Tryby THX w niskich modelach LG

Lysuu

New member
Pilot dostałem w Auchan.
THX w 55LW4500 działa.

Pytanie do "ekspertów od trybu serwisowego":
Tryby THX działają mi wszędzie za wyjątkiem filmów puszczanych przez USB. To normalne czy da (i jak) to ustawić?
 

Balon14

New member
@Lysuu
Mam dokładnie to samo na 47LW5500 thx też nie działa po sieci dlna.
Może da się thx jakoś ustawić aby dało się włączyć z usb i dlan?
 

franek666

New member
Czy ktoś z kolegów mógłby mi doradzić na jakie urządzenie zaprogramować pilota logitech harmony, tak abym mógł wejść w tryb serwisowy, bo jak wiadomo to oryginalnym pilotem tego nie zrobię.
dziękuję.Telewizor 42LW4500.
 
Ostatnia edycja:

madmark

New member
ja mam następujące pytanie, po wejściu w menu serwisowe w LG 50PV350 nie mogę wejść w to tool option 4 by odblokować thx, jest tam tylko możliwość edycji wartości liczbowych "26892" - takie liczby są tam wpisane i tyle. Brak takich ustawień jak na zdjęciach. Ma ktoś jakis pomysł? Soft jest taki: 04.42.12.11
 

Soryu

New member
Bez reklam
czy ktoś z kolegów mógłby mi doradzić na jakie urządzenie zaprogramować pilota logitech harmony, tak abym mógł wejść w tryb serwisowy, bo jak wiadomo to oryginalnym pilotem tego nie zrobię.
Dziękuję.telewizor 42lw4500.

LG42ld420 i przypisać EZAdjust np. do "1" szybkiego wybierania.
 

siucha

New member
Ktos wie jak to ogarnac w lw5500 z oryginalnym pilotem?Widze ze na 4500 dziala wiec na 5500 tez powinno isc ale nie bede specjalnie jakiegos pilota dokupowal jako ze mam thx w oczach .Bardziej ciekawosc mnie pcha w tym kierunku :D
 

marchewka

New member
czas pracy

Hej.
Pomóżcie. LG 50pv350. Do menu serwisowego wchodzę bez problemu pilotem uniwersalnym (shift i --/-) jednak potrzeba mi wiadomosci na temat czasu pracy. Gdzie to mogę znalesc. Czy do menu "in start" mam wejsc jakoś inaczej??

Dzięki
 

banker_2

New member
Własnie wczoraj odblokowałem sobie tryby THX i zapisu na dysk w LW570S. korzystałem z Thomson ROC 2305, dla LG zadziałał kod 0119.
Zapisu na HD nie testowałem, THX działa, ale wobec informacji od jednego kolegi w tym wątku, że jest to opcja nieskalibrowana, zastanawiam się jaki jest sens całej zabawy...:sad:. Wstępnie obraz bardzo przypomina nastawy stosowane pzrez różne firmy jako "kinowe", tryb 24/p etc.
I tu sa pytania - domyślnie zakładam, że jeśli to faktycznie tak jest że to wspólna platforma z wyższymi modelami LG to na jakich modelach LG ma obecnie aktywne tryby THX? Może w istocie jest to funkcja nie tyle nieskalibrowana w ogóle , co skalibrowana do modelu XXX, gdzie np. pracuje ta sama matryca LCD i jednak wszystko pasuje?
I jeszcze jedno - w moim przypadku tryby THX były w Tool Option3 a nie 4, niew iem czy to ma znaczenie ale mam wersje LW570S-ZD (czyli ten z certyfikacją CINEMA 3D 1080P :) ). Do tego znalazłem jeszcze opcję "THX 3D" :smile:. Oczywiście aktywowalem, ale na razie nie udało się tego poużywać - nie ma dostępu w trybie pracy USB, DLNA czy PLEX. W wolnej chwili sprawdzę jak zareaguje gdy podłączę sygnał 3D na HDMI, inaczej sztuczka się chyba nie uda. Prawdopodobnie wynika to z tego, że wszystkie te tryby THX można wywołać tylko z pełnego menu przyciskiem "HOME" a dla trybów pracy DLNA/PLEX dostep do opcji obrazu przewidziano jedynie z poziomu Q.MENU. Szkoda... Użycie HOME w trybie DLNA/PLEX od razu rozłącza połaczenie z siecią. Co ciekawe jak z poziomu HOME ustawimy THX i jest on aktywny na TV to wywołanie spod Q.MENU ustawień obrazu pokazuje dostęp do trybów THX, można w ten sposób przełączać się miedzy THX Director /Bright Room.
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
no i wychodzi wszystko
Consumer Ť Home Entertainment Ť Thx Certified Products Ť THX.com

