tuner cyfrowy

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam kolegów
Bardzo proszę o wyjaśnienie zalet z posiadania tunera cyfrowego w lcd.
Cały czas rozważam za i przeciw odnośnie dwóch modeli
P80 i Rd2e.Mam założoną osiedlową kablówkę,w której obiecują rozpoczęcie nadawania programów cyfrowych na przełomie roku.
Czy jest to jak najbardziej normalne,czy trochę inwestycja na wyrost?
Tak jak tv full hd,które nie znajdują uznania u niektórych z względu na
nie wykorzystanie ich w pełni (przynajmniej na razie).

pozdrawiam.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Podejrzewam że,moje pyt.co niektórzy uważają za "zbyt laickie",
ale może znajdzie się ktoś będący w stanie napisać parę słów wyjaśnienia.
 

ernane

New member
tuner w tv to jakis chwyt marketingowy, pomyłka totalna i chwyt bo to łądnie brzmi all in one, kablowka i tak daje wlasny dekoder, tv sat tez, przeciez nei ma jednego systemu kodowania.
po co byc skazanym na wbudowany tuner.
co innego cyfrowa tv naziemna, wtedy to ma sens, ale ja osobiscie i tak kupilbym zewnetrzny tuner kiedy moglbym wybrac z kilku a nie jakis wbudowany - pomylka
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziekuję za odpowiedzi.
Nie wiem czy to normalne,ale nie mam zewnetrznego dekodera do kablówki,kabel biegnie z gniazdka bezpośrednio do tv.
Czy w takim razie tv z wew.dekoderem może w moim przypadku mieć
znaczenie?
 

kenobi36

New member
ernane napisał:
tuner w tv to jakis chwyt marketingowy, pomyłka totalna i chwyt bo to łądnie brzmi all in one, kablowka i tak daje wlasny dekoder, tv sat tez, przeciez nei ma jednego systemu kodowania.
po co byc skazanym na wbudowany tuner.
co innego cyfrowa tv naziemna, wtedy to ma sens, ale ja osobiscie i tak kupilbym zewnetrzny tuner kiedy moglbym wybrac z kilku a nie jakis wbudowany - pomylka
Posiadam kablówkę Aster w Wawie z którą dostałem tuner Motoroli DVB, tyle że go nie używam bo to dodatkowe urządzenie pożerające prąd, które zajmuje złącze, dodatkowy obleśny pilot który zawsze się zawierusza i dodatkowe wrządzenie w szeregu na antenie pogarszający sygnał.

Planuję kupno plazmy przed świętami i chciałbym mieć tuner cyfrowy w telewizorze ale nie jestem pewny czy obsłuży sygnał z Aster więc prosiłbym posiadaczy o wypowiedzenie się.

Doszukałem się.
Do telewizji cyfrowej kablowej jest potrzebny tuner DVB-C
Niestety wiekszość telewizorów posiada tunet DVB-T a ten jest do telewizji naziemnej :(.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernane

New member
tylko zazwyczaj operator daje swoj tuner, moze byc niezgodnosc systemu kodowania, nei ma pewnosci ze karta pojdzie, a poza tym u mnie w miescie daja tylko z dekoderem samej karty nie ma mozliwosci wziac ;) ja bym w zyciu nie doplacal do tv ze wzg na tego typu tuner wbudowany ;)
 

kenobi36

New member
1. Design
Stawiasz ekstra stolik, telewizorek, amplitumer, dvd lub hd-dvdr najlepiej tej samej marki w ekstra wzornictwie i dorzucasz plastikowy dekoder. :(

Wieszasz na ścianie plazme ........ i obok przybijasz gwożdziem plastikowy dekoder.:(

2.Wygoda, u mnie w kablówce aster jest kilka programów których nie ma w analogu i wice wersa. Klikam kanał i mam nizależnie czy to cyfra czy analog. :)

2. Aktualnie posiadam 4 piloty które zawsze giną (no zawsze można kupić uniwersalny bez gwranci że w pełni wszystko obsłuży) :(

3. Niektórzy ludzie na tym forum wydali ponad 100zł na kable połączeniowe. :(

4. 5W x 24g x 352dni x 5lat = 211KWh = ~100zł :(

No pod warunkiem że tuner w danym telewizorze jest kompatybilny z kablówką.

Jeśli będę miał pewność że to działa i będę planował zakup jakiejś marki to mogę dopłacić trochę do wyższego modelu i mieć parę innych lepszych parametrów.
Ale jeżeli zdecyduję się na markę w której jest brak tunerów cyfrowych na pewno nie zrezygnuję tej marki.

Aktualnie tuner BVB-C znalazłem w telewizorach Loewe i piszą że chodza z Aster (ale jakoś mimo dobrych opini ta marka mnie nie przekunuje) oraz w Sony ale jest to informacja ze strony producenta a tam nie wymieniają z jakimi kablówkami chodzi.

Jeśli się zdecyduję na LCD to wybrałem akurat Sony ale jeśli zdecyduję się na plazmę to będzio to Panasonic lub Piooneer i na brak tunera DVB-C powiem "trudno".
 
Ostatnia edycja:

romano12

New member
wbudowany dekoder HD w Sony Bravia

MAm Sony W3000 z wbudowanym tunerem DVB-C.

Dokupuję Moduł CAM z C+. Zobaczymy, moze poleci.
Chyba też musze przerobić końcówkę kabla antenowego?
:confused:
 

krzysiek015

New member
Bravia a cyfra itp

Witam
Przerobić kabel to nic. Nie wiem czy mam rację ale moja BRAVIA ma wbudowany tuner DVB-T oraz DVB-C a do odbioru z satelity jest potrzebny tuner DVB-S. Informacja ta pochodzi z tego forum jednak tamten wątek się urywa a ja chciałbym to wyjaśnić. Nie chcę ryzykować podpisania umowy bo to niepotrzebne zamieszanie. Tuner DVB-C służy do odbioru sygnału z naziemnych sieci kablowych co w moim przypadku odpada. Dodatkowo sprzedawca telewizji satelitarnej nie mógł zapewnić mi karty cam zamiast dekodera co jest dla mnie idiotyzmem.
Pytanie: Będzie działało w tym telewizorze czy nie?(Posiada tuner j.w. i mpeg2, mpeg4 avc)

Czy ktoś z drogich Forumowiczów kto zna temat może podzielić się swoją wiedzą? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
masz rację, co do tego który tuner jest do czego.
brak dvb-s dyskwalifikuje tv do dekodwowania syngału satelitarnego.

co do dvt-c - służy do kablówek CYFROWYCH, ale sygnały różnych kablówek są w barzo różnych formatach, dlatego jego wykorzystanie może być niemożliwe
 

timbot

New member
Bez reklam
jerry67 napisał:
Dziekuję za odpowiedzi.
Nie wiem czy to normalne,ale nie mam zewnetrznego dekodera do kablówki,kabel biegnie z gniazdka bezpośrednio do tv.
Czy w takim razie tv z wew.dekoderem może w moim przypadku mieć
znaczenie?
to znaczy ze na razie masz ANALOGOWĄ kablówkę, do której wystarczy zwykłay analogowy tuner, jaki ma wbudowany KAŻDY tv.
Jeśli przesiądziesz się na kablowkę cyfrową, to razem z abonamentem dostaniesz dekoder zewnętrzny
 
Do góry