tuner do CP

pawel1212

New member
Witam! Poszukuje tunera z gniazdem na modul CAM od cyfrowego polsatu. Mam na niego 400-500zl ,jedynie na czym mi zalezy tona jakosci obrazu(jakies nagrywanie i inne bajery nie wazne). W domu mam od polsatu HD 6000, ale mi sie nie podoba. Gdyby ktos mogl cos doradzic sensownego to bede wdzięczny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wsiąść pod uwagę cenę i funkcjonalność niezłe są Arivy Fergusona ,obraz będzie niezły i poprawna współpraca z modułem

Ciekawą propozycją jest też niemiecki Golden Interstar Voyager II ,wyposażony w gniazdo CI i slot na kartę .Na dodatek ma wbudowany tuner DVB - T /DVB- T2 więc umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej .Ciekawą funkcją jest możliwość streamingu na żywo sygnału audio /video na urządzenia mobilne np. tablety ,komputery .To dobry stabilny odbiornik w cenie ok . 320zł
 

pawel1212

New member
Przesledziłem temat i tak Ariva pod względem czułosci głowicy jest słaba tak wynika z opini, jest tez Opticum 9600HD za 360 zł. Moze nie byłby zły??
Telewizor to Panasonic 42 650
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W kwestii Arivy nie do końca to prawda jest ,ale zostawmy ten temat

Miałem kiedyś dekoder Opticum ,co prawda nie by HD ale nie mam o nim najlepszego zdania .Przesiadka na Technisata była niemal jak wybawienie
Nie twierdze ,że wszystkie dekodery Opticum są słabe ,są użytkownicy którzy sobie chwalą tego producenta ,może rzeczywiście w Twoim przypadku będzie to odpowiedni dekoder satelitarny
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@pawel1212 zakupiłeś tuner , a jeżeli tak to co wybrałeś , jak współpracuje z modułem Polsatu?. Ponieważ mam małe problemy z dekodowaniem przez Panasonica paru kanałów zastanawiam się nad zakupem dekodera który zagwarantuje dość dobry obraz i współpracę z modułami Polsatu i NC+Mix. Po głowie chodzi mi Openbox X6 , lub X4 , a także Technistar s3 ( i tu zastanawiam się nad ceną która jest trochę wysoka mimo że jest chwalony za jakość obrazu) , a może coś z GoldenInterstar do Polsatu i Nki się nada? Może Inni forumowicze coś polecą z własnego ; podwórka; .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę AB Crytopox posiada 1 gniazdo CI + slot na kartę ,więc raczej odpada potrzeba 2 gniazda na 2 moduły
Technisat S3 też odpada ,ten model jest bliźniaczo podobny do Digyboxxa HD C+ a niestety pomimo zapewnień producenta z modułem Polsatu działać nie będzie ,gdyż moduł w ogóle nie jest wykrywany i nie pomaga nawet funkcja inicjacji .Cień szansy dają stare moduły Polsatu ,ale też działanie jest bardzo problemowe .
Do Polsatu lepiej odpuścić Techniata
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
jak po co

nc+ mix jest dostępne z modułem CAM ,podobnie Polsat jeżeli dobrze zrozumiałem z postu, Jędrzej ma modul CAM Polsatu i chce dołączyć nc+ mix
Jest pewne obejście zamiast modułu nc+ mix można zastosować kartę Smart HD ,co w przypadku najtańszego abonamentu oferty nc+mix za 29zł ma większy sens

Wracając do tego Technisata dekoder nie jest zły .Dużym plusem jest stabilność ,swój użytkuję ponad rok i zawiesił się może 2 razy , podobnie generowany obraz jest na bardzo dobrym poziomie - kolory są żywe ,świetne wypada dynamika - ruch jest płynny i naturalny
Dekoder ma czułą głowicę ,odbiera przekazy satelitarne z niskim poziomem SR, praktycznie umożliwia dokładne "przetrzepanie satelitarnego nieba" .Dobrze działa funkcja PVR ,mam dołączony dysk WD 500gb i nagrywa bez problemu na kilka sposobów - tutaj mały minus za szyfrowanie , bowiem nagrania dadzą się odtworzyć tylko na tym dekoderze

Małym problem jest też błąd softu OP przy nocnej aktualizacji ,szczególnie przy odbiorze z pozycji 13E
Faktem jest ,że ten odbiornik jest głównie pomyślany o rynku niemieckim ,gdyż funkcja aktualizacji OTA działa tylko na 19,2 E - ,podobnie jak przypisanie portów A (19,2E) ,B (13E). Odbiornik posiada unikalną funkcję aktualizacji danych o transponderach która jest "realizowana w locie" z informacji NIT ,na 19,2E działa to znakomicie ,co dla Niemców ma super znaczenie bowiem dla nich jest to główna pozycja satelitarna, w przypadku Hotbirda działanie jest przeciętne zależy od poprawności danych przesyłanych przez nadawców

Ogólnie to powiem tak : - jeżeli ktoś szuka stabilnego dekodera o dobrym obrazie i dźwięku do nC+ ,Smart HD ,MTV Unlimited, lub programów nie kodowanych to jest to bardzo dobry wybór
 
Do góry