Tryby serwisowe (odblokowanie USB) w niższych modelach serii LD

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
Pamiętam w tamtym roku gdy były modele serii LF i LH można było poprzez miane w menu serwisowym odblokować USB by TV zaczęły odtwarzać DivX. Czy spotkał się już ktoś z taką możliwością w nowych modelach LG np LD420 czy LD450?

Pozdrawiam,
tdx
 

mrówek

New member
sam przymiezam sie do kupna ld 420 i wiem ze mozliwosc odblokowania divx i mkv jest napewno z tego co czytalem to bez problemu odczytuje nawet x264 jedyny mankament to ze napisy musza myc w srt ale nie sadze zeby to byl wiekszy problem
 

tdx

New member
Bez reklam
OK poszukałem i udało się. Do zabawy potrzebowałem pilota uniwersalnego (każdy jeden się nadawał, sprawdzałem i piloty hamy i thomsona). Wystarczyło go tylko zaprogramować pod LG i później przycisk Shift (3sec) i -/-- na pilocie i tak 2 razy. Pojawiło się okno z prośbą o kod:
32LD420 kod 0000 / 47ld450 i 42LD420 kod 0413 i przechodzimy do zakładki Option 3i zakładkę Divix zmieniamy z 0 na 1 i divx mp4 chodzi mkv też

PS Próbowałem z plasmą 42PJ250 da się odblokować w ten sam sposób jednak nie potrafi nic odczytać z pena (pewnie trzeba jeszcze poszukać jak to zrobić)

PS2 W serii LD550 również to działa :)
 
Ostatnia edycja:

vgb

New member
witam,nie moge wejsc w tryb serwisowy w zaden sposob tv to LG 47LF7700 chcialbym odblokowac filmy usb muzyka i zdjecia sa i LAN jak da rade.dzieki i pozdro
 

piotrtc

New member
OK poszukałem i udało się. Do zabawy potrzebowałem pilota uniwersalnego (każdy jeden się nadawał, sprawdzałem i piloty hamy i thomsona). Wystarczyło go tylko zaprogramować pod LG i później przycisk Shift (3sec) i -/-- na pilocie i tak 2 razy. Pojawiło się okno z prośbą o kod:
32LD420 kod 0000 / 47ld450 i 42LD420 kod 0413 i przechodzimy do zakładki Option 3i zakładkę Divix zmieniamy z 0 na 1 i divx mp4 chodzi mkv też

PS Próbowałem z plasmą 42PJ250 da się odblokować w ten sam sposób jednak nie potrafi nic odczytać z pena (pewnie trzeba jeszcze poszukać jak to zrobić)

PS2 W serii LD550 również to działa :)

Witam. Mógłbyś podać konkretnie jaki model pilota używałeś do odblokowania USB. Wczoraj kupiłem 32ld420 i chcę go odblokować. Zamierzam kupic taki pilot ale chciałbym być pewny że zadziała. Gdzieś widziałem że można przez komórkę też próbować ale niestety w mojej nie ma irdy:( Z góry dzięki za pomoc. Pozdro
 

tdx

New member
Bez reklam
To działa na wszystkich pilotach które wstępnie są zaprogramowane na LG przycisk S (shift lub setup) i -/-- i pojawia się okienko z pytaniem o hasło

pozdrawiam
 

hubizh25

New member
OK poszukałem i udało się. Do zabawy potrzebowałem pilota uniwersalnego (każdy jeden się nadawał, sprawdzałem i piloty hamy i thomsona). Wystarczyło go tylko zaprogramować pod LG i później przycisk Shift (3sec) i -/-- na pilocie i tak 2 razy. Pojawiło się okno z prośbą o kod:
32LD420 kod 0000 / 47ld450 i 42LD420 kod 0413 i przechodzimy do zakładki Option 3i zakładkę Divix zmieniamy z 0 na 1 i divx mp4 chodzi mkv też

PS Próbowałem z plasmą 42PJ250 da się odblokować w ten sam sposób jednak nie potrafi nic odczytać z pena (pewnie trzeba jeszcze poszukać jak to zrobić)

