transmisja bezprzewodowa

nowucjusz20

New member
Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem tego forum jeżeli chodzi o pisanie ponieważ od roku czy dwóch czytam tu różne posty i zawsze znajdowałem odpowiedź, tym razem jednak postanowiłem napisać.

Otóż problem mój jest taki, że szukam rozwiązania na bezprzewodową transmisję z kamery do laptopa. Problem polega na tym, że chcę aby sygnał z kamery w czasie rzeczywistym trafiał do laptopa nie po kablu a bezprzewodowo, tak aby można było go z laptopa od razu streamingować w eter. Po kablu nie mam z tym problemu ale pytanie jakie urządzenie wybrać aby robić to bezprzewodowo.

Drugie pytanie to szukam rozwiązania bezprzewodowego internetu. Do tej pory wystarczyło mi stałe łącze, które zawsze było dostępne lecz teraz muszę to zrobić w miejscu bez dostępu do stałego łącza i pytanie czy jakiś internet bezprzewodowy (plus, play, orange ?) spełni wymagania transmisji 720p na żywo do internetu za pomocą ustream ? Ktoś z was przyjaciele sie może orientuje ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ja skupię się na drugim pytaniu
Drugie pytanie to szukam rozwiązania bezprzewodowego internetu. Do tej pory wystarczyło mi stałe łącze, które zawsze było dostępne lecz teraz muszę to zrobić w miejscu bez dostępu do stałego łącza i pytanie czy jakiś internet bezprzewodowy (plus, play, orange ?) spełni wymagania transmisji 720p na żywo do internetu za pomocą ustream ? Ktoś z was przyjaciele sie może orientuje ?

jako użytkownik internetu z sieci GSM podpowiem, że nie jest lekko.
Play szczyci się siecią 4G [nie wiem gdzie jest dostępna], a dostęp do sieci ogranicza do prędkości max. 1 Mb/s - za szybszy transfer trzeba płacić dodatkowo. zapłacisz za szybszy transfer a może się okazać, że w miejscu z którego się łączysz jest słabszy sygnał i tym samym nie wykorzystasz nawet 1Mb/s.
podobnie w Orange, choć tu nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o przepustowość i wszystko zależy z jakiego modemu GSM korzystasz.
ja w Poznaniu największa prędkość jaką uzyskałem, to ok. 4,5Mb/s - mimo, że byłem w zasięgu HSDPA i miałem pełen zasięg.
jak widać, możesz spełniać różne kryteria [odpowiedni modem, pełen zasięg HSDPA] a i tak nie wydusisz pełnej prędkości jaką oferuje sieć.
jest to spowodowane obciążeniem stacji bazowej [rozmowy telefoniczne] i coraz tańszym i łatwiejszym dostępem do mobilnego internetu.

jak wygląda to w pozostałych sieciach? stawiam, że podobnie.
 

nowucjusz20

New member
Problem w tym, że te 4,5 mb/s itp to jest gwarantowany download a mnie intersuje upload niestety a ten jest w naszych sieciach na poziomie 500kb dlatego szukam rozwiazania innego, jakieś musi byc skoro ludzie to robią. Ja już nie wiem jak sobie z tym poradzic :( mam nadzieję, że ktoś sie odezwie kto zna rozwiązania
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kamera zasilana akumulatorem lub sieciowo z nadajnikiem radiowym, odbiornik na USB, zasięgi różne w zależności od ceny, ale ogólnie jest to 2,4 Ghz, więc ok. 50 metrów. Widziałem takie zabawki na Allegro. Jest też wyższa półka.

Poza tym są nadajniki i odbiorniki dedykowane do kamer CCTV, ale pracują też z innymi kamerami. Taki prosty to np. VTX-5 - jest tutaj VTX-5 - Nadajnik radiowy sygnału audio/video 2,4GHz (miniaturowy)
 

nowucjusz20

New member
Dzieki za linka. Cena ok w porownaniu do tego co widzialem w necie za 6 tysiecy ale jakos mi to nei wyglada aby dalo rade przeslac obraz z kamery cyfrowej w 720 czy 1080 ale moze sie myle...ktos testowal podobne cudenko ?
 

JCDenton

New member
Jeżeli kamera ma HDMI to jest jeszcze taka opcja:

Wireless HDMI

Ale to już znacznie wyższy koszt. Nie testowałem tego urządzenia.Teoretycznie powinno być funkcjonalnie ciekawe, nie tylko do kamery ale też do laptopa czy netbooka.

Co do internetu mobilnego to możesz się Internetem w technologii LTE zainteresować - usługa dopiero startuje, pewnie tak ładnie jak dostawca obiecuje to nie będzie ale transfery powinny być znacznie lepsze niż w sieci GSM.
 
Ostatnia edycja:
Do góry