Triangle Quartet ,Paradigm studio 100v5 czy Focal chorus 836v?

fox733

New member
Witam.Po odsłuchu kolumn MA RX8 oraz Triangli Antal w kombinacjach z Nad 355 i hk980 stwierdziłem ,że potrzebuję czegoś z mocniejsza podstawą basową do moich preferencji oraz typu muzyki czyli rock oraz punk-rock generalnie polski z lat 80-90.Teraz rozważam kolumny podane w temacie.Co Waszym zdaniem najlepiej się sprawdzi do takiej muzyki?Pod rozwagę biorę tylko dwa wzmacniacze Nad c375 oraz CA Azur 840A V2.Może ktoś ma podobne konfiguracje i może opisze swoje spostrzezenia co z czym jak zagra.Oczywiście o wyborze zadecyduje odsłuch ale jestem ciekaw waszych opinii i doświadczeń.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz do steeze na priw - on robi teraz testy - myślę że będzie coś wiedział .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Moim zdaniem NAD jest za 'puszysty' do takiego gatunku muzyki.
Bez większego rozwodzenia się ponieważ i tak będziesz słuchał...
Osobiście stawiam zdecydowanie na CA 840 + Paradigm Studio.

Tylko moim zdaniem Paradigm mają bardzo sztywne zawieszenia i kolumny się dość długo wygrzewają, także proponuję dowiedzieć się czy kolumny, których będzie się słuchać są już ułożone.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fox733

New member
Czy mam przez to rozumieć,że CA 840A jest mniej dynamiczny od nada?Głównie zależy mi na basie i szczegółowości brzmienia.Co do odsłuchu to nigdzie w Krakowie nie mają tych Paradigm "na stanie" mogą sprowadzić rzecz jasna ale wtedy trzeba wpłacić zaliczkę która przepada jeśli po odsłuchu wybrałbym inne kolumny:(.Nawet w Hollandi gdzie teraz przebywam nie ma ich w salonach, nawet nie ma dystrybutora na ten kraj:(.
Może ktoś wie gdzie w promieniu powiedzmy 200km od Krakowa można posłuchać Paradigm studio 100v.5?
Pozdrawiam
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Pisząc puszysty miałem na myśli miękki i krągły w dole. Dynamikę, szczegółowość, przejrzystość i muzykalność znajdziesz w Cambridge. O podstawę w Paradigm jestem spokojny.
 

fox733

New member
Dzięki Steeze.Cholera mailowałem chyba już ze wszystkimi salonami w południowej Polsce i nikt nie ma Paradigm.Triangle słyszałem,mogę je jeszcze odsłuchać w konfrontacji z Focalami ale Paradigmy to chyba tylko w salonie Polpaku w Warszawie:( ale bez bezpośredniej konfrontacji z konkurencją a to chyba najważniejsze;
WŁAŚCIWA OCENA BRZMIENIA

Czy przy ocenie kolumn, kierujesz się Swoim słuchem czy też wzrokiem? Pamiętaj, że właściwa ocena brzmienia może zostać w znacznym stopniu zniekształcona poprzez szereg odmiennych czynników niż sam dźwięk:
* WIELKOŚĆ KOLUMNY - niektórzy z nas uważają, że im większa kolumna tym dźwięk jest lepszy.
* ILOŚĆ GŁOŚNIKÓW - czy kolumna z większą ilością wbudowanych głośników jest lepsza od tej z mniejszą?
* KONTRUKCJA - niektórzy sądzą, że kolumny z bassreflexem są lepsze. Inni preferują konstrukcje kompaktowe (zamknięte).
* CENA - czy bardzo drogie zestawy głośnikowe są lepsze od tych tańszych?

Tak naprawdę żaden z powyższych czynników nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku. Pamiętaj, że jeśli w grę wchodzą kolumny, należy zawsze kierować się jakością brzmienia i tym czy ono naprawdę nam się podoba.


paradigm03.jpg


JAK PORÓWNYWAĆ?