certyfikację dla tych 3 standardów THX mają jedynie najwyższe modele linii LW7700 i LW9500, chyba nawet nie są dostępne oficjalnie w Polsce. Więc nawet jeśli dla tych trybów ukrytych serwisowo jest już jakaś ustawiona kalibracja to raczej nie jest zbieżna z innymi modelami, efekt oglądania może odbiegać od zakładanego standardem THX.
Z drugiej strony... może w ogóle nie ma się o co bić. Mamy w końcu tryb "KINO" który zdaje się być bliźniaczo skalibrowany jak ustawienia potwierdzone dla THX. To po prostu drogie "dyplomy" które opłaca się potwierdzać jedynie dla topowych modeli, a nawet jeśli jakiegoś wyśrubowanego elementu certyfikatu panel LW4500/5500/570s technicznie nie osiąga o i tak efekt ustawień może być nie do rozróżnienia przez zwykłego Kowalskiego...
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
mam wrażenie że zrobił się martwy wątek :), tj sam z sobą postuje...
Ale jak kogos odblokowany THX jeszcze interesuje to w trybach DLNA/PLEX THX Room / Director nie daje sie uruchomić, ale THX 3D jak najbardziej działa! Wystarczy na materiale 3d przełączyć TV w tryb pracy 3D i THX 3D pojawia się jako opcja dostępna w trybach obrazu!:bober:
 

banker_2

New member
banker, odblokowałes tryb nagrywania i działa Ci on? na co próbowales nagrywac?
nie, uaktywniłem dla sportu :), mam N-e z PVR więc nie potrzebuję tej funkcji. Z drugiej strony, żeby to wywołać potrzeba mieć odpowiednią wersję pilota, bo mój nie ma przycisku REC i na pilocie uniwersalnym też tego nie mam. Przeleciałem teraz całe Menu i nie znalazłem nigdzie uaktywnionych funcji które pozwalałyby użyć nagrywarki czy funkcji Timeshift. Ale to niczego nie przekreśla! Wcale nie jestem przekonany,ze nie da się tego zrobić, bo 1) może użyłem za małego flasha -> 1GB a zalecają pojemności od 40 GB do 1 TB i może to się po prostu nie inicjalizuje, 2) może (a właściwie na pewno...)to działa tylko w opcji korzystania z tunera TV a ja korzystam z N-ki podłączonej po HDMI i dlatego nie widzę tych opcji w menu. Teraz nie mam jak, ale na dniach postaram się to jeszcze sprawdzić w trybie pracy na tunerze TV
 

