tryb logic 7 music w avr 255

tom0987

New member
witam panowie male pytanie , jak gra avr wam w tym trybie macie w nim dużo basu , pytam sie ponieważ apli był juz 2 razy w serwisie cos tam zle wyregulowali i było bardzo malo basu , obecnie troszke sie to poprawilo ale tylko gdy ampli gra na 2 przednich kolumnach ,u mnie w trybie logic 7 praktycznie tego basu nie ma dodam iż bas jest podbity na 10.
 

Mati22

New member
Jak sama nazwa logic 7 to sygnal na 7 kanalow ale i tak powinien byc dobry bass na frontach - mam 355 i smiga lepiej niz na DTS, jesli masz tylko fronty to dawaj stereo dzwiek jest najlepzy i tyle ...
 

tom0987

New member
oczywiście że tak jest posiadam zestaw 5.1 i w tym trybie prawie nie ma basu ,mam już dośc tego serwisu
 

sanctrum

New member
Na Logic 7 też mam większe basy niż w DTS Neo... ale i tak wolę Neo.. a właściwie wolałem bo mi teraz (po zmianie softu) DTS Neo 6: Music co chwila w losowych momentach przerywa dźwięk!
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jak sama nazwa logic 7 to sygnal na 7 kanalow ale i tak powinien byc dobry bass na frontach - mam 355 i smiga lepiej niz na DTS, jesli masz tylko fronty to dawaj stereo dzwiek jest najlepzy i tyle ...
To że w nazwie jest 7 nie znaczy że tylko w trybie 7.1 działa poprawnie, do konfiguracji 5.1 również jest przystosowany. Ale samo dekodowanie pozostawia wieeeeeele do życzenia przynajmniej w 255, co gorsza firma Harman nic sobie z tego nie robi. Nawet podbijanie niskiego i wysokiego zakresu częstotliwości jest zrypane nie wiem czy zauważyliście. Podbijając te zakresy zwiększa się poziom całego zakresu (czyli tak jakbyśmy kręcili pokrętłem głośności), popróbujcie to zobaczycie. Parodia, nigdy więcej Harmana.
 

tom0987

New member
odp

prokop widze że mamy podobne zdanie ;nigdy wiecej harman kardon ,ja juz swojego miałem 2 razy w serwisie i nie mam już do nich sił, ogólnie w ampli mam bas podbity na 10 i w trybie logic 7 praktycznie basu nie ma , panowie w serwisie tłumaczyli sie tym że to przez zalecenie firmy regulują prad spoczynkowy żeby avr 255 sie tak nie grzał i może sie to objawić spadkiem dynamiki sprzetu , a na [poczatku ładnie grał basowo , ten ampli nie jest wart tej kasy ,
 

furi_dp

New member
hmm
nie wiem - albo jestem jakimś szczęściarzem albo jestem totalnie głuchy.
na początku standardowo pykało w głośnikach podczas przełączania kanałów i wiatraczek faktycznie było słychać (choć nie głośniej niż lodówkę :) a kuchnię mam otwartą na salon)
serwis załatwił to w 3 dni wraz z odesłaniem sprzętu - to było gdzieś 1,5 roku temu.
od tamtego czasu nie miałem z ampli ŻADNYCH problemów.
nic nie przerywa - część z Was piszę o przerywaniu dźwięku na DTS Neo.
bas jest taki jak trzeba na każdym trybie.
itd itd
tak naprawdę do mojego ampli mam dwa zastrzeżenia.
brak dolby volume - ale w czasach jak kupowałem to był wypas zarezerwowany dla dużo wyższej półki.
nauczenie pilota czegokolwiek graniczy z cudem.

