Transmisja dwukierunkowa HDMI przez Onkyo 605

bulek

New member
Posiadam od jakiegoś czasu Onkyo 605, do tego DVD podłączone do HDMI-in, a TV podłączony do HDMI-out. Obraz więc idzie w "zwykłą" stronę z DVD do TV. Zastanawiam się, czy jeśli w odległej przyszłości podłączę do HDMI-in nagrywarkę Blu-Ray (z dyskiem) to czy obraz z TV będzie mógł być w takiej konfiguracji nagrywany na nagrywarce. Teoretycznie HDMI umożliwia transmisję dwustronną. Nie wiem tylko czy jeśli w Onkyo pisze HDMI-in i HDMI-out to znaczy, że w drugą stronę już transmisji nie prześle. Czy ktoś ma pomysł jak to działa?
 

rafaello

New member
Hi,
Jeśli w nagrywarce lub innym urządzeniu podłączonym do nagrywarki przez hdmi będziesz miał tuner, to nie masz się o co martwić. Nie ma sensu wysyłać obrazu z tunera do TV, a potem spowrotem... do nagrywarki...

pzdr,
Rafaello
 

bulek

New member
Zgadza się. Tu miałem na myśli, że obraz przychodzi z dekodera np. tak: kablówka ->(antena) dekoder ->(HDMI) TV (HDMI)<- ampli (HDMI) <- nagrywarka. Póki mogę antenę rozdzielić, to wszystko ok, ale jeśli obraz będzie wymagał dekodowania, to głównym źródłem obrazu będzie dekoder.
 
Do góry