Poniżej podajemy kilka zaleceń, które mogą okazać się przydatne podczas porównywania różnych kolumn głośnikowych.
* WIARYGODNA OCENA, JEST WYŁĄCZNIE WÓWCZAS GDY PORÓWNYWANE MODELE STOJĄ OBOK SIEBIE. Nasza "pamięć akustyczna" jest bardzo krótka. Jest bardzo trudno zapamiętać brzmienie kolumn "A" w porównaniu z brzmieniem kolumn "B", jeśli oba modele nie są umieszczone w tym samym pomieszczeniu.
* NALEŻY SŁUCHAĆ KOLUMN PRZY RÓWNYM POZIOMIE GŁOŚNOŚCI. Nawet bardzo mała zmiana w głośności może zostać łatwo posłyszana jako różnica w jakości dźwięku.
* WYŁĄCZ OBRAZ. Jeśli porównujesz jakość brzmienia dźwięku kina domowego, wyłącz telewizor. Obraz rozprasza uwagę i nie pozwala w pełni skupić się na dźwięku.
* SZUKAJ CZYSTOŚCI BRZMIENIA. Wsłuchaj się, które zestawy głośnikowe brzmią czyściej, bardziej zrozumiale i naturalnie.
* SZUKAJ SPÓJNEJ SCENY MUZYCZNEJ. Obraz dźwięku powinien być obszerny i jednocześnie zwarty.
* WSŁUCHAJ SIĘ W BRZMIENIE BASU. Bas powinien być głęboki, lekki, szybki i dobrze zdefiniowany.
* NAJPIERW USIĄDŹ PROSTO, POTEM LEKKO SIĘ NACHYL. Jeśli usłyszysz znaczną różnicę brzmienia w obydwu pozycjach, jest możliwe, że kolumny mają niedostateczne możliwości rozpraszania dźwięku w pionie.
* PORUSZAJ SIĘ PO CAŁYM POMIESZCZENIU. Dźwięk z dobrych zestawów głośnikowych rozprzestrzenia się po szerokim obszarze. Poruszając się po pomieszczeniu usłyszysz jak dźwięk brzmi w różnych jego miejscach

Powyższe wskazówki pomogą Ci kontrolować i zauważać różnice poszczególnych zestawów głośnikowych. Będziesz mógł porównać "jabłko z jabłkiem" i wybrać to lepsze. Nie śpiesz się i zaufaj Swojemu słuchowi!
POLPAK POLAND - NAJLEPSZE STEREO, KINO DOMOWE i SYSTEMY AUDIOWIZUALNE

Steeze porównywałeś może bezpośrednio te Paradigmy z konkurencją?Bardzo by mi się przydał jakiś test/opis porównawczy gdybym miał jednak kupić w "półciemno" tzn. bez bezpośredniej konfrontacji.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Jak duże pomieszczenie będzie nagłośniane?

Bezpośrednio porównywałem Paradigm i Triangle. Focal przyznaję, że aż tak dobrze nie znam, bo mam mało do czynienia z tą marką. Nie żebym w ogóle nie słyszał... ale nie za często.
Z opisu twoich wymagań (w szczególności szybkości, dynamiki i basu), do tych gatunków muzyki, z tych trzech konkretnych modeli, które wybrałeś... moim zdaniem zdecydowanie Paradigm. Co prawda są bardziej 'kolorowe' w brzmieniu od Triangli i czasami lubią przerysować, ale na pewno nie są nudne, a że poszukujesz dobrej podstawy, powinny ci przypasować. No i rodzaj muzyki raczej im sprzyja :)

Odnośnie opisu to na stronie dystrybutora znajdziesz skany z dotychczasowych testów kolumn studio - np 60 v5 czy 100 v4

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fox733

New member
Pomieszczenie to otwarte z dwóch stron na dłuższej ścianie(4,5m x 6,8m) czyli 30m2 + hall ok 6m2 i jadalnia do której jest przejście z salonu szer 1,2m.
Wiem że do nagłośnienia spokojnie wystarczą mniejsze kolumny ale gabaryty mają też dla mnie znaczenie(dlatego min. odpadły MA RX8 zbyt wąskie i niskie).Czy według Ciebie pominąłem coś godnego uwagi przy moich preferencjach w tej kategorii cenowej?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Rzeczywiście nawet 60v5 dałyby spokojnie radę zagrać w 30mkw.

