Tradycyjnie, który zestaw 5.0 do kilka tysia??

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
Powoli buduję od nowa swój zestaw kina. Kilka miesięcy temu zakupiłem ampli denona 2809, blu, tv i nagrywarke panasa a teraz czas na zestaw głośników. Wiadomo, że bez odsłuchu się nie obejdzie, tym bardziej, że jest do wydania kilka tysia i nie chcę aby było to źle wydane, ale nie chcę spędzać w sklepach tygodni bo marek i zestawów jest od liku. Przeglądam również fora i swój wybór myślę, że ograniczę do 3 zestawów:
1. JAMO C809/801/C
2. WHARFEDALE EVO 40/10/C
3. MONITOR AUDIO RX 6/1/C

ad.1 chyba najmniej info, w necie dominują z pochlebnymi ocenami S606/608 a co z C809 (b.dobra opinia w AV)??
ad.2 również mało opini, raczej króluje seria diamond, też raczej pozytywne opinie
ad.3 tu też prym wiedzie niższa seria BX, poza tym dobra przestrzeń choć niektórzy narzekają na słabszy bas

Może ktoś już miał większe doświadczenia z tym zestawami?? Jak określillibyście charakter dźwięku poszczególnych marek?? Pokój ok. 23m2, film, muzyka (głównie pop lat 80 gdzie realizacja CD nie jest najwyższych lotów), zależy mi na sporej przestrzeni, dużym basie ale nie suchym, pudełkowatym i lekkim ociepleniu. Dzięki za odpowiedzi
 

batekk

New member
Jeśli budujesz zestaw kina domowego to nie 5.0 tylko 5.1. Subwoofer jest konieczny. Przy muzyce nie odczujesz jego braku ale oglądająć film już tak. Sam zaczynałem od 5.0, z frontami o sporym basie i powiem tak, żadne kolumny nie dadzą tego sub. Wiec radze docelowo uzupełnic zestaw o ten jeden głosniczek :)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Zgadza się, sub w ścieżkach filmowych bezcenny. Na razie mam rubicona i myślę że do filmów na razie wystarczy a później może się dokupi lepszy z danej serii :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Przy muzyce nie odczujesz jego braku ale oglądająć film już tak.

Ogólnie oczywiście się zgadzam, ale dodam tylko, że w muzyce również sub się przydaje. Wiem że są puryści, którzy nie tolerują suba i np. nomen omen słuchają w trybie "pure". Ale mi sub sprawdza się również w muzie- i dlatego tak głosowałem w ankiecie. Najważniejsze jest, aby go nie przesterować, tylko żeby grał niewiele ponad granicę słyszalności. Wtedy nie "rani" muzyki, tylko robi ładne, delikatne basowe pomruki, które nadają muzyce ciut więcej ekspresji.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam ponownie,
przeglądając neta trafiłem na dość ciekawy zestaw firmy PARADIGM. Firma z bardzo dobrymi recenzjami choć u nas stosunkowo chyba mało popularna. Ma ktoś jakieś doświadczenia w szczególności z zestawem STUDIO v.5 60/10/CC490
 

christoph38

New member
Witam ponownie,
przeglądając neta trafiłem na dość ciekawy zestaw firmy PARADIGM. Firma z bardzo dobrymi recenzjami choć u nas stosunkowo chyba mało popularna. Ma ktoś jakieś doświadczenia w szczególności z zestawem STUDIO v.5 60/10/CC490

Kolego,

Weź ulubine 2,3 płyty i biegnij posłuchać. Wyszperałeś 3-4 zestawy i jest ok. Tu nikt za Ciebie tego nie zrobi, piszemy o swoich wrażeniach. Poniżej koledzy polecają zestaw MA - kiedy posłuchasz sam bedziesz znał odpowiedź dlaczego :cool: Ja się przyłączam do 3 zestawu
pozdr
ch
 
Do góry