Tron Dziedzictwo

HubiiDubii

New member
Sean Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorą (Olivia Wilde), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny.
cyt. www.filmweb.pl

Tron Dziedzictwo w moim mniemaniu jest na pewno filmem oryginalnym, ciekawie zrobionym ale i nudnym, mimo sporych efektów sam cyberświat wydaje się obcy i nieco niezrozumiały, na początku widz jest tak samo zdezorientowany co sam bohater ale późniejsze wytłumaczenia nie są do końca według mnie spójne. Sceny pościgów motocyklowych, czy też walki na dyski, lub przejażdżka pociągiem są naprawdę efektowne ale zapomina się o nich chwilę po seansie – od strony technicznej majstersztyk a jednak czegoś mi brakowało; czego no właśnie to ciężko obrać w słowa ja bym to nazwał „pazurem” tym czymś co powoduje że siedzimy z rozdziawionymi ustami lub nerwowo kręcimy się w fotelu czekając na to co przyniesie kolejna scena. Sprawę ratuje jak dla mnie fenomenalna ścieżka audio z muzyką opartą o utwory zespołu Daft Punk w scenach kiedy ważą się losy bohaterów jest ona dobitna, z dużym wykopem i stanowi bardzo dobre dopełnienie dla obrazu na plus zaliczam format 7.1.


Dysk I
- Rozszerzona ersja filmu - MMV A.D. (171min.) Z wprowadzeniem i komentarzen Ridley`a Scotta
- Wersja kinowa - MM A.D. (155 min) Polska wersja dźwiękowa nagrana przez dwóch lektorów
- Manuskrypty wiedzy: U-Control
- Interaktywne dodatki
- Wizje z Elizjum: U-Control - Zakładka do tematów

Film:
- obraz: 116:9 widescreen 2.35 & 1.78 1080p
- dźwięk: polski DTS 5.1, angielski DTS-HD 7.1 i 2.0
- napisy: polskie, angielskie
- czas projekcji: 125 min.

Dodatki do filmu:
- TRON Rebelia - zapowiedź nowego serialu Disney XD
- Dziedzictwo filmu
- Cybernetyczny wszechświat Tronu
- Instalacja obsady
- Teledysk Daft Punk Derezzed
dodatki są dostępne z polskimi napisami
 

Attachments

  • IMAG0233.jpg
    IMAG0233.jpg
    823,1 KB · Wyś: 147
  • IMAG0234.jpg
    IMAG0234.jpg
    515,7 KB · Wyś: 148
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
Dysk I[/B]
- Rozszerzona ersja filmu - MMV A.D. (171min.) Z wprowadzeniem i komentarzen Ridley`a Scotta
- Wersja kinowa - MM A.D. (155 min) Polska wersja dźwiękowa nagrana przez dwóch lektorów
- Manuskrypty wiedzy: U-Control
- Interaktywne dodatki
- Wizje z Elizjum: U-Control - Zakładka do tematów


Piszesz na pewno o to tym samym filmie, czy to czasem jest fragment z Gladiatora?

Co do fabuły... Cóż są gusta takie i inne... Ja lubię ten film i nie nudzi mnie. Jedynie co mnie w nim drażni to drewniane aktorstwo - i to wszystkich aktorów - bez wyjątków.
Spotkałem się nawet z opinią jakiegoś wielkiego krytyka, że to najlepszy film roku, który jednocześnie przez aktorstwo pretenduje do miana najgorszego.

Aha, zauważyliście te nawiązania między Clu a imperatorem (tym z Gwiezdnych Wojen)? Wcale to nie oryginalne, oj wcale...

A teraz coś do HubiiDubii- fajnie, że rozbudziłeś dział recenzji. Ostatnio nic tu się nie działo. Brawa za pracę nad recenzjami:-D
 
Ostatnia edycja:

HubiiDubii

New member
Najmocniej przepraszam masz rację wkradł się błąd, chcąc zachować taki sam wygląd wypowiedzi nie zmieniłem danych, powinno być tak:

Sean Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorą (Olivia Wilde), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny.
cyt. www.filmweb.pl

