Tuner Sagemcom ESI-88 a 4 konwertery

jkazan

New member
Witam
Chce odbierac sygnal z 4 satelit:
Astra 1G (31.5°E)
Hot Bird 13B/C/D (13.0°E)
Astra 4A / SES 5 (4.8°E)
Amos 2 / Amos 3 (4.0°W)
Mam umowe z Polsat Cyfrowy, pakiet rodzinny. Sprzet: czasza Multifocus Maximum E-8, disecq 4x1, konwertery INVERTO SINGLE BLACK PREMIUM HDTV 2952 x2, plus dwa dzialajce stare - nie zna marki

Sagemcom ESI-88 daje mozliwosc odbioru tylko z dwoch konwerterow. Dzwonilem do Polastu Cyfrowego, inne ich tunery rowniez nie daja mozliwosci odbioru z 4 konwerterow.

Jak zrobic aby miec mozliwosc odbioru z 4 konwerterow i pakiet rodzinny POLSATU CYFRWEGO?
Jezeli sie tak nie da to jaka opcje wybrac zeby miec odbior z 4 konwerterow/sateli/ + standardowy pakiet TV?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zapytam tak z ciekawości co chcesz odbierać z satelity Astra 1 G ? jedynie co można tam znaleźć to Tureckie kanały (reszta programów zakodowana)

Jeżeli się nie mylę dekoder posiada DiSEqC 1.1 ,a więc umożliwia sterowanie od 1-4konwerterów (oczywiście jeżeli instrukcja nie zawiera błędów)

Potrzeba 4 konwertery (najlepiej takie same) + przełącznik DiSEqC 4/1 połączyć to wszystko i ustawić .Każdemu konwerterowi przypisać odpowiedni port ,wyszukać kanały i po kłopocie
 

prezy

New member
Bez reklam
Innym rozwiązaniem jest obrotnica - co prawda rozwiązanie stosowane w dawnych latach ale przy zaprogramowaniu urządzenia wszystko śmigało i to na jednym konwerterze.
 

jkazan

New member
Sagemcom ESI-88 daje mozliwosc odbioru tylko z dwoch konwerterow.
Konwertery cztery mam ustawione. W ustawieniach tunera mam ustawione 4 porty
Ale odbieraja tylko programy z 2 pierwszych koneerterow /pierwsze na disecqu/

Pytanie czy jak kupie tuner Fergusona Arrive 252 combo to czy bede mogl odbierac polsat cyfrowy /wzialbym od nich modul cam ci+/?
Czy ten tuner daje mozliwosc odbioru z 4 satelit?

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem Ariva sobie poradzi , jak weźmiesz z Polsatu moduł i podpiszesz umowę to będziesz oglądać .Przedtem w przypadku modułu były lepsze warunki bowiem moduł CAM był na własność teraz jest na użyczenie .Po skończeniu umowy można było aktywować pakiet darmowy i oglądać kilkanaście kanałów bez wnoszenia jakichkolwiek opłat

Ogólnie Ferguson jest niezły mi osobiście nie podoba się pilot dlatego wybrałem Technisata - ale ten niestety kompletnie sobie nie radzi z modułem Polsatu
 

jkazan

New member
Rozmawialem z infolinia Polsatu Cyfrowego. Stwierdzili, ze nie odbiore CP na Fergusionie Combo zamawiajac u nich modul CI. Nie qmam tego. Dodam, ze umowe z CP juz mam podpisana od kilku lat.

Placi sie cos za dzierzawe modul z CP?

Mysle o zakupie:Tuner Ferguson ARIVA 252 Combo
Pociagnie bez probleu 4 konwertery w tym na jednym PC na HotBird?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozmawialem z infolinia Polsatu Cyfrowego. Stwierdzili, ze nie odbiore CP na Fergusionie Combo zamawiajac u nich modul CI.

To jak to jest Ferguson Ariva 250 combo współpracuje z modułem Polsatu ,a nowszy model nie ??
Ze starszych modeli Ferguson Ariva 202E też świetnie współpracuje z modułem Polsatu ,przy czym nagrania dadzą się odtworzyć na komputerze (wyjątkiem jest chyba Polsat HD)
 
Do góry