Trudny wybór TV - proszę o poradę?

km1963

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Ale w tej cenie jest 32"...a ja chcę 37" lub 42" choć może w grudniu/styczniu będą tańsze.. A LX600? A Plasma bez duszków w tej cenie :-( ? Pomóżcie Koledzy rozpartując moje warunki podane w 1-szym poście, proszę :) robiw

Bez złośliwości ale i tanio i dobrze i w tej cenie ..."to tylko w erze ":p

Jak dla mnie ( może jestem dziwny albo inaczej lubię ostry obraz ) patrząc na plazmę to tylko KURO
lx 600 nie posiada technologii 100 Hz a to jest konieczność dla słabego sygnału w LCD ( albo powrót do rozważań plazmy i odpowiednich do budżetu modeli )

Odnosząc sie do postu nr1
Twoja odległość wymaga sporo cali i słusznie patrzysz na modele powyżej 37"
Sygnał z anteny czy to dla plazmy czy też dla LCD to nieporozumienie lepiej kupić CRT
Jak kablówka to tylko cyfrowa ( nie wiem jaka jest UPC ) a najlepiej to Jeśli oczywiście dużo się ogląda się TV to platforama ( pomijam ofertę programową bo to kwestia indywidualna )
Proporcje udziału TV do DVD sam wiesz lepiej
Salon to nie problem ważne w jakich porach dnia oglądasz bo to będzie też miało wpływ na odbiór w razie czego (plazma) roletki materiałowe wew. na okna ( po akceptacji lepszej połowy ;) )
Z Twoim budżetem jest problem bo to wystarczy na obecną chwilę dla uwarunkowań które wymieniłeś dla 32" w LCD ( nie wiem jak z plazmą bo jak wspominałem dla mnie tylko KURO )

Podpowiedzi KIK-ego to obecna oferta na rynku a decyzję o kompromisach podejmiesz sam:D
Jeśli masz pytania to słucham ( czytam )

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
Natomiast ja chętnie bym poczytał jak to się sprawdza w praktyce - a tutaj posiadacze odpowiednich tv oraz odtwarzaczy hd dvd lub blue ray milczą. Z racji posiadanego przez Ciebie odpowiedniego sprzętu ze wsparciem 24p: tv (KURO) i odtwarzacza (ps3) - może będziesz pierwszym na tym forum, który opiszę nam swoje praktyczne spostrzeżenia dotyczące różnic w oglądaniu 25p i 24p (zakładam że ps3 potrafi "wypuścić" obraz z blue ray w 25p i 24p).
To by było bardzo ciekawe, chyba nie tylko dla mnie.

Pozdrawiam.

-AS- Gdyby nie sprawiło to kłopotu popieram sugestie i " ja też poproszę "
Pozdrawiam:)
 

robiw

New member
Witam...
pisałem już o tym ale napiszę ponownie :) Byłem bardzo nastawiony na plasmę ale po poczytaniu postów nt. powidoków trochę mi przeszło - nie mogę być niewolnikiem TV bo to on jest dla mnie a nie odwrotnie. Dlaczego na plasmę - tylko i wyłącznie z uwagi na przekątną i prawdopodobny słaby sygnał z kablówki, której de facto jeszcze nie mam.. W tej che=wili mam 32" 100Hz CRT Philipsa i odbiór z anteny zbiorczej jest całkiem całkiem. DVD oglądam z 1 raz na 2 tygodnie, poza tym TV. Prawdopodobnie za te 3500-4000zł w grudniu lub styczniu kupię lespszy (czyt. ten co teraz jprzekracza budżet) sprzęt. Skoro nie plasma to zacząłem brać pod uwagę jakiś 37" LCD (lub większy), który baaardzo dobrze radzi sobie z sygnałem z kablówki...no i nadal nie wiem :-( Ah, żeby nie te "duszki" w plasmie. A może "ludziska" przesadzają? robiw

A tak przy okazji jak ktoś nie widział reklamy plasmy Panasonica Viera to link:
http://pl.youtube.com/watch?v=nozBRebErLc
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Ah, żeby nie te "duszki" w plasmie. A może "ludziska" przesadzają? robiw

Najnowsze modele tego efektu nie dają tak piszą użytkownicy ( ale czy potwierdzi to czas zobaczymy - przeczytamy ) w starszych ( tańszych jest różnie ) Pozdrawiam
 

robiw

New member
km1963 napisał:
Najnowsze modele tego efektu nie dają tak piszą użytkownicy ( ale czy potwierdzi to czas zobaczymy - przeczytamy ) w starszych ( tańszych jest różnie ) Pozdrawiam

