(Trudny) wybór 2 telewizorów - 32"/42"-48"

Anisz11

New member
Dzień dobry Wszystkim,

forum czytuję od dawna, ale pewnie jak większość użytkowników - okazjonalnie, w momencie, gdy szykuje się kolejny zakup. I tak też jest w tej chwili... stąd mój pierwszy post i od razu prośba ;-)

Na wstępie chciałem podziękować za cenne informacje z forum, po których zdecydowałem się na zakup użytkowanej przeze mnie już bodajże od 7 lat Toshiby 42Z3030D - telewizor gra świetnie do tej pory i ani myślę go zmieniać.

Tym razem chodzi o poradę co do wyboru 2 telewizorów dla rodziców (60+), którzy dojrzeli do zmiany dwóch telewizorów kineskopowych 21" na coś nowoczesnego w rozsądnych pieniądzach (maks. 3000 zł - 4000 zł za komplet).

Źródłem sygnału w obu przypadkach będzie DVB-T (musi więc być wbudowany dekoder DVB-T, nadajnik w odległości ok. 3 km, więc sygnał powinien być ok), ew. jakaś IPLA/TVN Player dla mamy via Wi-Fi. Tata to oczywiście oglądanie wszelkiego rodzaju transmisji sportowych, a więc telewizory muszą dobrze odwzorowywać ruch przy piłce, czy skokach narciarskich. Priorytetem nie są zaś żadne rozbudowane systemy 3D, SmartTV, sterowanie gestami itd. Liczy się jakość obrazu, ewentualny dostęp do VOD i dobre skalowanie sygnału z DVB-T.


I tutaj potrzebuję drodzy forumowicze pomocy w wyborze:

1. pierwszy TV, to telewizor do sypialni (pokój 11 m2, od strony północnej), odległość do ekranu ok. 1,25 - 1.5 m (częściowo pod kątem, oglądanie także na leżąco, a więc istotne będą także kąty w pionie) - celuję tutaj w 32"- więcej nie wejdzie ze względu na układ szafek (TV będzie stał na meblach):

Po lekturze forum i "internetów" rozważam 3 modele:
1. Panasonic 32AS600 - dobre opinie, cena, ale czy matryca 50Hz nie będzie tutaj znaczącą wadą?
2. Philips 32PFS6509 - matryca 100 Hz, ambilight (w sypialni sądzę, że byłby to fajny gadżet, zwłaszcza z racji niewielkiej przekątnej)
3. Samsung UE32H6400 - dobre opinie, ale ta cena....


2. drugi TV to telewizor do "dużego pokoju" (ok. 18 m2), odległość od ekranu 2 - 3,5 m, TV będzie stał na komodzie, pokój od strony południowej (aczkolwiek słońce zachodząc pada na oglądającego, nie TV, więc w razie oglądania w użyciu będą rolety), oglądanie na wprost i pod kątem - celuję tutaj w 42" - 48":

Moje typy (także po lekturze forum i "internetów"):
1. Panasonic TX-47AS650 - chwalony na forum
2. Panasonic TX-48AS640 - chwalony na forum
różnica 1 cala wielkości ekranu będzie pomijalna, bardziej chodzi o możliwie dobrą jakość obrazu
3. Philips 42PFS7109 - j.w.
4. Ew. można próbować znaleźć jakaś ubiegłoroczną plazma Panasonica w 42" (np.: TX-P42XT50E) - tylko czy HD wystarczy?

Jako, że użytkownikami obu odbiorników będą starsze osoby, stąd ze względu na łatwość obsługi chciałbym, aby oba odbiorniki pochodziły od tego samego producenta - jednolite menu, ustawienia itp. A więc optowałbym za zestawem dwóch Panasoniców lub Philipsów - co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za radę i czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam
Marek
 

digitalus

Banned
Witam
TX-P42XT50E to bardzo dobra plazma z 3d (t) to symbol ze telewizor jest 3 d ale to poprzedni starszy model z 2012 roku.Jesli telewizor jest nowy to tez warto go kupic.
Ostatnie plazmy panasonica maja symbol 60 czyli np tx-p42x60e.Bardzo dobry telewizor dla kanalow sd i hd.Posiadam taki odbiornik.
Kliknij na link nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html

Plazme panasonica tx-p42x60e mozna kupic w tesco za 1599 zl.

Telewizor plazmowy przewozimy tylko w pozycji pionowej.W przypadku kupna przez internet trzeba otworzyc karton i sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.Podobnie trzeba zrobic w sklepie, czyli otworzyc karton i sprawdzic czy panel nie jest uszkodzony.

