tuner dvb-s w Panasonic txp42gt20e

seler185

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Jest to mój debiut więc proszę o wyrozumiałość.
Zwracam sie z prośbą o rozwiazanie mojego problemu z TV, a mianowicie: zakupiłem niedawno plazmę panasonica GT20E. Z telewizora jestem zadowolony, ale sen spedza mi z powiek sprawa wbudowanego weń tunera satelitrnego. Zamątowałem sobie antenę satelitarną i ustawiłem należycie, ale po podłączeniu do Tv nie znajduje mi satelit! Przerobiłem już wszelkie warianty dostępne w menu i nic. Zaczołem sie zastanawiać czy nie jest w moim tv walnięty tuner, a zamierzam zakupić sobie telewizję na kartę. Spędziłem dwa dni na rozmowach ze "specami" z panasonika, ale niewiele mi pomogli. Ponad to usłyszałem dzisiaj, że: bym mógł oglądać ksnsły satelitarne muszę mieć włożony moduł, nawet bez karty -ale moduł musi być! Czy faktycznie tak jest?, czy besz modułu nie znajdzie mi satelit? Proszę o pomoc. Z góry dziekuję
 

seler185

New member
GT20E tuner dvb-s

Jak już wspomniałem wcześniej, nie znajduje ani jednego satelity!
Czy mógłby ktoś kto ma kartę z modułem sprawdzić, czy po wyjęciu modułu wraz z kartą, łapie mu satelity - cały proces strojenia kończy się znlexieniem satelit.
 

adamci

New member
cześć posiadam txp42gt20e od października 2010. Ogólnie jestem zadowolony z tego TV.
Odpowiadając na Twoje pytanie to tuner dvb-s działa czy to z modułem cam czy bez.
mam w ustawieniach zaznaczone dwie satelity Hotbird i Astre.
Wyszukuje wszystkie kanały , również te zakodowane , radiowe , HD itp. itd.
Będziesz miał wszystkie dostępne kanały z danego satelity , tylko rzecz jasna moduł cam będzie Ci potrzebny aby oglądać TV płatną , ja wybrałem C+ pełny wypas wszystko co oferują. Posiadam dodatkową kartę (brałem multiroom) jak co to na wydanie. Oczywiście legal.
W Twoim wypadku myślę że masz skopane ustawienia w TV
 

maxster!

New member
Witam,
mam ten sam problem co kolega seler185.
Antenę również mam ustawioną odpowiednio, konwerter monoblock firmy Opticum, jednak tuner nie znajduje żadnego satelity. Nie wiem, czy to wina konwertera, czy tunera (ustawień TV?).

Kolego seler185 może Tobie udało się już rozwiązać ten problem?

Użytkownik adamci napisał o skopanych ustawieniach TV, mógłbyś sprecyzować co może być skopane. Próbowałem wszystkiego - różnych ustawień i ciągle nie widzi żadnego satelity. Napisałeś, że odbierasz Hotbirda i Astrę, również korzystasz z monoblocka?

Proszę o pomoc!
Z góry dziękuję.
 

jack005

New member
witam! mam gt20e od pół roku bez problemu odbiera niekodowane programy z sat fajne niemieckojezyczne przyrodnicze za free HD Jak maćie problem to najpierw sprawdzie na jakims innym tunerze sat moze macie zle ust antene lub konwerter ja tylko podłaczylem i juz było wszystko ok. mozna w ustawieniach sprawdzic siłe sygnału!.pozdrawiam
 
Do góry