transport plazmy w poziomie - pytanie

pr30@tlen.pl

New member
Wiem, że analogiczne wątki już były, ale ponieważ nie znalazłem w nich odpowiedzi na pytanie jakie sobie stawiam - pozwolę sobie zasięgnąć Waszej opinii.

Założenie: będę musiał przewieźć plazmę 50'' w poziomie (wiem, nie powinno się, producent nie zaleca itd - ale nie mam innej możliwości). Czas transportu - ok. 4 godziny, samochód o niezbyt twardym zawieszeniu (Mondeo), całkowicie płaska powierzchnia bagażowa, 100% asfalt.

Pytanie: szybą do dołu czy do góry ? (rzecz jasna, w oryginalnym kartonie). W której z wymienionych pozycji jest mniejsze ryzyko uszkodzenia panelu ?

z góry dziękuję za podpowiedzi....
 

babus

Member
Swoją 50" plazmę wiozłem ok. godziny, szybą do góry, ułożona na płasko w combi. Do auta pomagał mi wkładać sprzedawca, zapewniając, że nic się nie stanie. I miał rację. Dowiozłem bezpiecznie.
 

Lech

New member
Bez reklam
Zgadza się, przewoziłem tv na trasie około 100km, częściowo przez duże miasto i wszystko ok. Transport na płasko, szybą do góry, bez opakowania!
 

jaglu

New member
Bez opakowania na płasko.
W opakowaniu i w styropianie po bokach ekran będzie pracował na środku, tzn. wyginał się góra-dół przy nierównościach drogi.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja bym sie nie odważył tak przewozić, sprawdź sobie na googlach, jest taki filmik o transportowaniu szyb o duzych powierzchniach i jakie tam są naprężenia nawet pod niewielkim kątem, nie mowiac już o wożeniu całkiem na plasko. Zapłacisz stówkę kurierowi i masz swiety spokój z gwarancją dowozu a tu 4h w nerwach a na koncu moze sie okazać że jesteś parę tyś do tyłu.
Osobiscie znam ze trzy przypadki wożenia plazmy na płasko i jedna z nich nie skonczyła sie szcześliwie...
 

Perkoz_1

New member
Naucz się zasady, że "stać na krowę to i stać na łańcuch":lol: i nie ryzykuj straty kupy forsy. Nie na darmo uczeni w księgach ZALECAJĄ KATEGORYCZNIE przewożenie plazm w pionie, delikatnie i w kartonie. Zresztą sprawdź aukcje na Allegro w dziale RTV, telewizory, uszkodzone i zobaczysz czym to w wielu przypadkach się kończy i jak to smutno na zdjęciach wygląda. A potem następuje desperacka próba sprzedaży tego "czegoś" na Allegro która w rezultacie i tak kończy się totalnym niepowodzeniem.
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
Zgadzam się z kolegami. Zapłać kilka złotych kurierowi i będziesz mieć święty spokój. Licząc koszt paliwa 4 godzinnej jazdy to wyjdziesz chyba nawet na plus po opłaceniu kuriera
 

pr30@tlen.pl

New member
Po dokładnym obejrzeniu kartonu uznałem, że jednak zupełnie nie nadaje się on do transportu TV w poziomie i to jest zasadniczy powód, dla którego pojedzie on (TV) jednak w pionie (innym autem).

Co do kuriera - to ostatnia rzecz, na jaką bym się zdecydował, aby już opłacony sprzęt, używany dłużej niż 10 dni po zakupie i bez możliwości ew. zwrotu powierzyć kurierowi. Ale jak już napisałem - nie ma takiej potrzeby.

Za wszystkie wskazówki i porady bardzo dziękuję.

pozdrawiam,
Paweł
 

cactusek

New member
Bez reklam
Firma kurierska odpowiada za to co wiezie i przy odbiorze sprawdzasz czy dotrzymała umowy, w razie uszkodzeń piszesz protokół szkody i zwracają ci pełna wartość przewożonego przedmiotu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wiesz co, zawsze znajdzie sie przypadek który można opisać w gazecie, mam firmę i wysyłam rocznie ponad 100 wartościowych paczek i z wyjątkiem (bardzo rzadkiego) opóźnienia nigdy nie miałem problemów z kurierami (DHL i UPS). Kiedyś korzystałem sporadycznie z Kolportera i Siodemki i ci byli beznadziejni :/
Także, odbierasz paczke, otwierasz przy kurierze i w razie jakis uszkodzeń sporządzasz protokół, nie ma czegoś takiego że zapomniał albo nie ma przy sobie. Zawsze mają. Wystarczy dopilnować kilku rzeczy i jest naprawdę bezpiecznie.
 

Petru23

Banned
ja właśnie wróciłem ze sklepu z plazmą 42" wsadzoną do bagażnika mazdy 323f BA (to 4dzwiowe coupe ;) ). Wsadzilem martycą do góry, pod lekkim kątem (niżej do przodu) w firmowy opakowaniu. Na szczęście mialem z 5-10min jazdy do domu, także żadna odległość.
Ale przeraziło mnie co innego... sprzedawca przytargał mi TV szurając po podlodze pudłem... TV postawiony był na krótszym boku w pionie.
Co do kuriera K-EX (dawny Kolp) to szczerze odradzam ;) Najlepiej UPS, później DHL. Wysyłałem przez jakiś rok po 50 paczek dziennie do 50k zł różnogabarytowych to wydaje mi sie iż jakieś pojęcie mam
 
Ostatnia edycja:

Kenny

New member
cactusek - który kurier czeka aż otworzysz przy nim paczkę? w UPSie nie czeka, zostawia paczkę, a jeśli coś jest uszkodzone to do 7 dni podjeżdża i spisuje protokół szkody - nie wiem jak jest w pozostałych firmach.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kurier nie ma prawa odjechać zanim sobie nie sprawdzisz przesyłki. Jak trafiłeś na jakiegoś lenia ktoremu się spieszy to po prostu nie podpisz odbioru i dzwoń do centrali że ten i ten kurier nie chce zaczekać na sprawdzenie paczki. Zobaczysz jak spotulnieje.
Nie raz dostawałem paczki UPSem i jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś nie chciał poczekać. Kurierzy mają nawet nożyki przygotowane i pomagają rozpakować jak nie jesteśmy akurat w domu.
 

Rivam

New member
Sprawdzić paczkę możesz chyba dopiero po podpisaniu odbioru. Po prostu mówisz, że chcesz sprawdzić zawartość i musi Ci pozwolić.
 

Petru23

Banned
Sprawdzić paczkę możesz chyba dopiero po podpisaniu odbioru. Po prostu mówisz, że chcesz sprawdzić zawartość i musi Ci pozwolić.

dokładnie tak.
Jeśli są uszkodzenia zewnętrzne, czyli opakowania możesz nie przyjąć przesyłki.
Jak odbierzesz (podpiszesz odbiór) przy kurierze sprawdzasz stan zawartości. Jeśli jest uszkodzona, spisujesz protokół szkody.
 
Do góry