Trudne wybory ... jamo s606 + ...?

kwasior21

New member
Witam serdecznie.
Od jakegos czasu czytam forum uwaznie.
Pomogliscie mi wybrac odpowiedni "optymalny" tv lcd , teraz wybor padl na glosniki.
Moje logitechy 2.1 podpiete pod gniazdo sluchawek to smiech :))

Pokoj:
- 4.5 x 3.0
- glowne zastosowanie kino 60%
stereo 40%
Na poczatek zestaw 5.0, ztego co czytam polecacie Jamo S606 (ładne sa, zonie sie podobaja):p
Graja ponoc rownie dobrze.
I teraz dylemat, jaki ampli do tego wybrac.
Do ampli podepne : tv samsung b650 (po optyku pusci mi dzwiek 5.1)
N'ke (sam nie wiem jak to spiac razem :)

Na calosc mam 2.500 zl i fajnie bylo by gdyby ta kwota nie byla przekroczona a nawet nizsza.

Licze na wasza pomoc wraz z uzasadnieniem dlalczego te kolumny badz ten ampli.

Pozdro.
 

kwasior21

New member
Glownie zalezy mi na czystosci dzwieku, jako ze flmy ogladam w nocy chcialbym uslyszec max efektow ale nie w taki sposob zeby sie sciany trzesly.
Mam rozumiec ze te ampli ktore podales dobrze beda wspolpracowaly z glosnikami i poki co nie musze dokupowac suba... tak bylo by dla mnie najlepiej.

Aaaaa znalazlem taki oto ampli Pioneer VSX-520, cena w miare przystepna, moge go miec za 1050 zl...
Dobrze zagra z tymi glosnikami? Prosze o porade.... bo im wiecej czytam tym wiekszy mam mentlik w glowie....

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Sprzet zakupiony, sam nie wime czy dobrze wybralem , no ale coz .... teraz tyko testy i raz jeszcze testy.
Jak na razie jestem zawiedziony dzwiekiem... a co najwazniejsze zeby to wszystko poutawiac to jest masakra ...
Ampli Yamaha rxv467 +jamo S606

Pozdro.
 

kwasior21

New member
Witam ponownie.
Po czasie moge stwierdzic, ze najwazniejsza role gra zrodlo dzwieku.
Testowalem sprzet na kilku filmach.Na poczatku wydawalo mi sie , ze dzwiek z surroundow lekko sie zlewa i nie ma czystosci, jednak glosniki rozwinely skrzydla.Jak dla mnie mocy w ampli niebrakuje, i tak nie schodze z wartoscia monizej zera.Nie mam zbyt wielkiego pokoju i ciezo jest troche ustawic fronty aby ladnie graly, zdecydowanie basowe losniki powinny byc do wewnatrz, dzwiek ladniej opływa pokoj.Zastanawiam sie czy warto bawic sie w update firmware czy dac sobie spokoj. Nie mam w zasadzie zadnego sprzetu na czym moglbym to potestowac.
Jesli moge prosic o wytlumaczenie na czym polega ta opcja , ktora staje sie dostepna po zaautualizowaniu softu. ?

Pozdro.
 
Do góry