Trudny wybór stacjonarnej nagrywarki DVD

Kaceli

New member
DeeBass napisał:


Przeczytałem dość uważnie zarówno opis jak i specyfikację techniczną pod powyższym linkiem, ale nie dopatrzyłem się powazniejszych różnic pomiedzy tym modelem (EH575EG), a EH65. No, może poza tym, że EH575 ma ... mniejszy dysk (160GB) oraz brak czytnika kart SD (w każdym razie w specyfikacji nie występuje). Zauważyłem tylko jeden parametr lepszy niz w EH65, choć dla mn ie mało istotny, a mianowicie możliwość zaprogramowania 32 "sesji" na miesiąc, podczas gdy EH65 pozwala bodaj na 16 ustawień. I to w zsadzie wszystko. Wbrew oczekiwaniom, ani opis ani specyfikacja nie wspomina nic o możliwości przegrywania "z wszystkiego na wszystko", a brak takiej możliwości jest - moim zdaniem - dość poważnym mankamentem EH65, zwłaszcza w konfrontacji z konkurencyjnym Samsungiem HR738, który pozwala kopiować wszystkie formaty w dowolną stronę.
Aby nie uprawiać tylko malkontenctwa, mogę pochwalić nowy model EH575EG za design, który (przynajmniej na zdjęciu) wygląda o niebo lepiej niż EH65, przypominający raczej jakiś domowej roboty nawilżacz powietrza niż elegencki odtwarzacz (nagrywarkę) DVD. :)
 

mdag

New member
Po moim ostatnim poście z dnia dzisiejszego zniknął wątek o nagrywarce LG RH 200 MH, w którym cytowałem kilka linijek recenzji tej nagrywarki w jednym z czasopism, na temat braku upscalingu w tej nagrywarce.


EDIT: już znalazłem,
niniejszy post zostawiam dla szukających tego wątku - jest w dziale "Kino domowe"
 
Ostatnia edycja:

Kemp

New member
Kaceli napisał:
A nie wiesz przypadkiem kiedy ruszy u nas telewizja cyfrowa? I jakie modele nagrywarek będą wówczas obowiązującym standardem? Mam wrażenie, że HD DVD lub Blue Ray albo jeszcze coś innego.
Witam,
Myślę, że poczekamy mimo różnych zapowiedzi minimum 3 - 4 lata na naziemną TV cyfrową (a i to może być przesadzone). Jeśli chodzi o nagrywarki to wydaję mi się, że jesteśmy naocznymi świadkami historycznego pojedynku między HD DVD a Blue Ray. Czas pokaże, który standard zwycięży (a musi tylko jeden zwyciężyć). Do momentu aż ten dylemat nie zostanie rozstrzygnięty tradycyjne nagrywarki DVD HDD są najlepszą opcją. Generalnie znacznie tańszą i z roku na rok lepszą.
Pozdrawiam,
 

Kaceli

New member
Ktokolwiek wie ...

Chciałbym dolać jeszcze oliwy do ognia i powrócić do tytułu watku, który - dla przypomnienia - brzmi: trudny wybór nagrywarki DVD. Otóz zauważyłem, że ostatnio najbardziej "maglowane" są trzy modele (sam zresztą przyłożyłem do trego rękę :)), a mianowicie LG RH200, Samsung DRH738 i Panasonic EH65. Wydaje mie się jednak, że w podobnej kategorii cenowej (no, może ciut droższe) sa także Sony RDR HX1020 oraz Pioneer DVR 645H. Niestety, do żadnej z nich nie udało mi się znaleźć w sieci polskojęzycznej instrukcji obsługi, która jest najobszerniejszym, pisemnym źródłem informacji. A w folderkowych opisach reklamowych nie znajdziemy, niestety, wiedzy o tym:
- jak nagrywarka radzi sobie z DivX-ami; czy odczytuje też kodek XviD, czy "widzi" polskie napisy i w jakich formatach?
- czy ma polskojęzyczne menu lub czy menu daje się upgrade'ować?
- czy można kopiować dowolnie (z płyty i USB na HDD oraz w przeciwną stronę) dane typu: *.mp3, *.wma, *.jpg
- jakie możliwości montażowe oferuje nagrywarka: czy można przycinać materiały z dokładnością do 1 klatki? (np. w Samsungu 738 jest granica 5 sek. poniżej której nic nie wytniemy; 4 sekundowa reklama pasty do zębów zostanie), czy można dograć coś do płyty "jednorazówki", czy można wybrać kodowanie dynamiczne, tj. takie, które nagrywarka sama ustali mierząc wpierw ilość miejsca na
płycie i dostosowując stopień kompresji do tej ilości miejsca.
Czy może ktoś zna odpowiedź na te pytania lub potrafi wskazać źródło, gdzie mozna poczytać o tych cechach? Powtarzam, ze chodzi mi o modele: Sony RDR HX1020 oraz Pioneer DVR645H.
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam Sony 710, więc na jej podstawię powiem tak:
1. Nie ma elastycznego dostosowania jakości zapisu do pojemności płyty. Nagrywarka oferuje osiem trybów i wybiera jeden z nich (ten najlepiej pasujący).
2. Wycina reklamy z dokładnością do 1 klatki, ale po szybkim kopiowaniu pozostają chwilowe mignięcia, gdyż tak naprawdę materiał jest cięty na ramkach kluczowych, które są wstawiane co 12 klatek.
3. Odtwarzanie przyciętych materiałów z dysku odbywa się bez rewelacji opisanych w punkcie 2., ale w miejscu cięcia następuje chwilowa pauza.
4. Po skopiowaniu na płytę z przekodowaniem (w czasie rzeczywistym) otrzymujemy pięknie przycięty materiał bez żadnych pozostałości.

