tryb oszczędnościowy w x20e

fireman82

New member
Witam

Wie ktoś może jak poprzełączać telewizorek, żeby pobierał mniej prądu w trybie standby, czyli wg instrukcji 0,40W, bo jak na razie, to cacko żre mi 11W w czuwaniu. Może ktoś wie jak to uaktywnić?

Pozdrawiam.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Chyba używasz miernika elektronicznego (taki wkładany do gniazdka z wyświetlaczem)?
Jak tak - to one często mają kłopot ze stanem dolnym.
Zrób próbę włączając TV na czuwaniu przez ten miernik.
 

fireman82

New member
Chyba używasz miernika elektronicznego (taki wkładany do gniazdka z wyświetlaczem)?
Jak tak - to one często mają kłopot ze stanem dolnym.
Zrób próbę włączając TV na czuwaniu przez ten miernik.

Właśnie takim mierzyłem. Gdy włączam telewizor ze standby (na mierniku), to pokazuje ile pobiera normalnie a wyłączając pokazuje 11W. Gdy wyłączę całkiem TV z zasilania jest 0W, gdy włącze w standby 11W. Czyli jest to raczej wiarygodny pomiar.
 

hcl4

New member
Kiedyś przy zakupie laptopa zauważyłem interesującą listwę zasilająca - coś takiego Listwy zasilające - Whitenergy Listwa Antyprzepięciowa IT EKO 5 gniazd + pilot 1 - WhiteEnergy.pl . Poczatkowo miała być do laptopa i innego podłączonego tam sprzętu, ale po zakupie kina i później tv, narobiło się trochę urządzeń, które bez potrzeby pobierały prąd - i wszystko podłączyłem (poza prv) do niej. Rozwiązanie idealne, ponieważ kończąc oglądanie tv wieczorem bądź kiedy rano idę do pracy wszystko wyłączam jednym "guzikiem" z pilota :) i wiem że wszystko jest odłączone (na wszystkich urządzeniach gasną światełka standby) - naprawdę polecam. Działa u mnie juz dłuższy czas.
 

fireman82

New member
Strona 54 instrukcji - zmniejszenie zbędnego poboru energi w trybie gotowości , - napisz czy działa :)

Sprawdzałem już wcześniej, nie działa :sad:
Ten pobór 11W w trybie gotowości nie przeszkadza mi tak bardzo, tylko chodzi mi o to że producent w instrukcji podaje, że w standby może pobierać 0,40W, tylko jak? Próbowałem róznych opcji w konfiguracji TV i nic, więc to chyba ściema producenta...
 
Ostatnia edycja:

hary111

New member
Witam!
Wszystko fajnie z tą listwą jeśli instalacja elektryczna jest prawidłowo zrobiona, i listwa rozłącza przewód fazowy i neutralny. Jeśli tylko jeden z nich może być problem. Miałem taki przypadek w ubiegłym roku. Znajomy zadowolony z listwy przy swoim kinie domowym nie pomyślał żeby sprawdzić co rozłącza, no miał pecha listwa rozłączała mu neutralny. Nieświadomy "wyłączył" zestaw a córka po przyjściu ze szkoły załączyła tv i ten zasilony fazą 230V podarł sobie neutralny przez kabel HDMI i dekoder VECTRY właśnie z kablówki niszcząc ten dekoder, kabel i TV. W nagrodę Vectra jeszcze odciekła go od sygnału do naprawy usterki.
 

Antałek

New member
Sprawdzałem już wcześniej, nie działa :sad:
Ten pobór 11W w trybie gotowości nie przeszkadza mi tak bardzo, tylko chodzi mi o to że producent w instrukcji podaje, że w standby może pobierać 0,40W, tylko jak? Próbowałem róznych opcji w konfiguracji TV i nic, więc to chyba ściema producenta...

Ja wprawdzie takich pomiarów nie dokonywałem, ale zauważyłem, że jak wyłączę telewizor pilotem (czyli następuje przejście telewizora w tryb standby) to dopiero po pewnym czasie (nie mierzyłem czasu ale trwa to coś około minuty od wyłączenia) słychać lekki trzask (jakby dżwięk rozłączanego przekaźnika) i dopiero wtedy słyszalne są niezbyt głośne ale wyraźne trzaski - coś jakby następowało rozładowanie elektrostatyczne i zaraz za chwilę następuje całkowita cisza.

Czyli sądzę, że dopiero wtedy telewizor przechodzi w "prawdziwy" tryb standby.

Może dopiero po tym czasie pobór prądu stabilizuje się na poziomie 0,4 W - czyli podawanym przez producenta. Sądzę, że producent nie podawałby nieprawdziwych infomacji, które bardzo latwo zweryfikować.
Zatem, może należy poczekać chwilę po wyłączeniu, aż coś się ustabilizuje.
 

fireman82

New member
Ja wprawdzie takich pomiarów nie dokonywałem, ale zauważyłem, że jak wyłączę telewizor pilotem (czyli następuje przejście telewizora w tryb standby) to dopiero po pewnym czasie (nie mierzyłem czasu ale trwa to coś około minuty od wyłączenia) słychać lekki trzask (jakby dżwięk rozłączanego przekaźnika) i dopiero wtedy słyszalne są niezbyt głośne ale wyraźne trzaski - coś jakby następowało rozładowanie elektrostatyczne i zaraz za chwilę następuje całkowita cisza.

Czyli sądzę, że dopiero wtedy telewizor przechodzi w "prawdziwy" tryb standby.

Może dopiero po tym czasie pobór prądu stabilizuje się na poziomie 0,4 W - czyli podawanym przez producenta. Sądzę, że producent nie podawałby nieprawdziwych infomacji, które bardzo latwo zweryfikować.
Zatem, może należy poczekać chwilę po wyłączeniu, aż coś się ustabilizuje.

Muszę przyznać, że kolega Antałek wysunął ciekawe spostrzeżenie, więc sprawdziłem no i faktycznie, ma rację. Telewizorek po wyłaczeniu pilotem w tryb standby pobiera 11 W ale chwilę później następuje charakterystyczny "pstryk", czyli wyłączenie stycznika i wtedy pobór prądu wynosi poniżej 1W. Brawo dla kolegi za spostrzegawczość.

Temat uważam za wyczerpany.
 
Do góry