji anteny dvb-t - korzystam z tunera wbudowanego w TV LCD [antena podłączona bezpośrednio do TV]. Dysponuję zestawem kina domowego i tu rodzi się pytanie - czy istnieje możliwość takiej konfiguracji abym sygnał pochodzący z anteny mógł odtwarzać [dźwięk] poprzez kino domowe?

Z góry dziękuję za pomoc :blagam:
Jeżeli korzystasz z tunera wewnętrznego to wyjściem optycznym będziesz miał 5.1 sygnał pod warunkiem,że taki jest nadawany
 

mietka

New member
Przy wew tunerze niewiele tobie pozostaje. Jedynie wyprowadzenie audio przez cyfrowe wyjście z TV (o ile jest) lub przez stereo (2xcinch) lub wyjście słuchawkowe (stereo). Trzeba zaznaczyć, iż wyprowadzając audio przez cyfrowe wyjście najprawdopodobniej max co wyprowadzisz to stereo.

(C)G
wprowadziłeś kolegę w błąd dokładnie jest na odwrót z zewnetrznych źrodeł po hdmi można puścić tylko stereo
 
Do góry