TrueHD i DTS-HD MA z komputera

Raikage

New member
Witam, to chyba najodpowiedniejszy dział na taki post.
Mam w kompie napęd Blu-Ray i kartę graficzną MSI GT430. Na stronie MSI jest napisane o tej karcie, że "HDMI 1.4a pozwala na odtwarzanie filmów 1080P HD oraz audio TrueHD lub DTS-HD" Czy jeżeli kupie amplituner (tu się jeszcze zastanawiam jaki ale oczywiście z TrueHD i DTS-HD MA) i podłącze kartę graficzną przez hdmi do ampli, a ampli przez hdmi do tv to uzyskam dźwięk i obraz w hd, czy jeszcze coś z tym trzeba zrobić? Kartę muzyczną dokupić?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli specyfikacja karty graficznej mówi, iż potrafi przesłać dane formaty, to nie będziesz musiał nic więcej robić z tym sygnałem.
 

Raikage

New member
Skopiowałem to co jest napisane na stronie producenta, wiec chyba tak jest.
Ale ostatnio miałem problem z dźwiękiem podłączając komp do tv przez hdmi nie było dźwięku i się poddałem i przyniosłem głośniki komputerowe... -.-

Czyli podłączając komp do ampli przez hdmi i ampli przez hdmi do tv powinien być dźwięk hd na głośnikach i obraz full hd na tv.
A czy przy takim podłączeniu będę musiał włączać ampli aby korzystać z kompa?

W kompie i w tv mam tylko po 1 hdmi.
 

radoskur

New member
Wszystko zależy jak skonfigurujesz i co puścisz. Po pierwsze musisz w ustawieniach dźwięku w komputerze wybrać kartę dźwiękową HDMI (zobacz w menadżerze urządzeń jak się owa karta nazywa) bo standardowo masz wybraną kartę dźwiękową wbudowaną w płytę główną komputera a nie tą w karcie graficznej. Następnie ustawienie odpowiedniej rozdzielczości w ustawieniach ekranu - czyli 1920x1080. Na koniec materiał multimedialny - jeżeli odtwarzasz jakiegoś zwykłego Divx'a to zapomnij o dźwięku HD - musisz mieć odpowiedni materiał, np film który ma w sobie taką ścieżkę i jest nagrany w rozdzielczości 1080p - wtedy możesz się nacieszyć rozrywką w HD...
 

Raikage

New member
No wiadomo, ze z Divixa żadnego HD się nie wyciśnie :D
Czyli wystarczy pobawić się w ustawieniach aby wszystko było OK.
Głównie chodzi mi o to, że jak kupie amplituner i głośniki to czy będę musiał kupować oddzielny napęd BD. Ale w takim razie komp mi w 100% zastąpi. Buda większa ale i możliwości ;)

Aha, jeszcze jedno, czy przy takim podłączeniu komp-hdmi-ampli-hdmi-tv korzystając z kompa będę musiał włączać ampli?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
:popcorn:amplituner nie ma nic wspólnego z działaniem kompa to komp podaje po hdmi dzwiek i obraz do ampli a dalej na tv.PRAWDA
 

Prokop

New member
Bez reklam
Oprócz napędów, kompa, itp itd czyli urządzeń potrzebne jest oprogramowanie które jest wstanie odtworzyć i przesłać obraz oraz dźwięk HD np TotalMedia Theatre. Oczywiście trzeba go skonfigurować tak by przesyłał dźwięk bitstreamem, dla niektórych to proste dla niektórych nie. W amplitunerze też zazwyczaj trzeba parę rzeczy poustawiać.
 

buqers

New member
ikar i jak masz dźwięk i obraz hd na tv? Jak to połączyłeś jakimi programami odtwarzasz?

Albo inaczej co musi mieć komputer żeby obraz i dzwięk był hd na tv i amp poprzez jakiś program. Chce sobię kupić właśnie coś takiego i używać jako odtwarzacza ;) Ampituner mam avr denon 1909 czyli wszystko co ma mieć ma.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
ikar i jak masz dźwięk i obraz hd na tv? Jak to połączyłeś jakimi programami odtwarzasz?
Ja mam wszystko stacjonarne dvd bluray harman 255 itd z kompa juz nie korzystam więc według mnie tak to powinno wyglądac:eek:k:
A i jeszcze jedno lepiej rozejrzyj sie własnie za jakims pleyerkiem hd wszystko odtwarzajacym + twardziel 1TB pilot w łapke[nie to co przy kompie] i smiga jak ta lala:popcorn:
 
Ostatnia edycja:
Do góry