Tuner DVB-T

Adam714

New member
Witam. Jestem laikiem jeśli chodzi o telewizory LCD. Obecnie chcę takowy kupić. Czy powinien być wyposażony w tuner DVB-T, czy nie koniecznie? Zaznaczam, że korzystam z kablówki, a operator twierdzi, że w nidługim czasie będzie dostępny sygnał cyfrowy???:confused: :eek:k: Za podpowiedź z góry dziękuję.
 

sebaa

New member
Jeśli myślisz o odbiorze telewizji cyfrowej naziemnej potrzebujesz tunera DVB-T najlepiej MPEG-4 lub MPEG-2 z wejściem CI dla modułu transkodujacego NP4 Neotion.

Jeśli myślisz o kablówce cyfrowej to potrzebujesz tunera DVB-C. Zazwyczaj są montowane MPEG-2 choć dla HDTV możliwe że w użyciu bedzie MPEG-4.

Pozdrawiam!
 

timbot

New member
Bez reklam
przy czym należy dodać, że w przypadku kablówek (bo mało kto ma tuner dvb-c) operator na pewno będzie dawał dekoderki wolnostojące
 

Adam714

New member
sebaa napisał:
Jeśli myślisz o odbiorze telewizji cyfrowej naziemnej potrzebujesz tunera DVB-T najlepiej MPEG-4 lub MPEG-2 z wejściem CI dla modułu transkodujacego NP4 Neotion.

Jeśli myślisz o kablówce cyfrowej to potrzebujesz tunera DVB-C. Zazwyczaj są montowane MPEG-2 choć dla HDTV możliwe że w użyciu bedzie MPEG-4.

Pozdrawiam!

Dzięki!!! Pozdrawiam!
 

sebaa

New member
timbot napisał:
przy czym należy dodać, że w przypadku kablówek (bo mało kto ma tuner dvb-c) operator na pewno będzie dawał dekoderki wolnostojące
Prawda! Zwiazane jest to z zastosowaniem systemu kodowania. Czasami bardzo egzotycznego np. ASTER ma MOTOROLE z MediaCipher do którego trudno o moduł CI i w dodatkowo karta sparowana jest z dekoderem.
 

bor@s

New member
hmm

DVB-T w telewizorze raczej jest zbyteczne. Zazwyczaj nie obsługują mpeg4, no i nie nadają się do cyfrowej kablówki. A jak przyjdzie pora to sobie kupisz za psie pieniądze stacjonarny dvb-t, a w przypadku kablówki dostaniesz taki od operatora jak ja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
póki nie będzie decyzji co do systemu kompresji - możesz odpuścić DVB.
Jeśli będziesz miał platforme cyfrową - tym bradziej. Nie kupuj kota w worku.
A lepiej podaj jakie masz warunki ?
 

hekal

New member
mam pytanie :

czy ktos odbiera dvb-t z warszawsiego emitela -chodzi mi o tv z tunerem
mpeg 4, bo moj sony kdl 40x 3500 prawidlowo odbiera pot [polsat,tvn-hd,
tvn7,tv4] a paczke tvp [tvp1 tvp2, polonia, historia, kultura, tvp sport ] po wylaczeniu do czuwania nie zapamietuje i wlaczajac trzeba programowac od nowa.

pozdrawiam
 

adi328

New member
Dvb-t

Jeżeli nie wiesz z jakim tunerem wybrać telewizor, wybierz Sharpa HD1, ma wbudowane DVB-T,C,S. Niestety ma również niesamowitą cenę:(. Ale jeżeli Cię stać, to polecam. Pytasz czy warto inwestować w tuner w telewizorze.Moim zdaniem warto. Po co za jakiś czas dopłacać, żeby móc oglądac telewizję. Nie sądze abyśmy nadawali w MPEG4 - nie stać nas na to.



pozdrawiam
Adi328
 
Ostatnia edycja:

jurek-25

New member
adi328 napisał:
Jeżeli nie wiesz z jakim tunerem wybrać telewizor, wybierz Sharpa HD1, ma wbudowane DVB-T,C,S. Niestety ma również niesamowitą cenę:(. Ale jeżeli Cię stać, to polecam. Pytasz czy warto inwestować w tuner w telewizorze.Moim zdaniem warto. Po co za jakiś czas dopłacać, żeby móc oglądac telewizję. Nie sądze abyśmy nadawali w MPEG4 - nie stać nas na to.​






pozdrawiam
Adi328​

Witam,

Myślę, że będziemy nadawać w MPEG-4, a jeżeli chodzi o inwestowanie w TV, który ma wszystkie tunery za kosmiczną cenę to się nie opłaca. Lepiej kupić zewnętrzny tuner DVB-T, podłączyć po HDMI i po problemie (parę stówek w kieszeni).

