Transport plazmy w pionie

panar

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna Samsunga PS51E450. Jeśli się da to chciałbym zaoszczędzić na transporcie sklepowym i przewieźć go do mieszkania samemu. Słyszałem, że trzeba to robić w pionie. Czy ktoś może podać wymiary pudła ww. tv-izora?
Dziękuję
 

panar

New member
Nie bardzo rozumiem pierwszej części posta. Co to znaczy "pojedyńczo"?
Tak a'propos: czy zalecany transport w pionie ma na celu zminimalizowanie ewentualnych uszkodzeń mechanicznych (pęknięcie ekranu, matrycy itp.)?
Czy może jest to wymóg dotyczący technologii produkcji takich telewizorów?
 

Frog_PL

New member
panar POJEDYNCZO tzn. ze jak jednego polozysz na "plecach" to bedzie OK. ale jak juz bys kilka na sobie polozyl to nie :p
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Można przewozić pojedyńczo, leżąc na tyle odbiornika.
Chodzi o to by nie uszkodzić ekranu.

wedle sztuki powinno się przewoźić plazmę w pionie tzn. karton stoi nie leży. Ma to zapobiec ewentualnym napięcią przy transporcie i uszkodzenią w ich wyniku panelu. Były takie przypadki na forum a gwarancja tego nie obejmuje... zaszczędzisz 60-80zł a stracisz...

Stanowczo odradzam tak jak proponuje to kolega by transportować "leżąc na tyle odbiornika" raczej na niczym nie leżymy pudełko ma stać... :cool:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podobnie jak szkło nie przewozi się na płasko tak duże telewizory z matrycami nie powinno się tak przewozić. Znam wiele osób które woziło i spokojnie dowiozło w całości. Ale znam osoby które nie dowiozły w całości i wówczas zaczynają się schody.
 

maxan

New member
Bez reklam
Ja przewoziłem swoja plazmę na leżąco (na stojąco by nie weszła golf mk4- kamape tylko przewróciłem nawet nie na płasko), dowiozłem w całości bez problemów - jechałem bardzo ostrożnie- 17 kilometrów... oczywiście zawsze istnieje ryzyko.

Edit: Wymiary-Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 300 x 836 x 330 mm
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Ja swoją plazmę 50 cali przewoziłem prawie pionowo w Astrze II kombi. Pod lekkim skosem był karton i podróż ok. 55km jej nie zaszkodziła.
 

arnoldd

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna Samsunga PS51E450. Jeśli się da to chciałbym zaoszczędzić na transporcie sklepowym i przewieźć go do mieszkania samemu. Słyszałem, że trzeba to robić w pionie. Czy ktoś może podać wymiary pudła ww. tv-izora?
Dziękuję

Lepiej zamów transport sklepowy. Wiem na 99% nic sie nie stanie ale..... W piątek przyjechała TX-P65VT30E. Chłopaki wniesli pudło na piętro, rozpakowali, popatrzeli, rzucili trochę mięsem, spakowali, ztargali zpowrotem do auta i pojechali - cała matryca popękana.
 

fula

New member
Nie bardzo rozumiem pierwszej części posta. Co to znaczy "pojedyńczo"?
Tak a'propos: czy zalecany transport w pionie ma na celu zminimalizowanie ewentualnych uszkodzeń mechanicznych (pęknięcie ekranu, matrycy itp.)?
Czy może jest to wymóg dotyczący technologii produkcji takich telewizorów?

Zalecany transport jest w pozycji pionowej, ze względu na naprężenia matrycy.

Technologia montażu takich telewizorów odbywa się w pozycji leżącej.

Znam przypadki pęknięć w pozycji pionowej (uderzenie) przewożonych tv, jakby leżało to by nie pękło :)

Tak czy siak, trzeba obchodzić się ostrożnie.
 
Do góry