Tuner i karta do odbioru HDTV

janunio

New member
Bez reklam
Dzwięk AC3 na kompie

Bo właśnie dostałem ten list i kasy nie było w środku z opisanych wyżej powodów.

Więcej luzu.

Masz w niusach:
[1] PREMIERE HD opóźnia start bo nie wyszły z fabryk tunery mpeg-4
[2] w niusach miałeś prezentacje wielu STB nowej generacji.

Wniosek: czekamy. Jeszcze trochę.
Pisałem gdzieś tu także, że i Samsung zapowiedział, że wprowadzi pierwszy modelSTB w 2005 na rynek europejski.
 

MRJ

New member
tuptus55 napisał:
Jeszcze jest Reelbox KLIK

Z niemieckim u mnie b. słabo. Co to jest? Bo parametry ma jak najlepszy amerykański Dish.
No i ile to kosztuje?

Janunio.
Przepraszam za odzywkę, ale przyznasz - żeby śledzić to Forum dokładnie - trzeba nie miec innych zajęć. Może zająłbyś się profesjonalnym doradztwem w kategorii "Pomogę laikowi o wysokich wymaganiach". Było by OK, bo gdzie nie wejdę w 3mieście, nikt nic nie wie. Może można na tym zarobić? Ja za fachowe doradztwo zapłacę. Może przydałby się "Przewodnik po HD" Co robi co? - napisany językiem zrozumiałym nie tylko dla fachowców, ale napisany przez fachowców.
 

tuptus55

New member
MRJ napisał:
tuptus55 napisał:
Jeszcze jest Reelbox KLIK

Z niemieckim u mnie b. słabo. Co to jest? Bo parametry ma jak najlepszy amerykański Dish.
No i ile to kosztuje?
Odpiszę ci z domu bo mam do tego dokumentację i ceny w sklepach internetowych

MRJ napisał:
Janunio.
Przepraszam za odzywkę, ale przyznasz - żeby śledzić to Forum dokładnie - trzeba nie miec innych zajęć. Może zająłbyś się profesjonalnym doradztwem w kategorii "Pomogę laikowi o wysokich wymaganiach". Było by OK, bo gdzie nie wejdę w 3mieście, nikt nic nie wie. Może można na tym zarobić? Ja za fachowe doradztwo zapłacę. Może przydałby się "Przewodnik po HD" Co robi co? - napisany językiem zrozumiałym nie tylko dla fachowców, ale napisany przez fachowców.
Janunio właśnie może napisać książkę?
Tylko jak się zastanowić. Napisanie powiedzmy 6 tygodni, znalezienie wydawnictwa, które będzie to chciało wydać, druk, dystrybucja i w połowie przyszłego roku wychodzi książka historyczna :p Nie dlatego historyczna, że pierwsza tylko dlatego, że pisząca o historii HDTV. Bo tyle się teraz dzieje nie tylko w Polsce ale i w europie, że właściwie tylko internet nadąża za zmianami.
Tak jak kiedyś mówiło się, że wychodząc ze sklepu z nowym komputerem nazajutrz okazywało się, że już nie jest najnowszy. Tak teraz jak się juz wybierze sprzęt do HDTV, już w drodze do sklepu okazuje się, że są nowe modele, a jeszcze nowsze będą za "kilka dni" :shock:
 

tuptus55

New member
Reelbox PVR1100 to:
czytnik i nagrywarka DVD dwuwarstowa.
tuner DVB-S lub DVB-T lub DVB-C i ich kombinacje. W zależności od zamówionej wersji. Maksymalnie 4 tunery.
twardy dysk 160GB do nagrywania programów (do 3 różnych jednocześnie, 4 oglądamy inny) . TU nawet napisali jak nagrywać 6 róznych programów
Posiada PIP (CZTERY TUNERY!!!)
Posiada EPG
dekoduje wideo MPEG-1, 2, 4 (AVC/H264), WM9 HD, DivX, jpeg. O szybkości strumienia do 45MS/s i rozdzielczości do 1920x1080i
dekoduje audio MPEG-1 Layer 2, Layer 3 (MP3), MPEG-4, WMA, DD 2.0, DD5.1, DD 6.1, DTS 5.1, DTS 6.1
2 sloty na moduły do dekodowania płatnych programów
1 czytnik kart płatnych programów (moduł NeotionCrypt - uniwersalny)
wyjścia wideo: RGB, komponent, kompozyt, S-video, DVI-I lub HDMI (w zależności od zamówionej wersji)
wyjścia audio: S/PDIF optyczne i koaxialne, 6xchinch
USB 2.0
IEEE1384
Ethernet
Może wysyłać i odbierać w sieć strumień wideo (wideoserwer)
Dla dociekliwych link do możliwości procesora KLIK .
Więc moim zdaniem urządzenie to bije na głowę możliwościami osławionego KISS-a DP600. Dla mnie na dziś ma jedną drobną wadę. Nie odbiera modulacji DVB-S2. Jest to odbiornik satelitarno-antenowo-kablowy o możliwościach większych od Dreambox 7020 połączony z KISS DP600 w jednym, obsługujący większość (nie napiszę, że wszystkie bo zaraz się znajdzie bankroot i mi wytknie czego nie obsługuje ;) ). Jak wyposażą go w tunery obsługujące DVB-S2 zaraz go kupuję bo nic lepszego nie można wymyślić.
Obecna cena za wersję z dwoma tunerami 650EUR KLIK
 