Pozdrawiam
Jurek
 

timbot

New member
Bez reklam
strategia przyjeta w polse i promowana przez urtip wskazuje jednoznacznie na przyjecie w polsce jako obowiązującego standardu mpeg-4 (czyli tego, ktorego wiekszosc tv nie ma). Jednoczesnie planujes sie w krotkiej perpsektywie czasu przejsc całkowicie an standard cyfrowy i sprzedawac za niewielkie sumy samodzielne dekodery (a jak to bedzie w praktyce, to wszyscy się domyślamy). Generalnie mpeg-2 w polsce funkcjonuje jeszcze testowo, a obowiazującym standardem na 99 proc. bedzie mpeg-4. Co prawda mozna dokupić do wszysktkich tv z dvb-t mpeg-2 moduł CI pozwalajacy na dekodowanie z mpeg-4 do mpeg-2. Jednak chyba lepiej kupic od razu z mpeg-4, a jak nie, to poczekac az bedzie to standard obowiazujacy i wtedy kupic sobie dostawkę. Jednak w mpeg-2 szkoda inwestowac....
http://www.satkurier.pl/news/37132/
http://publicstandard.pl/artykuly/55807.html
http://technopolis.polityka.pl/2008/telewizja-cyfrowa
plus niedawne wiadomosci w wyborczej o utworzeniu z PTC konsorcjum majacego wprowadzac standard dvb-t w mpeg-2 z baza programów.

sonda o standardzie w moim wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14872
 

Adam714

New member
adi328 napisał:
Jeżeli nie wiesz z jakim tunerem wybrać telewizor, wybierz Sharpa HD1, ma wbudowane DVB-T,C,S. Niestety ma również niesamowitą cenę:(. Ale jeżeli Cię stać, to polecam. Pytasz czy warto inwestować w tuner w telewizorze.Moim zdaniem warto. Po co za jakiś czas dopłacać, żeby móc oglądac telewizję. Nie sądze abyśmy nadawali w MPEG4 - nie stać nas na to.​




pozdrawiam
Adi328​

Niestety o Sharpie HD1 mogę tylko pomarzyć. Nie stać mnie na taki bajer. Ale dzięki za radę.
 

Darmik

New member
Dylematy z kodowaniem w tle

Witam,
Mam właśnie dylemat.
Chce kupic TV 32 cale ale nie wiem czy powinien miec 100 hz z DVB-T bez MPeG4 czy tez odpuscic sobie 100 hz i kupic jakiegos Sony z MPEG-4.
Wybieram pomiedzy Sharpem LC-32RD8E-BK z 100 hz Sony,Panasonic. Moze jakiegos Samsunga? Tv ogladal bede z kablowki ASter. Planuje ewentualnie jakas N-ke lub C+.
Jakie sa wasze opinie?
 

Maciek P

New member
Nawet jeżeli ktoś ma LCD z tunerem MPEG2 to może kupić moduł CI konwertujący MPEG4 na MPEG2. Na allegro są już od 180 zł chyba.
 

malin1976

Member
Większość tegorocznych modeli ma tuner MPEG-4 . Osobiście kupię tv z tym tunerem bo zawsze można olać kablówkę i odbierać tylko z anteny naziemnej .
 

Ares78

New member
Maciek P napisał:
Nawet jeżeli ktoś ma LCD z tunerem MPEG2 to może kupić moduł CI konwertujący MPEG4 na MPEG2. Na allegro są już od 180 zł chyba.

Pobawiłeś się teraz w archeologa jeśli popatrzysz na datę wcześniejszego postu, co do twojego stwierdzenia, są takie karty już od dość dawna, ale nie zawsze działają, czasem masz powiedzmy tylko obraz bez dźwięku, ryzyko więc wyrzucenia 200zł w błoto. W większości nowych telewizorów masz już tuner mpeg-4 tylko najtańsze modele są o niego uboższe.
 
Do góry