trendy a świadomość konsumenta

Meloman69

New member
Bez reklam
Tak się zastanawiam, czytając najświeższe relacje z CE2013, czy rzeczywiście wszystko idzie we właściwym kierunku.
FullHD jeszcze nie zadomowił się na dobre, a już mamią nasz technologią 4K.
Zwłaszcza interesująco będzie to wyglądać na tabletach 20 calowych. :lol:

Przemawia we mnie sarkazm, bo po obejrzeniu pewnie ponad setki filmów na BL, życzyłbym sobie, aby wszystkie miały jakość obrazu porónywalną do np. Prometeusza czy Hugo.
Po grzyba mi 4K, skoro większość filmów na BL wydawanych jest nie do końca wykorzystująć potencjał 1080p. Więc o czym my mówimy?
Wystarczy zobaczyć The Paperboy czy Dredd. Ten pierwszy wygląda praktycznie jak DVD...

Czy ludzie podchwycą 4K? Mam nadzieję, że nie tak szybko...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Bo to wygląda tak: "Droga pani, Samsung robi najlepsze telewizory na świecie. Mają już nawet w ofercie telewizory 4K i nawet takie 110"! To ja poproszę w takim razie tego Samsunga za 1500zł jak pan mówi że on taki dobry."
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o spacerki, to moze ja jestem dziwny, ale tez mi sie zdarza relaksacyjnie zrobic spacerek po MM :) Bo niby gdzie mam chodzic w niedziele, do kina? Kino mam w domu :)
 

Buti

New member
Cena filmu blu-ray jest taka, że żal pieniądze wydawać. Pewnie będzie tak, że nie zdąża stanieć a wręcz wejdą droższe 4k. Jaki jest w ogóle nośnik przewidziany na filmy 4k?
 

RafMat

New member
Wszystko fajnie.niech się rozwija technologia tylko mam jedno ale?Żeby obejrzeć w 4k lub 8k to przecież musi być to czymś nagrane.jakie są kamery które w takiej rozdzielczości nagrywają, a co już z nagrany filmami , czy da się je jakoś polepszyć? Jakoś dziwnie by to wyglądało, mając 100' calowy Tv w rozdzielczości 8k oglądając np."czterech pancernych"lub nasze programy telewizyjne nie zapominając o platformach satelitarnych które są zapchane tandetą .jeden wielki piksel :)). Widział już ktoś taką kamerę ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jezeli chodzi o spacerki, to moze ja jestem dziwny, ale tez mi sie zdarza relaksacyjnie zrobic spacerek po MM :) Bo niby gdzie mam chodzic w niedziele, do kina? Kino mam w domu :)
To byl tylko przykad, sam biegam po sklepach w weekendy. Chodzilo o to, ze czesto cala rodzina czeka na niedzielny rytuał, jakim jest kupno nowego telewizora w sposob jaki przedstawił PeteShadow.

Cena filmu blu-ray jest taka, że żal pieniądze wydawać. Pewnie będzie tak, że nie zdąża stanieć a wręcz wejdą droższe 4k. Jaki jest w ogóle nośnik przewidziany na filmy 4k?
A swoja drogą, ja tam wole kino w domu, moze i film na BD kosztuje 60-120 zł, ale jak podliczysz koszt co najmniej dwóch biletów, do tego jakies dodatki w stylu cola, popcorn, itp, to wychodzi na to samo, a w domu nikt Ci nie zasłania, nie kaszle, nie robi innych głupot, mozesz się spóźnić na seans, nie musisz dojeżdzac i szukac miejsca parkingowego, mozesz w kazdej chwili zatrzymac seans, cofnąć, itd. No czasem pojde, kiedy zona mnie juz meczy o atmosfere kina, czyli wtedy idziemy do kina, nie na film :)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Ja bym sobie właśnie życzył WIĘKSZEJ świadomości naszego klienta.

Kto był raz na zachodzie, ten wie czym są wyprzedaże. U nas to szopka...

Pisałem o naszej telewizji HD. To co wyprawia banda Solorza to kolejna szopka... Czy gawiedź tego nie widzi???

Kupiłem niedawno synowi konsolę XBOX... I tu kolejna szopka, bo tytułów z pełną polską jezykową jest jak na lekarstwo. Trzeba być idiotą żeby wydawać ok. 150 zł za oryginalną grę tylko z napisami. Ciekawostka - dedykowaną na okładce (od lat 3 lub 6...). No Bangladesz, panowie Bangladesz...

Ja się zawsze zastanawiam - kto kupuje ten sprzęt w marketach??? Ja idę tam tylko zobaczyć go na żywca. Ceny z kosmosu - on-line kupujesz często 30-50% taniej...
Nie mówiąc czym tam handlują... Spróbuj zapytać o projektor lub koncówkę mocy...
 

RafMat

New member
Przyznam się bez bicia, na żywca nie widziałem. Przykładowa lista jest pod linkiem którego podałem już raz na poprzedniej stronie: 4K resolution - Wikipedia, the free encyclopedia (rozdział "Source equipment").
Czyli podsumowując, filmy nagrane kamerami analogowymi na taśmie 35mm mają już standart 4k. Kamery cyfrowe najwyżej fullhd.:) i tak się nakręca rynek tech. prawdziwe perpetum mobile. Dzięki i pozdrawiam.


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry