Towarzystwo dla denona:)

tuna_nh

New member
Witam. Sprawa wygląda następująco, posiadam denona avr 1911, który wykańcza już wysłużone altuski i mam zamiar coś kupić. Pokój 4x4 16m2. Przeznaczenie tv ogólnie troche filmów obsługa kompa i chyba najważniejsze muzyka (trance). Do wydania jakies 2200, interesuje mnie zestaw 5.0 subka mam z gigaworksów, w bliżej nieokreślonym czasie może cos dokupie. Nie chce specjalnie podnosić budżetu bo mam manie kupowania czegoś za dwa razy więcej niż wstępnie planowalem wydać. Zainteresowały mnie jamo s628hcs ale lubie posłuchać mądrzejszych w temacie. Dziękuje i czekam na sugestie:) Dodam, że wolalbym nowe kolumny co mocno zawęża pole poszukiwań ale rozważe każdą rade.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To u Ciebie strzałem w "10" będą Klipsch F10/C10/B20, maja teraz super cenę, dynamicznie grają to nie będziesz na odwyku od altusów :)
 

tuna_nh

New member
Blackninja jaka masz cene na te klipsch? Skoro Ty tak uwazasz to pewnie masz racje bo z wyglądu to takie troche niepozorne w porównaniu do jamo. Dodam, że lubię dość harmonijne dźwięki bez przerysowań w dół czy w górę no i jak najbardziej vocal:)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Podpytaj na priva blackninja o cenki.
Co do neutralności to można spotkać lepsze ale w twoim wypadku to nie jest ich wada.
Altusy były bardzo konturowe i przesiadka na coś ala Tannoy to będziesz sprawdzał czy grają wszystkie głośniki w kolumnie :)
Klipsch to dobre rozwiązanie.
 

tuna_nh

New member
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? Klipsch wyglądowo przy chociaźby tych jamo wyjątkowo niepozornie wypadają. Jakoś nie mogę się przekonać do nich muszę chyba posłuchać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co z Indianami?
Pisałeś też o nich, ale do twojego pokoju, to Noty, do tego mógłbyś zobaczyć Melodiki BL30, Roth OLI RA3, Taga Harmony Platinum F60/ coś z serii Slim...
 

tuna_nh

New member
Indiana line nota 555 w zasięgu cenowym jest ale słyszałem coś, źe raczej do spokojnej muzyki. Pokój może nie jest wielki ale dość foremny myślę, że miałyby kolumny czym oddychać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odpowiem ci tak, moje kolumny czysto-teoretycznie też są polecane do spokojnej muzy, ale np. Sepultura czy Slayer brzmią na nich tak samo dobrze jak muzyka filmowa Lorenca, jazz czy blues...posłuchaj gdzieś sam a się przekonasz ;)
 

tuna_nh

New member
Z odsłuchem w moim przypadku może być problem dlatego chciałem się zdać na forumowiczów. Muzycznie łatwo mnie zweryfikować bo w zasadzie tylko trancu słucham no i do tego filmy ale myślę, że tak 35-40%
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z odsłuchem w moim przypadku może być problem dlatego chciałem się zdać na forumowiczów. Muzycznie łatwo mnie zweryfikować bo w zasadzie tylko trancu słucham no i do tego filmy ale myślę, że tak 35-40%

Melodiki, Rothy, Taga Harmony Platinum, JBL Studio, Kefy, Klipsche- do takiej muzy szukaj kolumn o tego typu charakterystyce brzmienia
 

tuna_nh

New member
Jak myślicie nad faworytem porównania:
Klipsch synergy f10
Indiana line nota 550
Jamo hcs628

Klepiąc internet skłaniam się powoli ku "indianom" za równowagę ciepło i wygląd ale martwi mnie trochę ich mała waga i wymiary.
 

tuna_nh

New member
Zaciekawiły mnie tym bardziej, że z mojego miasta. Ogólnie jestembz tych, którzy boją sie używek bo kto i po co sprzedaje półroczne kolumny za pół ceny. I jeszcze jedno, czy mój ampli to uciągnie?
 

tuna_nh

New member
Chyba spadłem na ziemię bo do tych kolumn gość nie ma nawet pudełka ani jakiegokolwiek dowodu zakupu więc założenie, że mają pół roku jest conajmniej śmieszne:/ Mimo wszystko myślę, że mógłbym cały zestaw wmiare tanio wychaczyć bo ma do sprzedania f20/c10/b20 i harmana od tego ale on mnie nie interesuje.
 

tuna_nh

New member
Brak czegokolwiek więc równie dobrze mogą być z 2010 roku po walce na majdanie, na plus że mógłbym sie umówić na odsłuch, ale problem w tym, że nie znam się na tym na tyle żeby wywnioskować dokładnie czy danym kolumnom coś dolega czy nie albo czy są nawet wygrzane czy jak twierdzi sprzedawca jeszcze nie.
 

tuna_nh

New member
dommino6 dogadałem się z tym gościem z olx, dzięki za pomoc. To były f20 nie 2 tylko zdjęcie było z neta. Jest gwarancja wszystko za 1570 myślę, że to bedzie dobry zakup:) Zobaczę, jak sie będą spisywać i dokupie za jakiś czas pozostałe 3
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dommino6 dogadałem się z tym gościem z olx, dzięki za pomoc. To były f20 nie 2 tylko zdjęcie było z neta. Jest gwarancja wszystko za 1570 myślę, że to bedzie dobry zakup:) Zobaczę, jak sie będą spisywać i dokupie za jakiś czas pozostałe 3

I serce się cieszy jak ktoś jest zadowolony z zakupu. Opisz wrażenia jak już się nacieszysz :)
 
Do góry