Jeśli jesteś otwarty na inne marki, moim zdaniem warto zerknąć połączenie:

Arcam A38+P38+CD37 + KEFXQ40

Oczywiście Cambridge Audio 840W+E+C + Paradigm Studio 100v5 jest zacnym zestawieniem.

Arcam i CA można urzyć bez końcówek mocy do mniejszych modeli kolumn - czyli Studio 60v5 i XQ30. Integry także dadzą sobie radę z napędzeniem kolumn 100v5 i xq40, ale myślę że powinieneś posłuchać zestawień z końcówkami - bo przy tej kwocie po prostu warto się zastanowić czy nie dołożyć trochę.

W Paradigm można by troszkę złagodzić górę łącząc je z Naim XS jeśli odczujesz wrażenie zbyt dużej metaliczności.

Wiem, że z tego co pisałeś nie rozważałeś elektroniki innej niż CA i Nad... także sorry jeśli niepotrzebnie wspomniałem o innych markach.

Pozdrawiam
 

fox733

New member
Niestety podstawowym kryterium jakim się kierowałem przy wstępnej selekcji był i jest budżet:( W pierwszej opcji miało to być 6-7k na kolumny i wzmak.Udało mi się jednak wygospodarować drugie tyle i to jest już absolutne maximum.Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłby zestaw pream+końcówka mocy ale to 2 razy tyle co integra a do tego jeszcze cd i tuner(choć później).Dlatego w przedziale do 5k uznałem że tylko Nad i CA oraz te trzy kolumny w przedziale do 10K. paradigm 60v.5 gabarytowo za małe a kefy za drogie.Jest jeszcze opcja,że najpierw same kolumny a w przyszłym roku pożądny wzmak lub odwrotnie.W pierwszym przypadku napędzałby je stary technics 2x50w rms a w drugim nowy wzmak napędzałby tonsile scherzo.Czy to ma sens?
 

fox733

New member
Dzięki za pomoc Steeze.Mam nadzieje ,że uda sie mi tego posłuchać jak będę miał pare dni wolnego w połowie kwietnia.Euro mocno w dół, złoty coraz mocniejszy więc może cenki będą lepsze:) Choć pewnie jestem naiwny :))

Pozdrawiam
 

Leszczu

New member
Odgrzebie posta
Mam pytanie ktore kolumny lepiej zagraja z tych w tytule postu chyba ze ktos ma cos innego do polecenia ,od 10 lat mam JAMO Classic 8 ale juz nadszedl zcas na sprzedaz a to chyba dlatego ze nie daja rady w nowym pomieszczeniu 50m2.
Sprzet do jakiego maja byc podlaczone to AMpli Denon AVR 4306 .
Nadmienie ze musza byc czarne :) inaczej zona mnie .....:)
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Podpiolem koncowke mocy i sluchalem dzisiaj Canton Reference 7dc ,focal 836 i Monitor audio z tych trzech najbardziej przypadly mi do gustu Cantony ale mam pytanie czy Paradigm studio 100v5
zagra porownywalnie\??lepiej ?gorzej??
Sluchal ktos tych kolumn?? co mozecie doradzic?
 

don111

Banned
Paradigm w podobnym stylu ale wyraźnie lepiej od Focala, tych Cantonów nie znam, Monitor Audio to inne brzmienie, nieco spokojniejsze, choć mniej efektowne i nie robiące takiego wrażenia na początku, za to można ich słuchać długo bez zmęczenia
 

Leszczu

New member
Focal zagral dla mnie najslabiej jak moge uzyc tego slowa ale to moje zdanie .
Canton mial najlepszy bass i wogole zagral ladnie .
 

don111

Banned
Paradigm Studio to po prostu referencja jeśli chodzi o bas, tym bardziej najwyższy/największy model
nie wiadomo jednak jak ich ogólna charakterystyka ich brzmienia by Ci podeszła
 
Do góry