Trudny wybór - potrzebna pomoc

fazio1978

New member
Moi drodzy,
"nadejszla wiekopomna chwila" i muszę wymienić moje TV.
Historia jest taka, że muszę się rozstać z moim LG 32LX2R.
Po 8 letniej bezawaryjnej współpracy pojawiła się ogromna plama,
która uniemożliwia mi rozpoznać twarze poruszających się w nim osób :smile:
Przeglądając forum i czytając wiele postów dalej nie potrafię podjąć decyzji o zakupie nowego HDTV - to znaczy chcę wydać kasę ale nie wiem na co.
Brałem po uwagę kilka marek i kilka parametrów, które ułatwiły by mi odnaleźć upragniony model.
Wszystkie te literki i liczby w modelach TV w ogóle do mnie nie przemawiają. Chciałbym się zdać na Wasze opinie i pomoc.
Moje typy: Samsung, LG,
Funkcja: SMART - konieczna (mam fajny router N450R i CP z internetem i mały zestaw do inteligentnego domu)
Funkcja: 3D
Rozmiar: min i max 55" - tyle mi wchodzi do zabudowanej ścianki
WiFi: trudno powiedzieć, pewnie zepnę TV po LAN, ale Wi-Fi by się może przydało lub bluetooth
Na pewno nie chcę 4K - bo sygnału na pewno się nie doczekam ani wykrzywionego ekranu.
Inne gadżety mile skazane: sterowanie głosem, bardzo zależało by mi na Skype (raczej żonie :)), odtwarzaniu DVix. Jednym słowem zależy mi na niezłym "wypasie".
Z modeli, które brałem pod uwagę to UE55F6400, UE55H6400, UE55F6800.
Nie mam pojęcia na czym polega różnica np.6410, 6470, literki na końcu np.AW itd. Różne porównywarki różne opcje pokazują.
Więc moi kochani :blagam: Was o pomoc. TV chcę zakupić jeszcze przed Świętami za budżet do około max.5000 brutto (pewnie baba mnie zabije - jak się da nie przepłacać za pierdoły to wolałbym wydać mniej).
Pozdrawiam i czekam na Wasze typy. :smile:
 
Ostatnia edycja:

fazio1978

New member
Dzięki Robert,
Jutro podejdę do Media Markt i pooglądam.
Co mogą oznaczać te literki na końcu modelu?
UE55H6400AW, UE55H6400A, lub bez literek.
Pozdrawiam :)
 

piterek45

New member
Jeśli chcesz oglądać w 3D to kup 4K masz wtedy super obraz nie męczący
Pasywne 3D,obraz żyleta 4K dzieli na każde oko po połowiei masz 2XFull HD(tak po chłopsku)
Uwierz mi robiłem dziś testy takiego TV
4K jest idealne do pasywnego 3D
 

omnia

New member
Ja bym postawił na Philipsa 55PFS 7109. Ma pasywne 3D nie męczące wzroku, niezłe SmartTV ze Skypem no i Philipsową wisienką na torcie czyli Ambilight. W media i saturnie niestety ciężko go dostać, lepiej już w Euro próbować. ;)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
wg ObywatelHd - "Telewizor ma jednak problemy związane z kontrastem, poprawą płynności obrazu i podświetlaniem"
 

piterek45

New member
Według testu ten tv nie nadaje się do użytku w co nie bardzo chce mi się wierzyć
Pytanie do tych co testowali, czy z tv było wszystko w porządku ,czy mieli za duże wymagania w tym przedziale cenowym
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PFS 7109 czy Panasonic AS650 są wg mnie lepszym rozwiązanie i są w extra cenach dla niebieskich członków forum.
 

fazio1978

New member
Witam ponownie.
Dzisiaj byłem trochę pooglądać.
Ostatecznie biorę pod uwagę tylko UE55H6400 lub LG 55LB700V.
Budżet został trochę ograniczony (żona chce jeszcze ekspres) :)
Sprzedawca z MM zapodawał same superlatywy na LG. Obawiam się trochę tego systemu webOS i 3D pasywne. Poza tym praktycznie wszystkie parametry z porównywarki są identyczne. Nie miałem możliwość stanąć przed obydwoma TV ponieważ wszystkie Samsungi 6400 się wyprzedały co i może świadczy o jego przewadze. Ostatecznie pomóżcie mi podjąć decyzję, który z nich jest lepszy od strony spojrzenia przez fachowców HDTV. Czas mam do jutra bo MM mam fajna promocje i mogę je wyciągnąć za 3200 - 3600 zł. Czekam na Wasze sugestie.
 
Do góry