Tośka ZV555

bruks

New member
pytanie tylko, gdzie to kupić? dzwoniąc do toshiby powiedzieli ze w mm lub saturn. a tam sa stare serie. ma ktoś namiary na dobry sklep?
 

langosito

New member
Toshiba nie dystrybuuje na razie ZV w Polsce (tylko najwyższy obecnie RV). Dlatego nigdzie nie jest dostepny ZV. W tych kilku (chyba dwóch) sklepach internetowych są więc raczej ściągane gdzieś zza granicy.
 

bruks

New member
Pan w serwisie Toshiby - innych numerów do nich nie ma - poinformowal mnie, ze telewizory beda w MM i Saturnie do końca... kwietnia:rolleyes:
 

bekdas

New member
czy toshiba z gwarancja europejska rozni sie czyms od tej z gwarancja polska?
zwlaszcza ze jest skladana w Polsce
nie sprzedaje tv tak jak kiki wiec i moja ocena jest zupelnie amatorska\
uwazam ze zv spelnia pokladane nadzieje to faktycznie nastepca zf z o wiele lepsza jakoscia sygnalu analogowego dzieki resolution+, jesli ktos sie interesował seria zf zna plusy i minusy - o ile sa!
ja mam c+ i obraz jest na kablu hdmi po prostu zajebisty, nie mowiac o kanalach hd
opcji regulacji obrazu, ustawien oraz dzieku cale mnostwo
generalnie jestem zadowolony, jest to jakosc jakiej oczekiwalem
fotki powinienem jutro jakies dodac:p
 

pener77

New member
bekdas napisał:
czy toshiba z gwarancja europejska rozni sie czyms od tej z gwarancja polska?
zwlaszcza ze jest skladana w Polsce
nie sprzedaje tv tak jak kiki wiec i moja ocena jest zupelnie amatorska\
uwazam ze zv spelnia pokladane nadzieje to faktycznie nastepca zf z o wiele lepsza jakoscia sygnalu analogowego dzieki resolution+, jesli ktos sie interesował seria zf zna plusy i minusy - o ile sa!
ja mam c+ i obraz jest na kablu hdmi po prostu zajebisty, nie mowiac o kanalach hd
opcji regulacji obrazu, ustawien oraz dzieku cale mnostwo
generalnie jestem zadowolony, jest to jakosc jakiej oczekiwalem
fotki powinienem jutro jakies dodac:p


Dzieki Bekdas, czekam na fotki z niecierpliwością :)
 

grycek

New member
Zv

Witam forumowiczów.
Przysłuchuję się tym różnym opiniom na temat Toshiby ZV i mogę wyrazić swoją opinię..
Zepsuła mi się na gwarancji ZF i oczywiście nie było innej możliwości jak wymienić na ZV która wg teorii ma być lepsza i co ważniejsze następcą ZF.
Powiem tak jeśli chodzi o wygląd : to gorsza... Szukałem TV i kupiłem właśnie dlatego ZF bo jego designe był bezprzenie najlepszy na owe czasy na rynku.. ZV nie ma nic do zaprezentowania jeśli chodzi o jego zewnętrzny designe .. po prostu kolejny TV na rynku.. ( i ten napis "Toshiba" podświetlony na dole ramki i na samym środku ... porażka !!! )
Jeśli chodzi o "środek" . Przy ZF forumowicze podawali różne opcje kalibracji i obraz z tego telewizora zachwycał. .
Jak narazie nie znalazłem kalibracji do ZV .. Obraz fabryczny zatem.. gorszy..
Jeśli ktoś się zachwyca jego parametrami to nie wiem jakie miał porównanie .. bo ja niestety miałem ZF i na korzyść ZV narazie nic nie przemawia.
Jeśli chodzi o Resolution + to nie wiem gdzie znaleźć tą super zmianę bo przyglądałem się dość długo i nie znalazłem żadnej poprawy do tego co widziałem na ZF .. Więc dla mnie to przede wszystkim chwyt marketingowy i tyle.... Smutek tylko bierze że ZF się nie udała (przypomnę tym co nie wiedzą że mają wadę fabryczną..) Bo jeszcze dziś gdy miał bym wybierać to z zamkniętymi oczami wziął bym ZF a nie ZV.. To moja subiektywna ocena. Pozdrawiam.
 

