trudna decyzja. as650 vs as640 vs lg lb670v

rewert

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 8m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost. Kąty są nieważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od rana do ok godz 16 z prawej strony TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG CRT 20 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD – kablówka INEA
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8 -12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko po trochu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? prawdopodobnie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 3 godz
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 47 - 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności i długi czas między przeskokiem między kanałami, clouding
19. Preferencje co do marki ? LG, Panasonic chociaż nie koniecznie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pasywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? trudno powiedzieć.

Pierwszy wybór był pomiędzy Panasonic 47-50AS650 lub LG 47-50LB670V lecz raczej LG odpada chociażby z powodu długiego czasu przełączania się między kanałami . Czyli zostaje AS650 i jego ciemne rogi ;/. Zastanawiam się również nad AS640 z matrycą VA bo jest lepsza czerń i kontrast niby. ale za to jest aktywne 3d które powoduje u mnie ból głowy i jestem wstanie obejrzeć kilka - kilkanaście minut materiału 3d. Rodzice mają LG 32LN5400 na matrycy IPS i wg mnie obraz jest zadowalający, więc może wybór AS650 nie jest takim złym wyborem. sam już nie wiem więc liczę na waszą pomoc!
 

sawcio

New member
- trudno doradzić...musisz podjąć sam decyzję. I do tego zdać się na łut szczęścia by dostać egzemplarz pozbawiony choć po części wad technologii LCD. Skoro chcesz oglądać 3d to bierz IPS...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś brałbym Philipsa 47PFS7509 z potrójnym ambilightem.
Bardzo dobra czerń , zero problemów z rogami, świetne wyposażenie, super dźwięk bo ma sub bezprzewodowy.
 
Do góry