Trzaski podczas poglaśniania i ściszania pilotem amplituner marantz

TomekOp

Member
Pykanie podczas poglaśniania i ściszania pilotem amplituner marantz

Witam. Jak w temacie, gdy pogłasniam pilotem słychac PYKANIE w obu kolumnach. Uslyszałem je dopiero przy sluchaniu spokojnej muzyki jak przytrzymuje przycisk przez kilka sekund. Gdy kręce pokrętłem trzasków nie ma. ( taka opinie wyczytałem juz że podstawowe modele róznych marek maja niestety takie cuś) czy jednak to wada fabryczna? Amplituner jest nowy marantz sr5008. Lepiej jednak was zapytam, bo może te typy tak maja albo nalezy wymienić...
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
W Denonie x4100w tez slyszę takie "pykanie" podczas zwiększania głośności, ale nie przy każdej muzyce i przy większym wzmocnieniu tylko. To pewnie efekt cyfrowego zwiększania mocy.
 

TomekOp

Member
W Denonie x4100w tez slyszę takie "pykanie" podczas zwiększania głośności, ale nie przy każdej muzyce i przy większym wzmocnieniu tylko. To pewnie efekt cyfrowego zwiększania mocy.

Ok dzieki dokładnie PYKANIE i też nie zawsze (albo po prostu jest zawsze tylko muzyka zagłusza).
 

TomekOp

Member
Odnośnie tych pyknięć. Pyka gdy ustawione mam AUTO. Gdy nastawiam DIRECT lub PURE DIRECT pykania przy zmianie głośności już nie ma :) i mojego problemu. Słuch mam bardzo wyczulony na takie cuśś. Pozdrawiam.
 

Rafal7

Banned
A ja wam powiem Panowie że w głosnikach mam pykanie ale z innego powodu, chodzi o to że wzmacniacz zbiera sygnał podczerwieni od obojętnie którego z pilotów i słychać to pykanie wlasnie przez naciśnięcie przycisku na pilocie.
 

misio42

New member
mam marantza 7008 to pykanie wystepuje u mnie jak nagle szybko zwiekszam jub zmniejszam natezenie glosu natomiast jesli plynnie reguluje glosnosc nie ma pykania:fool::fool:
 
Do góry