Tuner HD do C+ z małymi „bajerami”!

arturocki

New member
Witam, mam pakiet C+ i od jakiegoś czasu tunerek który dostałem od operatora przestał spełniać moje oczekiwania. Dlatego proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu - proszę o wyrozumiałość, nie jestem biegły w terminologii technicznej.
Chciałbym aby tuner dawał następujące możliwości:
1. Z uwagi na pakiet CYFRY+, wejście na kartę abonencką, jeżeli jest to możliwe to tuner mógłby być uniwersalny za jakiś czas mogę stać się abonentem UPC.
2. Wyjście HDMI do podłączenia plazmy i wyjścia analogowe do podłączenia do drugiego monitora (czasem podczas pracy oglądam TV na monitorze PIP).
3. Mam małą sieć domową z dyskiem sieciowym na którym gromadzę filmy i fotki rodzinne i pliki z muzyką mp3. Wyczytałem, że tunery mają możliwość odtwarzania tego typu plików... pytanie jak to się sprawdza w praktyce? Czy można korzystać z zasobów dyskowych przez WIFI czy tylko odczytują to z USB?
4. Tuner musi mieć możliwość nagrywania programów TV na pendrive lub dysk USB.

Poczytałem trochę w internecie i mam następujące typy:
1. Opticum PRIMA 9600 HD TS link
2. DREAMSKY NXP256HD link

To max moje możliwości finansowe, oczywiście jeżeli mogę wydać mniej, nie pogniewam się ;) Zależy mi jednak również na dobrej jakości obrazu SD i HD choć podejrzewam, że w moim przypadku i tak to będzie kosmiczny przeskok ze starego STRONG-a!!! Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

cycu_14

New member
Tuner HD-BOX FS 7110 HD PVR NASTĘPCA DREAMSKY NXP256
Odbiornik HD-BOX FS 7110 HD PVR to oficjalny następca znanego dekodera Dreamsky 256NXP. Posiada te same możliwości a nawet wiele więcej. Obsługuje dodatkowe pluginy wgrywane z USB, rozdzielczość 1080P, obsługa WI-Fi na donglu USB. Dodatkowo dekoder posiada zewnętrzny zasilacz dziękiczemu praktycznie wcale się nie grzeje. W komplecie z odbiornikiem znajduje się również : stelaż oraz zewnętrzny czujnik podczerwienii, które umożliwiają schowanie dekodera za TV. W komplecie znajduje się również hub USB, który umożliwia podłączenie dwóch urządzeń. Dekoder posiada wsparcie dla multimediów : DivX,MKV, Xvid,JPEG oraz MP3. Oprogramowanie oparte jest na systemie Linux
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najtańszą sensowną propozycją może być Ferguson Ariva 120 combo - ma wyjście HDMI i scart oba wyjścia są aktywne co znaczy że sygnał pojawia się na obu ,ma czytnik kart kodowych (Cyfra + ,n na kartę HD ,smart HD) ma możliwość nagrywania filmów na dołączony nośnik (pendriwe ,dysk twardy) na dodatek ma wbudowany tuner dvb-t do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
 

arturocki

New member
...dzięki, widzę że można już tego Fergusonka kupić za około 300 zł, a jak z jakością obrazu w tym modelu? Nadal jednak nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi czy można odtwarzać pliki multimedialne przez WIFI z dysku sieciowego.... czy jest to w ogóle możliwe? Bardzo by mi na tym zależało!

Przeczesuję sieć i mam dwa nowe modele na tapecie: GOLDEN MEDIA 990 i świeżutki Golden Media Triplex/One.... można dostać zawrotu głowy, ale chcę coś wybrać sensownego i mieć na parę lat spokój...
 

Gie

Member
Bez reklam
Z odtwarzaniem filmów na "zwykłych" tunerach jest problem po USB (nie czytają wszystkich formatów, nie można przewijać itd.), więc o WiFi raczej można zapomnieć.
Te które teraz wymieniłeś są na Linuksie i one mogą dać radę. O szczegóły najlepiej popytaj na forum dystrybutora tych tunerów FORUM GOLDEN-INTERSTAR Strona główna
 
Do góry