dvd-r

New member
moge spytać co to DVB-S2?

Poza tym ten Realbox to coś pięknego, obsługuje to WMV-HD z DRM?

I jak rozumiem w można będzie mu np. włożyć moduł CI Reality CAM (takiego mam akurat) i do tego kartę Cyfry+ ?
Nie wiem co z kartą na HD-1, ale też jakiś moduł do Irdeto i powinno ruszyć?

Artur
 

tuptus55

New member
Rozdzielczość TV analog a LCD

Obsługuje WMV-HD z DRM i bez.
DVB-S2 to nowy system modulacji sygnału satelitarnego umożliwiający nadawanie z jednego transpondera większej liczby kanałów i to nawet o wyższej rozdzielczości. Poszukaj na forum już raz to tłumaczyłem i podawałem link do dokładnej specyfikacji.
Taniej jest inaczej (gęściej) kodować niż wystrzelić nowego satelitę.
Tuner odbierający DVB-S2 odbierze także DVB-S czyli obecnie najbardziej popularny system modulacji sygnału satelitarnego.
Na razie w DVB-S2 nadaje tylko ProSieben ale ze względu na możliwość upchania większej liczby kanałów w jeden transponder i przez to obniżenia sobie kosztów, należy się spodziewać przejścia na ten system wszystkich nadawców.
Do Reelboxa można włożyć dowolny moduł CAM (obsługujący np. cyfrę), a do tego kartę np. Cyfry+
Nie znam modułu NeotionCrypt, który jest wbudowany w Realboxa. Trzeba w necie poszukać czy jest uniwersalny. Być może obsłuży kartę HD1
 

tuptus55

New member
Neotioncrypt CI jest kompatybilny z systemem Viaccess (1 i PC2.X), co pozwala na umieszczanie innych kart w tym systemie, przede wszystkim kanałów erotycznych.
Więc HD1 nie ruszy bo ptrzebny jest CAM Irdeto.
 

dvd-r

New member
więc podsumowująć - daj znać jak będziesz miał zamiar kupować to cudo. Może wtedy i ja się zdecyduję. Sprzedałbym Quali oraz Radixa.
W sumie więc ten reelbox obsługuje MPEG4 a nie obsługije DVB-S2 czyli Pro7-Sat1HD nie zobaczymy na tym obecnie?

Artur
 

tuptus55

New member
dvd-r.pl napisał:
I jak rozumiem w można będzie mu np. włożyć moduł CI Reality CAM (takiego mam akurat)
Nie wiem czy wiesz ale do Twojego modułu można włożyć kartę HD1 i jak będzie moduł w tunerze dekodującym MPEG2 @HL to zobaczysz obraz. Więc wkładając tego CAM-a do np. Realboxa masz i Cyfrę i HD1 wkładając odpowiednia kartę na czas oglądania.
 

tuptus55

New member
Re: "Upscalling" ze zwykłych DVD - domowym sposobe

dvd-r.pl napisał:
W sumie więc ten reelbox obsługuje MPEG4 a nie obsługije DVB-S2 czyli Pro7-Sat1HD nie zobaczymy na tym obecnie?
Artur
No niestety nie obejrzymy. DLatego czekam. Bo tuner satelitarny jest modułem i mam nadzieję, że wypuszczą taki moduł. Może trzeba by zapytać producenta czy planuje
 

dvd-r

New member
tuptus55 napisał:
dvd-r.pl napisał:
W sumie więc ten reelbox obsługuje MPEG4 a nie obsługije DVB-S2 czyli Pro7-Sat1HD nie zobaczymy na tym obecnie?
Artur
No niestety nie obejrzymy. DLatego czekam. Bo tuner satelitarny jest modułem i mam nadzieję, że wypuszczą taki moduł. Może trzeba by zapytać producenta czy planuje

że zawsze musi być jakieś "ale" i znowu trzeba czekać

:)

