Tryby dźwięku denon avr x2000

Boryssc

New member
Mam pewien problem którego nie potrafi rozwiązać nawet serwis denona dlatego postanowiłem napisać do Was. Posiadam amplituner Denon avr x2000. Amplituner ma jak to zwykle bywa wiele trybów dźwięku (sound mode), można wybrać odpwiedni itd, wszystko super tylko jest jeden poważny problem, jeśli przykładowo np na wejściu hdmi przekazywany z dekodera jest dźwięk w formacie dolby digital 2.0 i wybraliśmy jakikolwiek sound mode np movie dolby digital cinema (PLII C) to tracimy bezpowrotnie dolby digital 2.0 gdyż trybów dźwięku nie da się wyłączyć, poprzednio posiadałem amplituner sony i wystarczyło włączyć funkcję afd auto aby dekoder spowrotem automatycznie przekazywał sygnał wejściowy na wyjście. Jak wrócić w tym dekoderze do takich ustawień? Jak wyłączyć sound mode? Przeczytałem całą instrukcję resetowałem dekoder dwoma sposobami nic w tym przypadku nie pomogło jedyne co usunęło po resetach to ustawienia audyssey.

Z góry dziękuję za pomoc
 

werf

Active member
Bez reklam
DD 2,0 czy 5,1 wykryje ci automatycznie i tak właśnie odtworzy nie ma potrzeby klikania pilotem
 

Boryssc

New member
I teraz w info mam przykładowo source: cbl/sat, signal: dolby digital, sound: dolby pl II cinema. Jak się tego pozbyć ? na szczęście na dolby digital 5.1 na dts nie włączyłem sound mode i mam normalnie.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
I teraz w info mam przykładowo source: cbl/sat, signal: dolby digital, sound: dolby pl II cinema. Jak się tego pozbyć ?

przytrzymujesz dłużej klawisz w Sound Mode na wyświetlaczu ukażą się strzałki góra dół i po każdorazowym naciśnięciu klawisza wybierasz to co interesuje ,lub na ekranie TV strzałkami góra dół
 
Do góry