jacekk23

New member
Ja odblokowałem TV 47LV570S za pomocą diody ze starego pilota i dwóch kabelków zakończonych jack-iem oraz odtworzeniem specjalnego dźwięku z laptopa. Całość zaczerpnięta z youtube. Kod 0413.
Jedyną funkcją jaka mnie interesowała było DVR. Potwierdzam musimy mieć dysk minimum 40 GB. Naciskamy || (pauza) i inicjujemy dysk. W celu wywołania menu DVR naciskamy OK oraz żółty klawisz. I narazie tyle sukcesów. Niestety nie udało mi się uruchomić nagrywania. Szukam przyczyny. Poniżej najbardziej prawdopodobne:
1. Brak przycisku REC na pilocie. Jak ktoś wie jak go zasymulować proszę o info (klawisz || - pauza, wraca w menu nagrywania do swojej roli). W instrukcji do telewizora są pokazane inne modele pilotów z klawiszem REC niestety nie udało mi się takiego w Polsce namierzyć. W moim pilocie w miejscu REC jest simplink i pełni swoją rolę nawet w menu nagrywarki.
2. W innym temacie na forum było napisane że da się nagrywać tylko na DVB. Niestety nie mam jak tego zweryfikować, a gość też nie był pewny w 100%. Jeżeli macie możliwość sprawdzić bardzo proszę. Ja mam sygnał SD i w momencie próby zaprogramowania nagrywania system twierdzi iż brak kanałów do nagrania.
3. Parę postów wcześniej ktoś pisał iż DVR z softu europejskiego jest wycięta, możliwe, jednak instrukcja twierdzi że jeżeli użyjemy kraju np. czechy to nagrywarka ma działać. Nie sprawdzałem ale jeżeli tak by było to po odblokowaniu powinno działać.
To narazie tyle. Pozdrawiam.
 

xeros

New member
1. Brak przycisku REC na pilocie. Jak ktoś wie jak go zasymulować proszę o info (klawisz || - pauza, wraca w menu nagrywania do swojej roli). W instrukcji do telewizora są pokazane inne modele pilotów z klawiszem REC niestety nie udało mi się takiego w Polsce namierzyć. W moim pilocie w miejscu REC jest simplink i pełni swoją rolę nawet w menu nagrywarki.
Kod:
mc 01 bd
w połączeniu szeregowym @ 115200bps.

OPENRELEASE umożliwia przeprogramowanie przycisków pilota, ale niestety jak na razie są problemy z użytkowaniem OPENRELEASE (czy też OpenLGTV BCM zawierającego OPENRELEASE) w modelach SmartTV.
2. W innym temacie na forum było napisane że da się nagrywać tylko na DVB. Niestety nie mam jak tego zweryfikować, a gość też nie był pewny w 100%. Jeżeli macie możliwość sprawdzić bardzo proszę. Ja mam sygnał SD i w momencie próby zaprogramowania nagrywania system twierdzi iż brak kanałów do nagrania.
Tak, w telewizorach LG nagrywanie jest możliwe tylko dla DVB-T/C.
3. Parę postów wcześniej ktoś pisał iż DVR z softu europejskiego jest wycięta, możliwe, jednak instrukcja twierdzi że jeżeli użyjemy kraju np. czechy to nagrywarka ma działać. Nie sprawdzałem ale jeżeli tak by było to po odblokowaniu powinno działać.
To narazie tyle. Pozdrawiam.
To DVR wycięte z europejskiego softu dotyczy wcześniejszych modeli, w Twoim modelu jest DVR.
 
Ostatnia edycja:

Pistolback32

New member
pilot serwisowy (lub pilot uniwersalny ustawiony na LG)

przyciskasz SHIFT potem -/--
pojawia się okno w którym wpisuje się kod 0413
Wybierasz Tool Option4
THX ustawiasz z 0 na 1
THX media director z 0 na 1

i return

Od tej pory masz dostęp do tych trybów tak jak na zdjęciu

Hejka posiadam tv LG 37lv450u ,to jak napisałes tez bedzie działac u mnie? mam pilota uniwersalnego Logitech Harmony300...prosze o odpowiedz
 

krzysztof_0

New member
Lg37ls5600

Witam
Przepraszam że zawracam głowę lecz stało się przypadkowo przestawiłem Tool Option 4 w LG37LS5600 i nie wyszukuje kanałów tv
Digital Demod-T-C
Digital Demod-S
Analog Demod
Proszę o pomoc i administratora żeby nie krzyczał
 
Do góry