Tron Dziedzictwo w moim mniemaniu jest na pewno filmem oryginalnym, ciekawie zrobionym ale i nudnym, mimo sporych efektów sam cyberświat wydaje się obcy i nieco niezrozumiały, na początku widz jest tak samo zdezorientowany co sam bohater ale późniejsze wytłumaczenia nie są do końca według mnie spójne. Sceny pościgów motocyklowych, czy też walki na dyski, lub przejażdżka pociągiem są naprawdę efektowne ale zapomina się o nich chwilę po seansie – od strony technicznej majstersztyk a jednak czegoś mi brakowało; czego no właśnie to ciężko obrać w słowa ja bym to nazwał „pazurem” tym czymś co powoduje że siedzimy z rozdziawionymi ustami lub nerwowo kręcimy się w fotelu czekając na to co przyniesie kolejna scena. Sprawę ratuje jak dla mnie fenomenalna ścieżka audio z muzyką opartą o utwory zespołu Daft Punk w scenach kiedy ważą się losy bohaterów jest ona dobitna, z dużym wykopem i stanowi bardzo


Film:
- obraz: 116:9 widescreen 2.35 & 1.78 1080p
- dźwięk: polski DTS 5.1, angielski DTS-HD 7.1 i 2.0
- napisy: polskie, angielskie
- czas projekcji: 125 min.

Dodatki do filmu:
- TRON Rebelia - zapowiedź nowego serialu Disney XD
- Dziedzictwo filmu
- Cybernetyczny wszechświat Tronu
- Instalacja obsady
- Teledysk Daft Punk Derezzed
dodatki są dostępne z polskimi napisam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie bomba. Moze i prymitywny i kiczowaty (takie też ma opinie). W jednym pismie napisano w recenzji, ze jest to film raczej dla dzieci, lub dla tatusiów, którzy pamiętają oryginał z 1982. Ja jestem własnie takim tatusiem i sobie odświerzyłem. Pamiętałem własnie stary oryginał jako bajtel ledwo ledwo, i po obejrzeniu remake'u oglądnąłem też pierwotną wersję. Fajna sprawa. Ale wg mnie to nie jest remake, a powinno nazywać się Tron 2 (w koncu syn szuka ojca, też Jeffa Bridgesa, jak w oryginalnej wersji). Uśmiałem się tylko ogladając pierwotną wersję jak prymitywne były wtedy efekty specjalne w stosunku do dzisiejszych czasów.
 
Ostatnia edycja:

Logan__

New member
Jak dla mnie jest to dwugodzinny teledysk Daft Punk :) Film imo największe wrażenie zrobił w wersji IMAX, gdzie efekty specjalne powalają na kolana.
 

EofD

New member
Ja jestem zaczarowany tym filmem. Jak ktoś napisał jestem tym, który za dzieciaka oglądał pierwszego Trona. Później zdarzyło mi się to jeszcze chyba z dwa razy.

Fakt, jest to film o dość płaskiej fabule, ale genialnej muzyce. Jako muzyk i miłośnik całościowo wrażenia zmysłowego zwanym potocznie muzyką, oglądam ten film i słuchammmmmm. Duft Punk stworzył genialną ścieżkę dźwiękową. Chciałoby się powiedzieć, że film bez tej muzyki nie istniałby.

Ktoś, gdzieś na obcojęzycznym forum ostro skomentował brak nominacji oskarowej za ścieżkę dźwiękową z Trona. Był to dosadny komentarz. Dla mnie również było to ogromnym rozczarowaniem.

Film ocieka efektami specjalnymi i muzyką. Jak dla mnie trochę zbyt płytko przedstawiony świat stworzony przez Flynna seniora. Czasem ma się wrażenie przeciągania sceny, a innym razem odwrotnie. Chciałoby się więcej.

Najważniejszym dla oceny wg mnie jest postać Trona jako postać drugoplanowa zaburza sens nadania temu filmowi tytułu Tron. Moim zdaniem jego postać powinna być dokładniej przedstawiona widzowi. Ponadto powinna być przedstawiona jakaś historia przemiany Trona z obrońcy Flynna w żołnierza Clu. W tej przemianie wypatrywałbym dość ciekawego dodatkowego wątku fabuły. Zatem, w postaci Trona dostrzegam największy mankament fabularny filmu.

Mimo wszystkim polecam wszystkim kochających Sci-Fi.
 

luc77

New member
Dzięki REWELACYJNEMU Daft Punk nie zasneliśmy w kinie na tym filmie :idea: Poza wspomnianą genialną muzyką i kilkoma efektami to generalnie film niewypał .
 
Do góry