Tuner DVB-S2 wbudowany w TV

Kupiłem TV z wbudowanym tunerem DVB-S2, TV ma możliwość nagrywania przez USB. Chciałbym to wykorzystać. Po wstępnym badaniu tematu, koszty inwestycji to ok. 100 PLN, antena (jaka ?), konwerter (konwertery ?), kable, końcówki. Mam kablówkę, zobowiązanie do grudnia 2017 r. czyli obecnie nie nastawiam się na programy kodowane / płatne, aczkolwiek nie odrzucam takiej opcji, TV ma slot CI. Irytuje mnie każdorazowe proszenie się o nowa ofertę, dział utrzymania klienta działa jak „dział utrzymania petenta”. W pobliżu, operator u którego korzystam z telefonii komórkowej, ciągnie sieć światłowodową, jeden z pomysłów jest taki, po wygaśnięciu umowy z kablówką na net i TV, net przez światłowód, TV przez sat.
Co i jak wybrać żeby w przyszłości można było ten projekt rozbudować i czy jest sens w to inwestować, na bazie integry DVB-S2?
 
Nagrywanie materiału to tylko opcja, właściwie drugi plan. Dzięki za pomocną uwagę.

Założyłem temat ponieważ jestem zainteresowany wykorzystaniem wbudowanego tunera a nie mam w tym zakresie doświadczenia, a także nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o technikę, urządzenia, korzystanie i możliwości TV SAT. Każda uwaga się przyda, zapewne nie tylko mi, TV z wbudowanymi tunerami DVB-S lub DVB-S2 przybywa.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pierwszy z brzegu osprzęt
ANTENA SATELITARNA CZASZA 90 CORAB + TWIN +GRATISY (4767364080) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Prawdę mówiąc nie znam ;tego ; konwertera , ale myślę że sprawdzi się w działaniu , można oczywiście zakupić osprzęt renomowanych firm np. konwerter , antenę , kabel koncentryczny Televes Kabel Televes T-100 Cu HD 1m - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T , Triax- anteny , konwertery , Inerto ... Jest tego osprzętu satelitarnego na rynku dość dużo i coraz bardziej są zbliżone parametrami i jakością wykonania więc mamy duży wybór.
 
Do góry