Tuner satelitarny w 50GT30E

Henryk55

New member
Mam kilka pytań do korzystających z tunera sat w Panasie 50GT30:
1. czy obsługuje DiSEqC (zez HB+Astra)
2. jak wygląda odbiór kanałów HD FTA, których ostatnio sporo pojawiło się na Astrze
3. co zrobić by na tym wbudowanym tunerze oglądać TNK HD ewentualnie TNK.
 

sorenson

New member
Na modelu zeszłorocznym v20:
1. DiSEqC na 4 satelity (mam Hotbirda i Astre)
2. Kanały FTA HD z Astry bez problemu
3. Pewnie musisz mieć moduł ja mam cyfre z modułem Astona

W serii 20 jest problem z pixeloza na kanałach HD z polaryzacji jak dobrze pamiętam H, której Panasonic zbytnio nie może usunąć bo w złym miejscu zaprojektował tuner DVB-S, ale w serii 30 jest to już podobno rozwiązane.
 

Henryk55

New member
Szanowni Koledzy, podczas pierwszego uruchamiania pominąłem wyszukiwanie kanałow z satelity i teraz nijak nie mogę znaleźć w menu opcji dotyczących tunera sat w tym TV.
Może ktoś podpowie jak przeszukać i zaprogramować kanały sat?
Z góry dziękuję.
 

yahu72

New member
Najpierw ustaw źródło sygnału
a potem
Menu > ustawienia > Menu strojenia DVB-S

122 prawo Moore'a mówi ,że jeżeli wszystkie metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi ( strona 50 )
 

Henryk55

New member
W źródłach mam jedynie opcję "TV" bez podziału na sat, dvb-t lub analog.
Później (przycisk TV na pilocie) mogę przełączać się tylko między naziemną analogową i cyfrową.
Cenię ironię, ale moja instrukcja,którą nota bene przejrzałem, liczy tylko 28 str.
Można zawsze wrócić do ust.fabrycznych ale sporo juz w tym telewizorku poustawiałem i wolałbym nie robić tego jeszcze raz.
 

Henryk55

New member
Wielkie dzięki! Kończąc ten wątek napiszę tylko, że wbudowany tuner radzi sobie jak na razie bardzo dobrze. Kanały SD mające przyzwoity bitrate są ładnie skalowane, a HD śmiga bez zwiechy na ant. 65cm.
 
Do góry