Transformator 230/110 do ONKYO 605?

lelo10

New member
Zakupiłem w USA Onkyo 605 i teraz potrzebuje kupic transformator. Problem w tym że nie wiem jakiej mocy. Znalazłem na allegro transformatory od 100W do 2000W. Onkyo ma pobór mocy 640W. Czy ktoś mi podpowie jakiej mocy mam kupić trensformator?
 

hubertc

New member
lelo10 napisał:
Zakupiłem w USA Onkyo 605 i teraz potrzebuje kupic transformator. Problem w tym że nie wiem jakiej mocy. Znalazłem na allegro transformatory od 100W do 2000W. Onkyo ma pobór mocy 640W. Czy ktoś mi podpowie jakiej mocy mam kupić trensformator?


Jeżeli chcesz kupować taki transformator (zewnętrzny) to wypadałoby kupić transformator który może 'wyprodukować' tyle mocy ile maksymalnie potrzebować może amplituner.

700W raczej transformatora (jak na allegro spojżałem szybko) nie dostaniesz, więc wypada kupić 1000W.

Jednak najlepszym rozwiązaniem było by wymienienie transformatorów w samym urządzeniu. Trzeba by wybrać się do odpowiedniego serwisu i zapytać ile by to kosztowało.
 

wwmm

New member
Ntsc?

A jak u Ciebie wygląda współpraca Ampli z TV z systemem PAL?, czy cokolwiek on przenosi np. N-ki?
Co do trafo to kup min. 1kW i poamiętaj o odpowiednich zabezpieczeniach strony pierwotnej i wtórnej...., ale poszukaj przetwornic, są mniejsze a spełnią żądaną rolę.
 

lelo10

New member
Jeszce nie podpiełem go bo nie mam przetwornicy i instrukcji po polsku. Ale dla ciekawych powiem że z przesyłką kosztował mnie 1000 zł plus przetwornica to wyjdzie około 1200zł. Myśle że sie opłaca.
 

hubertc

New member
Wysyłka organizowana była przez sklep, czy prywatnie?

Taka cena faktycznie jest atrakcyjna, tymbardziej ciekawe jest ile kosztowałoby przerobienie tego ampli aby działał u nas bez żadnych przetwornic?
 

PIGMENT33

New member
lelo10 napisał:
Zakupiłem w USA Onkyo 605 i teraz potrzebuje kupic transformator. Problem w tym że nie wiem jakiej mocy. Znalazłem na allegro transformatory od 100W do 2000W. Onkyo ma pobór mocy 640W. Czy ktoś mi podpowie jakiej mocy mam kupić trensformator?
UWAŻAJ ---CZYM MOC TRANSFORMATORA BARDZIEJ ZBLIŻONA DO TWOICH 640W TYM GORZEJ-CORAZ MOCNIEJSZE PRZYDZWIĘKI SIECIOWE I TEMPERATURA PRACY TRANSFORMATORA--POPIERAM KOLEGÓW---KUPUJ WIĘKSZY
 

lelo10

New member
Przesyłka prywatnie. Na cene sprzetu RTV składa się w USA cena np.tunka plus 9% podatku. Przesyłka w zależności czy lotem czy statkiem. Przy dzisiejszym kursie dolara opłaca się jak diabli. Aparat fotograficzny Sony DSC-S600 wyszedł mnie 90$. 50% tego co w Polsce. Najlepiej miec kogoś znajomego kt by kupił i wysłał.
 

p0is0n

New member
czyli: kupowales to na rezydenta w stanach, a potem ten rezydent przeslal Ci amplituner do Polski? A czym to przeslal? Pytam jak to zrobiles, bo jak po moich ostatnich zakupach na amazonie, przywalili mi clo i VAT, to mi sie odechcialo kupowac w stanach.
Domyslam sie, ze Ciebie ta "przyjemnosc" ominela, bo cena jest faktycznie atrakcyjna.
 
Do góry