TX-P42XT50 i tx-p42x60e to telewizory bez aplikacji internetowych.
Plazma pokazuje "pazur" wieczorem.Bardzo dobre katy boczne.
Nie nalezy przejmowac ze telewizor nie jest full-hd
przyklad ,porownanie tx-p42x60 i plazmy full-hd gt30

Telewizor kupowałem dla matki która mieszka w innej miejscowości. Już wyjechałem od niej tak ,że teraz już nic tam nie pozmieniam. Jak na razie obraz rewelacja,szczególnie w HD.Sygnał z kablówki poprzez dekoder.Czasami miałem wrażenie ,że obraz w tym telewizorze jest lepszy niż w moim Panasonicu GT30 full HD .Uważam jak na razie,że to dobry zakup.Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

DSCF5978d_epnqsqh.JPG
 
Ostatnia edycja:

Anisz11

New member
Witam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Wymagania rodziców zmieniły się po, że tak to ujmę "wizji lokalnej" i drugi TV ma być w rozmiarze nieprzekraczającym 40". Stąd plazma 42" odpada, a muszę przyznać, że byłem wczoraj wieczorem w tesco, gdzie stał (niestety ostatni) egzemplarz Panasonica tx-p42x60e i obraz na nim prezentował się w porównaniu do innych LCD najbardziej naturalnie.

Tak więc wybór dokonać się musi pomiędzy dwiema parami odbiorników:
opcja 1. - Panasonic 32AS600E i Panasonic TX-40AS640E
opcja 2 - Samsung UE32H6400 i Samsung UE40H6400

Z jednej strony obawiam się matrycy z natywnym 50Hz w 32" Panasonicu, a z drugiej strony po oględzinach "na żywo" w sklepie lepsze wrażenie zrobił obraz z 40" Panasonica, niż z 40" Samsunga? Czy ten Samsung UE40H6400 będzie równorzędną alternatywą dla Panasonica TX-40AS640E i był to jedynie efekt niewłaściwych ustawień?

I jeszcze jedno kryterium - jak wygląda kwestia tzw. "efektu teatru" w wyżej wymienionych odbiornikach? W mojej starej Toshibie 42Z3030D niczego takiego nie zauważam, podczas gdy na ubiegłorocznym modelu Samsunga mojego sąsiada (40") ten efekt jest widoczny w takim stopniu, że nie da się praktycznie oglądać telewizji. Przyznam, że kupując nowy telewizor chciałbym oszczędzić rodzicom takich atrakcji.


Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam
Marek
 

grzes_k

New member
[
...obraz na nim prezentował się w porównaniu do innych LCD najbardziej naturalnie...
...i był to jedynie efekt niewłaściwych ustawień?...
...jak wygląda kwestia tzw. "efektu teatru" ...

Każdy współczesny tv ma tyle ustawień, że porównanie obrazu bez prób regulacji praktycznie nie ma sensu, zwłaszcza jeśli włączone są w sklepie.
 

digitalus

Banned
Za efekt teatru w telewizorach samsung odpowiedzialna jest funkcja motion plus, trzeba funkcje wylaczyc ale nawet po wylaczeniu tej funkcji nie wszyscy sa zadowloeni z jakosci obrazu.
W panasonicu w poprzednich modelach byla funkcja IFC ((inteligent frame creation)po wylaczeniu tej funkcji obraz jest plynny , nie ma teatru.
Jesli w jakims nowym modelu panasonica jest funkcja IFC to trzeba wylaczyc i obraz jest plynny bez efektu teatru.


TX-40AS640E to dobry telewizor, bez efektu teatru, gleboka czern , opinia uzytkownika w linku

DEEP BLACKS! 2014 Panasonic TX-48AS640E Review and Comparing Samsung/Sony - YouTube

W linku wyzej model as640 tylko wiekszy ekran.

Samsunga nie kupuj , jest bardzo awaryjny.Nawet jak w sklepie beda polecac, nie kupuj nic od samsunga.
Niektorzy sprzedawcy w sklepach MM to przedstawiciele samsunga i beda zachwalac tylko produkt jednej firmy czyli samsunga.Wszystke inny firmy sa be:)Dostaja od samsunga prezenty i nagrody za ilosc sprzedanego sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
W panasonicu w poprzednich modelach byla funkcja IFC ((inteligent frame creation)po wylaczeniu tej funkcji obraz jest plynny , nie ma teatru.


