Tuner DVB-T do połączenia z nagrywarką DVD

xorgx3

New member
Witam,
Planuję zakupić wreszcie tuner DVB-T, z tym, że mam pewne ograniczenia(wynikające raczej z niewiedzy).
Posiadam zwykły telewizor CRT i do tego nagrywarkę DVD Panasonic DMR-EH57. Nagrywarka podłączona jest przez SCART do telewizora.
Chciałbym zachować to połączenie.

Teraz potrzebuję takiego tunera, żebym nadal mógł nagrywać programy na DVD.
Z tym, ze po pierwsze nie wiem jaki tuner wybrać, a po drugie nie wiem jak to podłączyć później.
Na tuner chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 150 zł(z małymi odstępstwami).


Liczę na jakąś pomoc/doradzenie.

Z góry dziękuję.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najprostsze możliwe rozwiązanie to kupno dekodera z dwoma wyjściami scart np. TS 6511 (ok.159zł) albo Technisat Digyboxx T4 - wtedy jeden kabel scart podłączasz do telewizora a drugi do nagrywarki wtedy jednocześnie możesz oglądać i nagrywać .Oba te tunery są MPEG 2 /MPEG 4 ,co prawda kosztują kilkadziesiąt złotych więcej, ale myślę że warto bowiem są to uznani producenci
Można też kupić jakiś tańszy tuner (ok.100zł ) np.Wiwa HD 80 i rozgałęziacz scart
 

xorgx3

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że wtedy podłączam antenę tylko do dekodera i działa ona dla nagrywarki, jak i telewizora?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak kabel od anteny podłączasz do tunera i tyle ,gdybyś zdecydował się na taki tuner z dwoma gniazdami to one są równocześnie aktywne - czyli sygnał pojawia się na obu, skąd go można pobrać .Można zamiast nagrywarki podłączyć drugi telewizor wtedy jeden dekoder obsługuje dwa odbiorniki (oczywiście możesz oglądać ten sam program na obu)
 

mirek71

New member
do xorg 3
ale nagrywarka dvd ma chyba wbudowany tuner tv analogowy - a telewizja naziemna nadaje w mpg 4 więc w nagrywarce nie zaprogramujesz programów NTC a jedynie możesz na niej nagrać to co leci z dekodera nTC
- najlepiej kup dekoder np wiwa hd 90 (ok 120 zł) + pendraiwa i będziesz nagrywał obraz w cyfrowej jakości ...
sam mam nagrywarkę dvd philipsa(kupioną kilka lat temu za ciężkie pieniądze) i obecnie służy mi jedynie jako odtwarzacz moich archiwalnych płyt dvd :popcorn:
 

xorgx3

New member
Hm, no to jak to w końcu jest? :)

Trochę głupio tak zostawić tę nagrywarkę praktycznie nieużywaną.

Rozumiem, że na tych modelach podanych przez przemko77 nie można nagrywać nawet na pamięć zewnętrzną?
I jeżeli zdecyduję się na takie rozwiązanie to będę mógł nagrywać, ale jednocześnie nie będę mógł oglądać innego kanału?


Z drugiej strony mogę do tego tańszego modelu (tj wiwa hd 90) dołączyć tylko rozgałęziać scart i właściwie wyjdzie na to samo(+opcja nagrywania)?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda są dwa modele nagrywarek Panasonic EX 645 ,EX 795 ,które mają wbudowane tunery dvb-t MPEG-4 wtedy wystarczy podłączyć antenę do takiej nagrywarki ,a nagrywarkę z telewizorem wtedy można i oglądać i nagrywać (oczywiście ten sam program )
Starsze modele nagrywarek nie mają wbudowanego tunera dvb-t ,sam mam Panasonica DMR-EH 49 i była podłączona z polsatowskim tunerem Echostara 717 który ma dwa wyjścia oba aktywne - jedno szło do nagrywarki drugie do telewizora fajnie bo mogłem od razu zrobić edycję nagrania

Odnośnie tych wskazanych tunerów oba umożliwiają nagrywanie przez podłączenie pendriva lub dysku do portu usb zresztą teraz prawie wszystkie tunery to potrafią ,tylko w przypadku Technisata firma stosuje własne zabezpieczenia antypirackie w tunerach satelitarnych w tym odbiorniku prawdopodobnie też - po nagraniu np.na pendrive nie uda się tego odtworzyć np.na komputerze
Jeżeli Twoja nagrywarka jest sprawna to warto ją "ruszyć " bez sensu jest ją sprzedać na Allegro za 20zł
Możesz kupić rozgałęziacz scart do tańszej wiwy i będziesz mógł nagrywać i oglądać
 
Do góry