Jakoś nie bardzo w to wierzę bo niby jakim cudem :roll: Poza tym przekraczają zapewne mój budżet... robiw
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam forumowiczów jako nowicjusz.
Mam prośbę o odp. na parę pytań.Przy kupnie lcd wacham się pomiędzy
paroma modelami :Sharp RD2e,JVC P80.Byłem w sklepie,sprzedawcy nie mają dobrego zdania o JVC ,zachwalają natomiast Sharp'a.jest to dziwne ponieważ na tym forum w konfrontacji tych dwóch tv wskazywano na lekką przewagę JVC.
Jeżeli chcę podłączyć dobry przekaz tj."Ntv",czy nie lepiej zamiast kupować 100hz-RD2e wziąść trochę większy o wyższej rozdzielczości-
Sharp 37 XD?W przypadku którego będzie lepszy odbiór?
Mniejszy 100hz czy trochę większy o wyższej rozdziel.
Wcześniej niektórzy zauważyli że nowszy lub wiekszy nie znaczy lepszy.
I dlatego z kolei wskazywano na przewagę RD2e. Tv byłby oglądany z odl.2.5m ,telewizja i filmy z twardego dysku z dekodera.
Ponadto odl.mając dobry wzrok,37 to nie za duży z 2.5m?
Czytałem wcześniej że full hd i tak nic nie da(nawet przy Ntv?)
z kolei rozdz.1920x1080 też na niewiele się zda przy tym wymiarze z tej odległości.
Proszę kolegów o parę cennych i fachowych opini.
 

km1963

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Jakoś nie bardzo w to wierzę bo niby jakim cudem :roll: Poza tym przekraczają zapewne mój budżet... robiw

Odpowiednie technologie (napewno w KURO)
a co do rozterek to jeśli nie zmienisz podejścia ( kompromis ) to nie kupisz:p
pozdrawiam
 

robiw

New member
Ehhhh, widzę, że mój wątek będzie traktował o wszystkim ale mało o moim problemie ;-) A z LCD chwalą Sharpa - czy gorzej "gra" przy słabszym sygnale aniżeli Panasonic? robiw
 

km1963

New member
Bez reklam
jerry67 napisał:
Proszę kolegów o parę cennych i fachowych opini.

Tak na szybko to rozważ jeszcze Panasa LX 70p lub lx700 a jeśli zależy Ci na mojej opini ( lub forum nie pomoże - w co wątpie niemożliwe:) ) to odezwę się wieczorem

Pozdrawiam
 

robiw

New member
km1963 napisał:
Odpowiednie technologie (napewno w KURO)
a co do rozterek to jeśli nie zmienisz podejścia ( kompromis ) to nie kupisz:p
pozdrawiam

Eh tam, przecież idę na kompromis ;-) Ma zadowalająco grać na sygnale z kablówki, mieć przynajmniej 37", kosztować do 4kzł i nie zajmować mnie za bardzo w sferze "pielęgnacji" (dot. plasma)... to wszystko ;-) Przecież nie piszę, że ma być Full HD, 5xHDMI itp itd ;-) robiw
 

robiw

New member
km1963 napisał:
Tak na szybko to rozważ jeszcze Panasa LX 70p lub lx700 a jeśli zależy Ci na mojej opini ( lub forum nie pomoże - w co wątpie niemożliwe:) ) to odezwę się wieczorem

Pozdrawiam
Bardzo mi zależy na każdej opinii, która pozwoli mi zawęzić krąg podejrzanych o spełnienie moich kryteriów :) Za każdą opinię bardzo dziękuję. Zakup jak wspomniałem Grudzień/Styczeń. Poproszę o prezentację kiki'ego jeśli ceny mają dobre (czyt. takie jak Skąpiec, Ceneo itp) choć bardzo w to wątpię (sorki jeśli się mylę).. robiw

PS.
Czytałem dobre opinie nt.
Sharp LC-37XD1E ale nie wiem jak "bryka" ze słabym sygnałem
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Bardzo mi zależy na każdej opinii, która pozwoli mi zawęzić krąg podejrzanych o spełnienie moich kryteriów :) Za każdą opinię bardzo dziękuję. Zakup jak wspomniałem Grudzień/Styczeń. Poproszę o prezentację kiki'ego jeśli ceny mają dobre (czyt. takie jak Skąpiec, Ceneo itp) choć bardzo w to wątpię (sorki jeśli się mylę).. robiw

PS.
Czytałem dobre opinie nt.
Sharp LC-37XD1E ale nie wiem jak "bryka" ze słabym sygnałem

A co to jest kompromis to cyt "to rozwiązanie ... jest osiągany kosztem wartości lub celów nadrzędnych dla procesu osiągania porozumienia" w Twoim przypadku zakupu (a brutalnie albo będziesz bardziej wyrozumiały dla oczekiwanego efektu , zmiejszysz zakładaną wielkość tv , lub zwiększysz budżet )
I naprawdę rozsądnym krokiem będzie zamówinie prezentacji u Kikiego dla końcowych faworytów (TV) i wybór przez Ciebie w Twoich warunkach na posiadanych przez Ciebie żródłach sygnału optymalnego modelu
Ten model Sharpa średnio sobie radzi ( najlepiej to jak ma technologię 100Hz i tu każdy swoją myszkę chwali - model:D )
Pozdrawiam
 

robiw

New member
km1963 napisał:
Tak na szybko to rozważ jeszcze Panasa LX 70p lub lx700 a jeśli zależy Ci na mojej opini ( lub forum nie pomoże - w co wątpie niemożliwe:) ) to odezwę się wieczorem