Jesli w jakims nowym modelu panasonica jest funkcja IFC to trzeba wylaczyc i obraz jest plynny bez efektu teatru.

Zapomniałeś o tym, że wyłaczając IFC możesz mieć rwanie dynamicznego obrazu. Odtwarzajać film z dynanamicznymi scenami ruch nie będzie płynny.

Samsunga nie kupuj , jest bardzo awaryjny.Nawet jak w sklepie beda polecac, nie kupuj nic od samsunga.
Niektorzy sprzedawcy w sklepach MM to przedstawiciele samsunga i beda zachwalac tylko produkt jednej firmy czyli samsunga.Wszystke inny firmy sa be:)Dostaja od samsunga prezenty i nagrody za ilosc sprzedanego sprzetu.
Autor, to co kolega tutaj napisał, traktuj z przymróżeniem oka - ilekroć pojawi się cokolwiek o Samsungu, kolega wchodzi ze swoją krucjatą informując, że producent robi buble w ilości masowej i przedstawia antyczne linki do tematów, które każdy zna (proces za lata 2008-2012), gdy problem serwisowy dotyczy każdego producenta, a odsetek uszkodzonych sprzętów to granica okolo 5-8% (kolega nie jest w stanie zrozumieć, że serwis przynosi producentowi straty, im więcej sprzętu do naprawy, tym większe straty i mniejszy zysk...stąd producenci nie mogą sobie pozwolić na to by, jak według kolegi, produkowano jedynie buble, które się psują, a produkcja taśmowa rządzi się swoimi prawami).

Zabawne jest to, że jeden z linków, które kolega przytacza, podaje nazwy producentów, których sprzęt często odwiedza serwis z racji ogromnej sprzedaży na naszych rynkach...ale kolega jakoś tego producenta nie wymienia...
 

digitalus

Banned
STARSZY PRZYKLAD ,caly czas aktualny
Witam
Czy znacie może przyczynę, dla której w każdym sklepie rtv i sieciach typu MM, Euro AGD itp. wszyscy sprzedawcy promują za wszelką cenę Samsungi? Kiedy proszę ich o porównanie Samsunga z Sony jednoznacznie mówią - Samsung. Kiedy mówię im, że to są te same tv, z tą samą matrycą, parametrami i dokładnie tą samą ceną to mówią że Samsung lepszy bo się lepiej sprzedaje. Nie wspominają natomiast że Sony ma więcej funkcji, lepszy dźwięk, cyfrowy tuner i w niczym nie odstaje od Samsunga.
Parę razy byłem świadkiem jak ktoś chciał kupić tv innej marki, np. Panasonica a oni na siłe odwodzili go od tego na rzecz Samsunga.
A może ja nie mam pełnych wiadomości - może Samsungi mają coś o czym ja nie wiem? A może Samsungi promują jakoś sprzedawców, a może prznoszą sklepom największy zysk? Sam już nie wiem. Jedno jest pewne - wszędzie go polecają dlatego że się najlepiej sprzedaje, a więc dlatego sprzedaje się jeszcze lepiej. I koło się zamyka.
Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

SebastianCh

New member
Jak chodzi o 32" z panelem 100Hz, to na rok 2014 tylko Samsung UE32H6400. Alternatywy po prostu nie ma, a LG LB650V jest lichy. Sam kupiłem Samsunga dla starszej osoby i jesteśmy bardzo zadowoleni z wydanej kasy - 1740 pln.
 

grzes_k

New member
STARSZY PRZYKLAD ,caly czas aktualny

Zgodnie z Twoją poprzednią opinią chodzi o spisek sprzedawców przeciwko Samsungowi - im więcej sprzedadzą tym szybciej padnie firma z powodu kosztów obsługi gwarancyjnej sprzedawanych bubli.

A na poważnie - pewnie Samsung ma ma po prostu (może nie do końca uczciwy) skuteczny marketing.
 

xTx

New member
Ja proponuję, abyś sobie odnośnie tego osobny temat założył. kto będzie miał ochotę poczytać to sobie poczyta... nawet poproś moda aby Ci to podwiesił, ale chłopie ogarnij sie nie wklejaj tego pod każdym wątkiem. Będziesz tam miał w wątku swoich wyznawców, może nawet jakiś kościół założycie... ?
 

