Tuner cyfrowej telewizji kablowej

Novac

New member
Witam.

Zamówiłem kablówkę cyfrową MM. Zastanawia mnie jedno. Czy będę mogł przełączać cyfrowe kanały na TV czy tylko na Tunerze dostarczonym od MM?
Dodam że mam TV Sony BRavia Kdl 32S3010 który oto posiada wbudowany cufrowy tuner.

Szczerze powiem, że jeszcze z takimi podłączniami nie miałem doczynienia więc będę wdzięczny za oświecenie.

Ps. Nie widzi mi sie obsługiwanie sprzętu 3 pilotami (TV + Kino domowe + Tuner cyfrowy)

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety jeszcze się pomęczysz . Bo kanały cyfrowe masz tylko w MM.
Twój tuner służy do czego innego.
 

marson76

New member
tuner cyfrowej tv kablowej

hello Kiki
1.jak to jest z tymi tunerami cyfrowej tv kablowej? Sony na swojej stronie http://www.sony.pl/glossary/ShowGlossary.action?site=odw_pl_PL&sectiontype=Search&sections=Glossary
wyjaśnia:
" Zintegrowany tuner telewizyjny, który umożliwia dostęp do niekodowanych kanałów cyfrowej telewizji kablowej bez konieczności korzystania z zewnętrznego dekodera. Dostępność kanałów zależy od obsługiwanych operatorów. "

czy jeśli zakupię odbiornik tv z takim tunerem to będę mógł odbierać cyfrową aster city na tv bez dodatkowego tunera i obsługiwać pilotem dołączonym do odbiornika tv?
 

zaslav

New member
Aster na pewno nie bedziesz mogl - oprocz sygnalu cyfrowego operator jeszcze wysyla uprawnienia do dekodera a te potrafi odebrac tylko aster-owy dekoder. Dekoder ow (motorola costam) nie posiada zadnej karty dostepu warunkowego którą mozna byloby przelozyc do telewizora
 

bor@s

New member
hmm

kiki się rozpędził i założył pewnie, że masz tylko wbudowany tuner DVB-T, który rzeczywicie odbiera tylko z anteny naziemnej. Tymczasem ten model telewizora ma jako jeden z nielicznych także DVB-C i moim zdaniem powinien sobie poradzić z niekodowanymi programami cyfrowej telewizji kablowej.
 

bor@s

New member
zaslav napisał:
Aster na pewno nie bedziesz mogl - oprocz sygnalu cyfrowego operator jeszcze wysyla uprawnienia do dekodera a te potrafi odebrac tylko aster-owy dekoder. Dekoder ow (motorola costam) nie posiada zadnej karty dostepu warunkowego którą mozna byloby przelozyc do telewizora
w mojej kablówce (EastWest Poznań) mogę oglądać niekodowane z wyjętą kartą, więc faktycznie to może zależeć od operatora.
 

ernane

New member
nie wiem jak to jest w MM, ale zazwyczaj jest tak ze musisz placic dodatkowy abo za opcje cyfrowa, w polsce praktycznie kazdy operator daje swoj dekoder i karte przez ktora przechodza uprawnienia prawie jak w tvsat.
Pytanie czy karta jest parowana z dekoderem, czy karte mozna dostac oddzielnie.
pewnie nie mozna, najlepiej zadzwonic do operatora i zapytac, ale na 99% bedzie twierdzil ze on daje sprzet i tego nalezy uzywac.

dla mnie osobiscie wbudowane tunery w tv to tylko wabik, bo do dvb-t dluga droga a z dvb-c, no coz polska ma swoje realia, a tv jest na rynek europejski
 
Do góry