Tuner do TNK z obs

quasimodek

Member
Bez reklam
Witajcie

Stary nBox wyzionął ducha i szukam godnego następcy.
Polecicie coś co będzie współpracowało z kartą TNK i naziemną DVB-T?

PS:
Tytuł miał brzmieć "Tuner do TNK z obsługą DVB-T" ale coś nie poszło i go ucięło. Moderatora proszę o poprawienie tematu bo sam takiej opcji nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niezła jest Ariva 150 Combo ,chociaż można spotkać opinie że ten tuner ma słabą głowicę .Na pewno DX-erów nie zadowoli ale z odbiorem z najpopularniejszych pozycji satelitarnych nie ma najmniejszego problemu
Schludna grafika ekranowa i dobry obraz ,dużą zaletą jest możliwość mieszania kanałów satelitarnych razem z kanałami telewizji naziemnej - lista może być ułożona w dowolny sposób

Zaskakująco dobry jest Cabletech URZ 0198 oparty o procesor Mstar ,tuner jest dość stabilny i się nie zawiesza ,obraz też bardzo przyzwoity cena nie przekracza 200zł

Pewną alternatywą może być Technisat Combobox CE ,co prawda jest to tuner przystosowany pod ofertę Smart HD ale swobodnie sobie poradzi z kartami w systemie Conax .Zaletą jest naprawdę dobry obraz ,małe wymiary i prostota w obsłudze co szczególnie docenią ludzie starsi lub na bakier z techniką
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Dzięki bardzo za podpowiedź, przyjrzę się tym tunerom. Ma to pracować u rodziców, którzy korzystają tylko i wyłącznie z oglądania dostępnych kanałów.
Zainteresował mnie też Opticum X8 Combo. Mam na niego dobrą ofertę. Będzie współpracował z posiadaną od lat kartą TNK bez problemu? Żadne HD póki co nie jest potrzebne. Podłączony będzie do CRT Panasa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wiem dekoder X8 jest sparowany z kartą i nie ma możliwości korzystania z innej ,z wbudowanego tunera DVB-T do naziemnej telewizji możesz korzystać bez aktywacji karty

Miałem kiedyś Opticum X 80 - akurat to był dekoder SD ,sprzedawany razem z kartą tnk .Niewątpliwą zaletą była cena i obraz ,który był aż za dobry jak na taki tani dekoder .Druga sprawa to że mógł pracować w pozycji pionowej lub poziomej .Do zwykłego telewizora pasuje jak ulał
Niestety dekoder miał duże problemy ze stabilnością ,potrafił się zawiesić 2-3 razy dziennie , pomagało w takim przypadku jedynie wyciągniecie wtyczki z gniazdka , bowiem żadne przyciski na pilocie nie działały
Były też problemy z czytnikiem (nie wiem czy tylko w u mnie),karta gubiła uprawnienia i pojawiał się na ekranie komunikat "zakodowane" lub "brak karty" - wtedy pomagało wyciągnięcie i ponowne włożenie karty
Mnie osobiście dobił pilot ,tak tandetnego nigdy w życiu nie widziałem ,a na dodatek kąt działania był tak mały ,że trzeba było niemal celować w odbiornik
Akurat ten dekoder jeszcze jest dostępny i stosunkowo tani ok.80zł

Nawet mając kartę tnk lepiej jest kupić odbiornik HD ,oczywiście nie chodzi o odbiór kanałów HD ,tylko że niektóre stacje nadają z modulacją 8QPSK ,co oznacza że potrzeba dekodera z obsługą DVB-S 2 - tak jest np w przypadku stacji - TVP ABC ,TVP Historia ,Puls 2 ,VOX Music TV ,Stars TV ,Power TV
 
Ostatnia edycja:
Do góry