Anisz11

New member
Panowie,

niezmiernie mnie cieszy powodzenie tego wątku i żywa dyskusja, wszak po to mamy fora dyskusyjne. Nie jestem jednak zainteresowany tajemnicami korporacji, czy sztuczkami marketingowymi Samsunga… przynajmniej nie widzę, aby wiadomości te ułatwiały mi wybór telewizorów, wręcz przeciwnie.

Tak więc, aby skierować dyskusję na właściwe z mojego punktu widzenia tory – który z tych telewizorów wyświetlać będzie lepszy obraz (bez i z kalibracją przy pomocy mam nadzieję Kikiego) przy sygnale z DVB-T/VOD:
1. (kategoria 40”) - Samsung UE40H6400 vs. Panasonic TX-40AS640E
2. (kategoria 32”) - Samsung UE32H6400 vs. Panasonic TX-32AS600E

Dziękuję i pozdrawiam
Marek
 

Anisz11

New member
@SebastianCh - czytałem oczywiście Twój wątek, który pomógł mi zawęzić wybór do Panasonica i Samsunga. Brakuje mi jednak opinii jakiegoś użytkownika Panasonica TX-32AS600E, jak prezentuje się na nim wyświetlany obraz i jego porównania z Samsungiem? W szczególności - czy istotnie matryca 100 Hz w Samsungu robi aż taką różnicę UE32H6400? Jak wygląda chwalony w Panasonicach poziom czerni w porównaniu z Samsungiem?

Pozdrawiam
Marek
 

SebastianCh

New member
Nie przesadzajmy, Samsung jak każda inna firma kombinuje, żeby co 3 lata kupić nowy telewizor, takie życie w kapitalizmie. Posiadam 4,5 rocznego Samsunga UE46C6500 i nie miał żadnej usterki. Nowemu Samsungowi UE32H6400 dokupiłem polisę za 200 pln na dodatkowe 3 lata, więc nie ma czym się martwić.
 
Ostatnia edycja:

SebastianCh

New member
Na poprawę humoru:
Samsung - początkowo był firmą produkującą makaron, ale rząd zachęcił go w latach 60. do zajęcia się elektroniką.
Sony - założycielem był Masaru Ibuka, pierwszym produktem Sony była elektryczna kuchenka do gotowania ryżu.
Nokia - założona w 1865 roku była wiodącym producentem skórzanego obuwia.
Toyota - zaczynała od produkcji maszyn do szycia.
Sharp - początkowo firma, która dziś jest wiodącym producentem wszelakiej elektroniki zajmowała się produkcją ołówków.
IBM - zanim wynaleziono komputery, produkował: krajalnice do mięsa, młynki do kawy oraz wagi.
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
@SebastianCh - czytałem oczywiście Twój wątek, który pomógł mi zawęzić wybór do Panasonica i Samsunga. Brakuje mi jednak opinii jakiegoś użytkownika Panasonica TX-32AS600E, jak prezentuje się na nim wyświetlany obraz i jego porównania z Samsungiem? W szczególności - czy istotnie matryca 100 Hz w Samsungu robi aż taką różnicę UE32H6400? Jak wygląda chwalony w Panasonicach poziom czerni w porównaniu z Samsungiem?

Pozdrawiam
Marek
Jeśli to jest Twój pierwszy TV, to Panas może wystarczy. Jeśli jeśli jesteś bardzo wymagający (Sebastian taki jest na 100%) to bierz Sama.
 

Anisz11

New member
Witam po dłuższej przerwie,

bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wskazówki. Ostatecznie stanęło na plazmie Panasonica z Tesco (42X60E) , która po sprawdzeniu, jak się okazała miała "nalatane" 2700 godzin i udało się ją nabyć po rabacie za 1385 zł oraz drugim Panasonicu do kompletu (32AS600E), jako uzupełnieniu do sypialni z bonusem w postaci dostępu do internetu, który z kolei kupiłem w Selgrosie "w promocji" za 1068 zł. Obraz DVB-T na plazmie jest "picobello", na LCD-LED prezentuje się już tylko nieźle, ale najważniejsze, że rodzice są zadowoleni, a na zakup telewizorów nie poszedł majątek.

Niestety, ja jestem nieco mniej zadowolony, bo zdaje się, że przy okazji zakupów sam zachorowałem na przypadłość zwaną plazmą. Tylko gdzie, ja dziś kupię Panasonica 55ST60E (większy rozmiar niestety nie zmieści mi się w salonie) i co ważniejsze, jak przekonać do zakupu żonę, skoro obecny telewizor nadal działa? ;-)

Pozdrawiam
Marek Aniszewski
 
Do góry