Pozdrawiam

Jest wieczór :) Masz jeszcze jakieś pomysły na inne sprzęty? Ten Panasonic lx700 to pewnie będzie w tej cenie więc całkiem fajnie...ale LCD mają słłłłaaabą czerń ponoć a i jak spojrzysz na mój pierwszy post to przeczytasz, iż czasami siedząc w jadalni będę oglądał TV pod kątem a to już w przypadku LCD może być tragedia...Chyba muszę rozważać jednak powrót do "duszków" plasm...Eh jakby człowiek tak forum nie czytał, to by kupił i już ;-) robiw
 

km1963

New member
Bez reklam
jerry67 napisał:
Witam forumowiczów jako nowicjusz.
Mam prośbę o odp. na parę pytań.Przy kupnie lcd wacham się pomiędzy
paroma modelami :Sharp RD2e,JVC P80.Byłem w sklepie,sprzedawcy nie mają dobrego zdania o JVC ,zachwalają natomiast Sharp'a.jest to dziwne ponieważ na tym forum w konfrontacji tych dwóch tv wskazywano na lekką przewagę JVC.
Jeżeli chcę podłączyć dobry przekaz tj."Ntv",czy nie lepiej zamiast kupować 100hz-RD2e wziąść trochę większy o wyższej rozdzielczości-
Sharp 37 XD?W przypadku którego będzie lepszy odbiór?
Mniejszy 100hz czy trochę większy o wyższej rozdziel.
Wcześniej niektórzy zauważyli że nowszy lub wiekszy nie znaczy lepszy.
I dlatego z kolei wskazywano na przewagę RD2e. Tv byłby oglądany z odl.2.5m ,telewizja i filmy z twardego dysku z dekodera.
Ponadto odl.mając dobry wzrok,37 to nie za duży z 2.5m?
Czytałem wcześniej że full hd i tak nic nie da(nawet przy Ntv?)
z kolei rozdz.1920x1080 też na niewiele się zda przy tym wymiarze z tej odległości.
Proszę kolegów o parę cennych i fachowych opini.

Witam
Moim zdaniem (i nie tylko - patrz forum) to do "kolekcji" brakuje jeszcze Panasa lx 70p lub lx 700 choć na razie to tylko 32" (ale wychodzi też nowy model 37 symbolu nie pamiętam)
Nie wiemy o jakiej kwocie myślisz rozważając zakup TV a to w wielu przypadkach jest bariera nie do pokonania
Jeśli mówimy o rozdzielczości i wpływie tego parametru na obraz to polecam Ci wątek ( może Ci umknął ) w którym chyba jest przynajmniej co do rozdzielczości "consensus" a jaka jest różnica między full a HD ready znajdziesz tu
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16155&page=3&highlight=skaler

Nie dokońca jest tak że tego b.dobrego sygnału jest mało bo mając C+ z HD i N z kanałami HD ( ale niestety płacąc ok 130 zł/m ) to jest spory wybór tematyczny a nie mówię już o sytuacji w której np Cyfra i za to im chwała nadaje w 16/9 i nawet mi nie przeszkadza , że skalują z SD do dobrego DVD a pokazują znaczek HD i wygląda jak "prawie HD" :razz:choć robi to różnicę ale tylko dla maniaków :grin: co oczywiście nie usprawiedliwia nadal ubogiej oferty pełnego HD:rolleyes: w C+)

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Ten Panasonic lx700 to pewnie będzie w tej cenie więc całkiem fajnie...ale LCD mają słłłłaaabą czerń ponoć a i jak spojrzysz na mój pierwszy post to przeczytasz, iż czasami siedząc w jadalni będę oglądał TV pod kątem a to już w przypadku LCD może być tragedia robiw

Ten efekt nie dotyczy tych Panasów popatrz sam
pozdrawiam
 

robiw

New member
km1963 napisał:
Ten efekt nie dotyczy tych Panasów popatrz sam
pozdrawiam

Wszędzie by o tym pisali gdyby tak było ale może masz rację. Robią go w 37"? A z plasm coś doradzasz czy biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw - LCD? robiw
 

deniro24

Member
Bez reklam
robiw napisał:
Wszędzie by o tym pisali gdyby tak było ale może masz rację. Robią go w 37"? A z plasm coś doradzasz czy biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw - LCD? robiw

Moim zdaniem najlepiej będzie jak poczytasz trochę to forum. Podobnych pytań jak Twoje było już naprawdę dużo na tym forum. Poczytaj, dopasuj inne porady do swoich potrzeb. @km1963 w każdym poście radzi Ci sensownie, ale jak widać niewiele Ci to pomaga. Piszesz jeszcze, że zakup planowany jest na grudzień/styczeń - uwierz mi, do tego czasu będziesz zmieniał zdanie jeszcze ładnych parę razy.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję KM 1963 za odp.
Masz rację jeżeli chodzi o koszty to szukam dobrego modelu z "niższej półki".Może jestem uparty,może nieprzyszłościowy,ale będę musiał się zdecydować na tv z dobrym sygnałem HD,biorąc pod uwagę -koszty,
odl.od ekranu.
 
Do góry