PS2 W serii LD550 również to działa :)


a ja mam Tylko pytanie, czy w Tv LG ld 320 odblokowuję się tak samo jak z ld 420 ? czy inaczej ? bardzo mi zależy bo dostałem ten telewizor na święta ii na filmach z pena mi najbardziej zależy : )
z góry dzięki za odp. :)
 

piotrtc

New member
To działa na wszystkich pilotach które wstępnie są zaprogramowane na LG przycisk S (shift lub setup) i -/-- i pojawia się okienko z pytaniem o hasło

pozdrawiam

Siemka. Skoro tak mówisz to mogę kupić pierwszy lepszy uniwersalny pilot? Mógłbyś mi podać jaki Ty konkretnie używałeś? Dzisiaj próbowałem przez komórkę, ale albo program jest skopany albo coś z ustawieniem telefonu (N73) jest nie tak. Program zainstalował się bez problemu, ale w momencie pobierania nowych pilotów przez internet wyskakiwał komunikat o błędzie połączenia. Nie wiem czym to jest spowodowane bo internet w telefonie działa bez problemu. Korzystałeś może z takiego sposobu odblokowania, a może ktoś innych? Chętnie dowiedziałbym się jaki model pilota mam w tym programie wybrać. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro
 

hubizh25

New member
OK poszukałem i udało się. Do zabawy potrzebowałem pilota uniwersalnego (każdy jeden się nadawał, sprawdzałem i piloty hamy i thomsona). Wystarczyło go tylko zaprogramować pod LG i później przycisk Shift (3sec) i -/-- na pilocie i tak 2 razy. Pojawiło się okno z prośbą o kod:
32LD420 kod 0000 / 47ld450 i 42LD420 kod 0413 i przechodzimy do zakładki Option 3i zakładkę Divix zmieniamy z 0 na 1 i divx mp4 chodzi mkv też

PS Próbowałem z plasmą 42PJ250 da się odblokować w ten sam sposób jednak nie potrafi nic odczytać z pena (pewnie trzeba jeszcze poszukać jak to zrobić)

PS2 W serii LD550 również to działa :)

ii wtedy jest taki sam kod jak na ld 420 ? i jak się programuje uniwelsalny pilot na LG ?
 
Ostatnia edycja:

hubizh25

New member
Mam taki problem ... bo gdy jestem w tej opcji gdy mam zmienić na 1 to mam tylko opcje na SD, HD lub off ... i jak zmieniam to nic nie daje ...
 

krzycho17

New member
Kilka dni temu kupiłem telewizor LG 42LD420 chciałbym odblokować w nim USB do oglądania filmów. Robiłem wszystko tak jak tutaj kolega pisał wyżej ale niestety nie mogę wejść przez przyciśnięcie przycisku SHIFT + -/-- do menu serwisowego. pilot bez problemu zaprogramował się pod LG. może jakieś inne klawisze trzeba przyciskać ? Mój uniwersalny pilot to Philips SBC RU540
 

piotrtc

New member
Kilka dni temu kupiłem telewizor LG 42LD420 chciałbym odblokować w nim USB do oglądania filmów. Robiłem wszystko tak jak tutaj kolega pisał wyżej ale niestety nie mogę wejść przez przyciśnięcie przycisku SHIFT + -/-- do menu serwisowego. pilot bez problemu zaprogramował się pod LG. może jakieś inne klawisze trzeba przyciskać ? Mój uniwersalny pilot to Philips SBC RU540
Hej. Możesz podać jaki model pilota używałeś??
 

tdx

New member
Bez reklam
ja zawsze wchodziłem kilkukrotnie naciskając SHIFT + -/-- do czasu aż na ekranie pojawiła sie prośba o kod a może w twoim przypadku magiczny klawisz to select? :)
 

piotrtc

New member
tdx mógłbyś podać maila, to wysłałbym Ci zdjęcie pilota uniwersalnego. Może miałeś styczność z takim modelem, bo ja nie mam instrukcji obsługi i nie wiem jak go zaprogramować na 32ld420
 

krzycho17

New member
tdx no niestety kolego przycisku select nie mam na plocie i kilku krotne przyciskanie Shift + -/-- nic nie działa, więc może ten pilot się nie nadaje do tego ? podaj dokładny model swojego pilota to postaram się takiego poszukać :)
 

Bogumil

New member
Odblokowanie USB w LG 32 LD 420

Witam. Bardzo proszę o pomoc w odblokowaniu USB, żeby oglądać filmy w telewizorku LG 32LD420.

Posiadam następujący pilot uniwersalny:

univetzalni-daljinski-upravljac-silvercrest-kh-2157-slika-3876405.jpg


Pilot zaprogramowałem poprawnie i działa z TV dobrze. Poczytałem trochę i znalazłem post, że należy wciskać przycisk Shift (3sec) i -/-- na pilocie i tak 2 razy, ale nie działa to coś z moim pilotem. Może coś robię źle ?

Klawisz -/-- posiadam na pilocie, ale nie mogę odnaleźć przycisku Shift, lub jego odpowiednika na moim pilocie. Jeśli ten pilot się do tego nie nadaje to proszę o wskazanie mi najtańszego pilota, którym to wykonam. Dziękuję za pomoc
 
Do góry