Artur
 

MRJ

New member
Aż miło się zrobiło "w temacie"
Przyznam, że nie bardzo zależy mi na PRO7. Martwi mnie tylko, że może dość szybko dojść do "zagęszczania" Ale co tam.
Moja niewiedza trwa nadal, stąd kilka pytań:
1- czy ten ReelBox pracuje w Linuxie? (kolega ma DreamBoxa i płacze)
2- czy trzeba coś specjalnego dokupić, żeby można było przełożyć kartę Cyfry+?
3- Czy ten ReelBox ma instrukcję polską i polskie EPG?
4- I ostatnie pytanie - czy może słynna firma z Olsztyna :) (jeżeli nie pomyliłem to kiki) zajęłaby się sprzedażą ReelBoxa w Polsce. Jakoś nie mam kompletnie zaufania do zakupów przez Internet zwłaszcza "u Niemca". Poza tym, kto pomoże mi, jak zostało to wcześniej napisane, skonfigurować wersję.

Cena jest bardzo atrakcyjna. Aż dziwne, że wielofunkcyjne urządzenie kosztuje "tylko" tyle. Gdyby dodać do siebie ceny poszczególnych składników... wyszłoby bardzo drogo. A zatem - nie ma w tym jakiegoś "knyfu"?
 

tuptus55

New member
BenQ 37"

MRJ napisał:
....kilka pytań:
1- czy ten ReelBox pracuje w Linuxie? (kolega ma DreamBoxa i płacze)
tak
MRJ napisał:
2- czy trzeba coś specjalnego dokupić, żeby można było przełożyć kartę Cyfry+?
tak. Moduł CAM obsługujący cyfrę. Np. DragonCAM 4.01
MRJ napisał:
3- Czy ten ReelBox ma instrukcję polską i polskie EPG?
Nie niema polskiej instrukcji i na dziś nikt tego w Polsce nie sprzedaje. Sprecyzuj co oznacz polskie EPG? Z polskimi znakami czy system w jakim nadaje Cyfra, czy jeszcze coś innego?
MRJ napisał:
Cena jest bardzo atrakcyjna. Aż dziwne, że wielofunkcyjne urządzenie kosztuje "tylko" tyle. Gdyby dodać do siebie ceny poszczególnych składników... wyszłoby bardzo drogo. A zatem - nie ma w tym jakiegoś "knyfu"?
Nie wiem. Czy na forum jest posiadacz tego urządzenia?
 

MRJ

New member
Witam.

Macie może jakieś dodatkowe info na temat tego ReelBoxa?
Może to tylko kombajn bez przyzwoitej jakości? Może wiecie czy na innych forach pisało lub pisze się o tym?
No i jak to kupić. Jak pamiętam trzeba go sobie skonfigurować. Co na to sprzedawcy zawodowi? np. E-Panasonic i inni.
 

tuptus55

New member
MRJ napisał:
Witam.

Macie może jakieś dodatkowe info na temat tego ReelBoxa?
Wszystko jest tu KLIK
MRJ napisał:
Może to tylko kombajn bez przyzwoitej jakości?
Z wypowiedzi na tym forum niemieckim wynika, że ludzie są zadowoleni
MRJ napisał:
Może wiecie czy na innych forach pisało lub pisze się o tym?
Wszystko masz na tym niemieckim forum
MRJ napisał:
No i jak to kupić. Jak pamiętam trzeba go sobie skonfigurować. Co na to sprzedawcy zawodowi? np. E-Panasonic i inni.
Kupić można tu KLIK . Trzeba konfigurowac jak każdy odbiornik satelitarny. Lista ulubionych kanałów to minimum. Jak coś jest uniwersalne to ciężko przewidzieć jaki CAM klient użyje z jaką kartą akcesyjną.
 

MRJ

New member
Bardzo dzięki Tuptus55
Nic z tego nie kumam. Dlatego miałem nadzieję, że ktoś w Polsce zajmie sie tym profesjonalnie. Jakos nie mam przekonania i umiejetności do kupowania "takigo" sprzętu na odległośc i to jeszcze po niemiecku. :eek:
 

tuptus55

New member
DVB-T w Polsce za 1,5 roku

Też się dziwię, że nikt z forum tego nie ma u siebie w domu. Jak wyjdzie wersja z tunerem DVB-S2 to ją zakupię i mogę zrobić opis zalet i wad tego pudełka.
 

MRJ

New member
Temat postu: Sharp 32p50 - progressive scan - problem

Się witam uprzejmie.

ReelBox będzie dostepny w Polsce. W przyszłym tygodniu umówiony jestem na testy tego właśnie pudełka. Co więcej, z zapowiedzi wynika, że w styczniu słynny DreamBox zostanie uzupełniony o HD i nagrywarkę DVD.
 
Do góry