i tyle

pozdro
 

sanctrum

New member
hmm
nie wiem - albo jestem jakimś szczęściarzem albo jestem totalnie głuchy.
na początku standardowo pykało w głośnikach podczas przełączania kanałów i wiatraczek faktycznie było słychać (choć nie głośniej niż lodówkę :) a kuchnię mam otwartą na salon)
serwis załatwił to w 3 dni wraz z odesłaniem sprzętu - to było gdzieś 1,5 roku temu.
od tamtego czasu nie miałem z ampli ŻADNYCH problemów.
nic nie przerywa - część z Was piszę o przerywaniu dźwięku na DTS Neo.
bas jest taki jak trzeba na każdym trybie.
itd itd
tak naprawdę do mojego ampli mam dwa zastrzeżenia.
brak dolby volume - ale w czasach jak kupowałem to był wypas zarezerwowany dla dużo wyższej półki.
nauczenie pilota czegokolwiek graniczy z cudem.

i tyle

pozdro


Czy mógłbys napisać jaką masz aktualnie wgraną wersję softu w AVR-255?

Sprawdza się to tak: po kolei wciszkasz na pilocie klawisze AVR-1-2-3-0-OK i wtedy na wyświetlaczy na ampli pojawia się na chwilę numer wersji...
 

tom0987

New member
odpo

i powiem tak ze przed wizyta w serwisie sprzet gra naprawde basowo , po wizycie jak go dostalem spadek dynamiki jeszcze bardziej pyka ,przy hdmi urywa mi 3 pierwsze sekundy utworu , dużo mniej basu w trybie logic 7 music, rwanie dxwieku w tym trybie , byl juz 2 razy w serwisie i caly czas to samo , strasznie mnie to denerwuje i chyba sie przejde do rzecznika praw konsumenta bo to jest kpina co o ni wypuszczaja na rynek, jeszcze jedno pytanie mam podaczone wszystko jak trzeba ale za chiny nie umiem przeprowadzić kalibracji ,dodam że mieszkam w bloku i z cisza to jest różnie czy to możer być przyczyna?

nigdy wiecej produktów HK
 

tom0987

New member
jeszcze jedno po licznych próbach z frontami lewym i prawym po zwiekszeniu raz jednego na + 10db nastepnie drugiego na +10 db, zgadnijcie co moje uszy usłyszały , panowie z serwisu bawiac sie prądem spoczynkowym wyregulowali mi tak sprzęt iż lewy kanał gra dużo dynamiczniej i dużo głośniej niż prawy kanał w lewym głośniku ładny basik a w prawym pukanie , ale jestem w...... tyle kasy ! ja im dam :)
 

tom0987

New member
panowie czy cos wam pyka w głośnikach , bo mi nawet pyka przy autokalibracji najpierw jest jedno wielkie pyk a potem zmiana głosnika i co z falowaniem w trybie logic 7 music u mnie przerywanie i rwanie , jak jest u was bo jak bede dzwonił do serwisu to niech to robią
 

furi_dp

New member
Sanctrum, wiem jak się sprawdza :)

i uwaga - mam 97.2.2 ...

zmieniałem wersję sam już chyba 2 razy.

aha, bas jest u mnie ustawiony na 0 (zero, null)
i nie powiedziałbym, że go nie ma.
czasami wręcz go przykręcałem na subie jak mnie naszło na odsłuch muzyki wyposażonej w dużą ilość basu

pozdr
 

sanctrum

New member
Też mam wszystko na 0 i dźwięk jest super... łącznie z basami, soft 0.97.2.2. Gdyby tylko nie przerywanie w trybie DTS Neo:6 to byłbym bardzo zadowolony.

Dorwałem właśnie wcześniejszy 0.96.1.1 i jak będę mieć czas to go wgram... zobaczymy czy DTS Neo:6 się poprawi ale czy przypadkiem nie wrócą stare dolegliwości...
 
Ostatnia edycja:

tom0987

New member
no to naprawde jest dziwne ja jak dam ustawienie basu na 0db to nie ma go w cale musze go podbic na 10db zeby coś bylo , głośniczki jamo s 608 , oj ja im teraz ddam popalic w serwisie , ajak u was z pykaniem
 
Do góry