W powyższych punktach moja nagrywarka jest identyczna z nowszym modelem.

A teraz nowy model:
5. Być może modele z serii x20 posiadają polskie menu.
6. Nie ma kopiowania plików wma i mp3.
7. Obsługuje DivX, ale nie obsługuje napisów.

ArtS :)
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Mam Sony 710, więc na jej podstawię powiem tak:
1. Nie ma elastycznego dostosowania jakości zapisu do pojemności płyty. Nagrywarka oferuje osiem trybów i wybiera jeden z nich (ten najlepiej pasujący).
2. Wycina reklamy z dokładnością do 1 klatki, ale po szybkim kopiowaniu pozostają chwilowe mignięcia, gdyż tak naprawdę materiał jest cięty na ramkach kluczowych, które są wstawiane co 12 klatek.
3. Odtwarzanie przyciętych materiałów z dysku odbywa się bez rewelacji opisanych w punkcie 2., ale w miejscu cięcia następuje chwilowa pauza.
4. Po skopiowaniu na płytę z przekodowaniem (w czasie rzeczywistym) otrzymujemy pięknie przycięty materiał bez żadnych pozostałości.

W powyższych punktach moja nagrywarka jest identyczna z nowszym modelem.

A teraz nowy model:
5. Być może modele z serii x20 posiadają polskie menu.
6. Nie ma kopiowania plików wma i mp3.
7. Obsługuje DivX, ale nie obsługuje napisów.

ArtS :)

W takim razie o Sony już coś wiadomo. I - jak to u Sony - niby ma DivX, ale napisów nie czyta więc w 80 proc. jest to funkcja bezużyteczna. Polskiego menu też - bynajmniej nie posiada (to ostatnie nasuwa się jako logiczny wniosek płynący z faktu, że nie ma nawet polskojęzycznej instrukcji obsługi). Nie koduje dynamicznie (jak np. Panasonic EH65) i nie pozwala kopiować mp3 oraz wma. Tak więc gniazdo USB ma pewnie tylko do zgrywania jpg, bo nie przypuszczam aby odtwarzała film DivX z pendrive'a. No, może muzykę, ale to też wątpliwe.
To co w takim razie takiego niezwykłego ma w sobie ta Sony HX1020, że kosztuje ok. 500 zł drożej niż Samsung 738 i Panas 65? Czyżby chodziło tylko o to co ma NA SOBIE, a więc o napis: SONY?
A jak to jest z Pioneerem 645H. Kto wie?
 

tades

New member
jak nagrać z kamery analogowej ?

może ktoś napisze jak nagrać na nagrywarkę stacjonarną obraz i dźwięk ze źródeł analogowych jak magnetowid , kamera , a także inne dvd.
 

bratpit

New member
tades napisał:
może ktoś napisze jak nagrać na nagrywarkę stacjonarną obraz i dźwięk ze źródeł analogowych jak magnetowid , kamera , a także inne dvd.

Hmm, normalnie. :) Podlaczasz magnetowid/cokolwiek do ktoregos wejscia w nagrywarce, wybierasz to wejscie jako zrodlowe i nagrywasz. :)
 

tades

New member
trochę to smieszne ale jakie wejścia mają nagrywarki ? euro ale czy mają wejście component albo hdmi ?
 

majsterek

New member
HR 755 i HR 757

Czy ktoś może wyrazić opinię o nowych modelach Samsunga HR 755 i HR 757.
Czym się różnią (oprócz HDD) i jak się mają do HR 738.
 

bobswit

New member
Pioneer Lx60 Czy Panas Dmr Ex87

Jestem Zainteresowany Kupnem Jednej Z Wymienionych Nagrywarek Dvd. Musi Być Kolor Czarny I Dysk 250hd. Pojawiły Sie One Na Rynku Pd Koniec Maja Br. Czy Ktoś Może Mnie Upewnić że Panas Ex 87 Posiada Oprócz Tunera Cyfrowego Dvb-t Również Tuner Analogowy?(który Mógłbym Aktualnie Wykorzystywać) Jakie Przetworniki Audio Ma Pioneer? Wideo Podobnie Jak W Panasie 12/108mhz. Dlaczego Pioneer Jest O Co Najmniej 500 Zł Drozszy Od Panasa. A Może Prponujecie Coś Innego W Cenie Do 2500?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlaczego piszesz wszystkie wyrazy z wielkiej litery? Nierzadko jest tak, że ludziska piszą wszystko małymi, a tu nagle coś takiego (w pewnym sensie - pozytywnego). Jesteś chyba bardzo pracowity? ;)

ArtS :)
 

bobswit

New member
Re Duże Litery

Sorry ale nie było w mojej intencji przedstawienie wypowiedzi w wychwycony przez Ciebie sposób. Nie wiem jeszcze jak ale system z chwilą zatwierdzenia automatycznie dokonał konwersji na duże litery. Ciekawe musze to zanalizować:cool:
 
Do góry