Tuner Nki -HDMI OFF?

collider

New member
Bez reklam
Panowie i Panie mam problem z swoim tunerem. Wyświetla mi się napis HDMI OFF co skutkuje tym, że straciłem dźwięk oraz obraz jest słabszej jakości. Podpinałem inne kable HDMI, inne wejścia i dalej to samo. Obeszłem to używają kabla component oraz do przesyłu dźwięku do ampka optyka. Gdzie leży problem. Czy to definitywny koniec wyjścia HDMI w nboxie czy przyczyn należy szukać gdzieś indziej? Macie jakieś rady?
 

collider

New member
Bez reklam
Tak. Wszystkie ustawienia, kable, gniazda sa sprawdzone. Zwyczajnie z dnia na dzien przestalo dzialac.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tyle, że dzięki wymianie stracę sporo filmów, które zgromadziłem na dekoderze :(. Jeżeli nie ma domowego sposobu na naprawę to muszę się głęboko zastanowić czy nie zostać na obecnej konfiguracji.
 

prezy

New member
Bez reklam
odlacz dekoder na 5 min oraz tv tez od sieci jak to nie pomoze to reset dekodera (kombinacaj klawiszy EPG+RES+strzałka>)
daj znać czy się udało
 

collider

New member
Bez reklam
Naprawdę przetestowałem i sprawdziłem to co mogłem. Spróbuję jeszcze odłączyć wszystko od prądu. Może mój telewizor zrobił jakąś zwiechę. Najlepsze, że wszystko działało poprawnie i nagle bęc. Napisałem też przed chwilą do działu technicznego Nki. Zobaczę co mi odpiszą.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spróbuj na dlużej odłączyć dekoder od sieci. Ja ostatnio też myślałem że mi padł, bo nie ladowal żadnych kanałów. Resetowałem i nic. Więc odłączyłem go i po pracy do punktu na wymianę. Tam Pani podłączyła go pod TV i normalnie się odpalił. Powiedziała że nie ściągnął aktualizacji, więc wygląda na to że dluższe odłaczenie mu wyszło na dobre. Nie zaszkodzi spróbować.
 

collider

New member
Bez reklam
No wiec udalo sie go przywrocic do pelnej funkcjonalnosci. Odlaczylem go jak i telewizor od sieci. Po jakis 10 minutach podlaczylem ponownie. Na poczatku bylo bez zmian. Po czym zrobilem mu ponowny reset i tak jak nagle przestal prawidlowo dzialac tak nagle wszystko wrocilo do normy. Dziwne ale najwazniejsze, ze dziala :).
 

prezy

New member
Bez reklam
No to super że się tak skończyło. Jednak wydaje mi się, że nie jest to wina dekodera tylko w NC+ coś majstrują bo w zeszłym tygodniu miałem też 2 razy zawieszkę obraz był ale audio nie. Dodam ze dotychczas wszystko hulało bez zarzutu tak jak u Ciebie.
Najważniejsze że się udało :)
 

collider

New member
Bez reklam
Odpowiedz z Nki ktora dostalem: W takiej sytuacji należy jeszcze spróbować przepiąć kabel hdmi do innego wejścia w telewizorze pamiętając również o zmianie źródła odbioru sygnału. Jeśli to nie przyniesie rezultatu zalecana jest zmiana kabla na ihdmi, który nie powoduje pokazywania się takiego komunikatu.

Wymiana kabla?

Szczeze powiedziawszy to gdyby nie brak realnej alternatywy to juz dawno bym się pozegnal z Nka.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U mnie bardzo czesto dekoder się zawieszał przy pierwszym uruchomieniu np. rano. Powolne działanie i zawiechy to chleb powszedni. Zdążyłem już się przyzwyczaić:) Tylko teraz to nie ma solidnej platformy godnej polecenia. Cyfrowy Polsat to chyba jeszcze więksi zlodzieje i jak patrzę na ich średnie oferty to nawet nie ma co oglądać, już NC+ jest lepsze. Miałem kablowkę Multimedia i tez tragedia ( nawet się zrymowalo:)). Ceny dla stałych klientów wysokie a nie mówiąc o jakości obrazu.
 

prezy

New member
Bez reklam
Z tym kablem HDMI to rzeczywiście jakieś jaja - kto tam pracuje?
Jeżeli chodzi o jakość obrazu CP i NC+ to kolega powyżej ma racje. Upychają co się da albo dzielą się kanałem na danym transporterze tak jak w przypadku TVP 2. Ale łatwo porównać transportery i zobaczyć kto leci w większe kule :)
Ciekawe jest to że starsze dekodery np. N-ki mają lepszy obraz ponieważ nie jest on poddawany obróbce (likwidacja szumów cyfrowych) zatem obraz jest bardziej rzeczywisty i coś w tym jest.
 

Czarny1212

New member
MediaBOX+

Witam,
w temacie tunerów nowej generacji potwierdzam, że obecnie używany mediabox+ 500g podaje sygnał o wiele gorszy niż jego poprzednik nbox 250g ! Nie wiem z czego to wynika ale tak jest ! Mam jeszcze pytanie do znawców tematu. Mediabox daje możliwość nagrywania programów na wewnętrzny dysk. Z czasem zebrałem kilka audycji dokumentalnych, które chciałbym przegrać na inny nośnik zewnętrzny aby ich nie stracić. Z poprzednika który mi padł nie odzyskałem nic - a szkoda ! Podobno w sygnale analogowym można audycje kopiować przez łącze EURO. Mam takie w mediabox i próbowałem połączyć dekoder z nagrywarką DVD i przechodzi tylko dźwięk ale obrazu nie ma ! Czy to jest prawidłowe ? Czy jest jakiś inny sposób zachowania audycji nawet w jakości analogowej ? Bardzo mi zależy na niektórych programach. Proszę o pomoc. Pozdr, JF
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety dekodery N-ki to jedno wielkie niescescie :) ale niestey nie ma odpowiedniego prawa wiec robia z nami co moga i na co im pozwala prawo..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"Czarny 1212" ,a próbowałeś podłączyć ten dekoder samym scartem do telewizora ,czy w takim przypadku również pojawia się tylko dźwięk ?
 

Czarny1212

New member
dekoder mediabox nc+

Wczoraj próbowałem taki układ. Wypiąłem kabel HDMI z dekodera i połączyłem dekoder scartem do nagrywarki. Nagrywarka kolejnym scartem z TV - efekt to tylko dźwięk. Na telewizorze biała poświata i tylko dźwięk. Czy mediabox ma jakąś blokadę obrazu nawet po scart ? Jak myślisz ? Może to blokada systemowa a może wada dekodera ? Dzisiaj spróbuję to jak radzisz. Połączę TV bezpośrednio z dekoderem przez scart.
 

Czarny1212

New member
przemko77

Próbowałem jak radziłeś. Niestety nawet dźwięku nie było. Czy to możliwe, że sygnał z dekodera wychodzi po scart jakoś zblokowany ? A może trzeba w ustawieniach coś zmienić. Wybrałem na TV nowe urządzenie "odbiornik SAT", następnie podłączenie kablem scart i nic ! Co robić ?
 
Do góry