bekdas

New member
grycek napisał:
Witam forumowiczów.
Przysłuchuję się tym różnym opiniom na temat Toshiby ZV i mogę wyrazić swoją opinię..
Zepsuła mi się na gwarancji ZF i oczywiście nie było innej możliwości jak wymienić na ZV która wg teorii ma być lepsza i co ważniejsze następcą ZF.
Powiem tak jeśli chodzi o wygląd : to gorsza... Szukałem TV i kupiłem właśnie dlatego ZF bo jego designe był bezprzenie najlepszy na owe czasy na rynku.. ZV nie ma nic do zaprezentowania jeśli chodzi o jego zewnętrzny designe .. po prostu kolejny TV na rynku.. ( i ten napis "Toshiba" podświetlony na dole ramki i na samym środku ... porażka !!! )
Jeśli chodzi o "środek" . Przy ZF forumowicze podawali różne opcje kalibracji i obraz z tego telewizora zachwycał. .
Jak narazie nie znalazłem kalibracji do ZV .. Obraz fabryczny zatem.. gorszy..
Jeśli ktoś się zachwyca jego parametrami to nie wiem jakie miał porównanie .. bo ja niestety miałem ZF i na korzyść ZV narazie nic nie przemawia.
Jeśli chodzi o Resolution + to nie wiem gdzie znaleźć tą super zmianę bo przyglądałem się dość długo i nie znalazłem żadnej poprawy do tego co widziałem na ZF .. Więc dla mnie to przede wszystkim chwyt marketingowy i tyle.... Smutek tylko bierze że ZF się nie udała (przypomnę tym co nie wiedzą że mają wadę fabryczną..) Bo jeszcze dziś gdy miał bym wybierać to z zamkniętymi oczami wziął bym ZF a nie ZV.. To moja subiektywna ocena. Pozdrawiam.



troszke przesadzasz
wyglad to kwestia gustu, nie patrzy sie na niego z przykroscia
logo TOSHIBA przeciez mozna wylaczyc
brak kalibracji na rynku to nie wina samego tv, mozna sie samemu pobawic
resolution+ to nie puste haslo to dziala
przeciez zf 46 to bubel wiec za czym tesknisz
nie lepiej poczekac bylo na 40zf575?
 

paczek79

New member
bekdas możesz podzielić się swoimi ustawieniami.posiadam zv od miesiąca no i nie mogę sie zdecydować jak ustawić kolory podstawowe.a jeszcze jedno,czy w twoim egzemplarzu występuje clouding,bo w moim niestety jest niewielki
 

bekdas

New member
paczek79 napisał:
bekdas możesz podzielić się swoimi ustawieniami.posiadam zv od miesiąca no i nie mogę sie zdecydować jak ustawić kolory podstawowe.a jeszcze jedno,czy w twoim egzemplarzu występuje clouding,bo w moim niestety jest niewielki

tez sie poddalem i mam wyzerowane, kombinowalem sam ale rezultat byl gorszy niz przed
clouding jest niewielki i dosyc specyficzny w samych naroznkikach przy czarnym panelu, moze to kwestia czasu
nie widze tego jednak przy ruchomym obrazie np biale litery albo sceny nocne, dlatego jakby nie bylo:bober:
 

presio

New member
Kiedy bedzie cos wiecej wiadomo nt tego lcd (jakis test u nas)??
Widze ze dostepny jest juz w RTV EURO AGD, a nie sadze zeby oni robili jakis import poza TTCE
 

grycek

New member
obraz w ZV

Pisałem już wcześniej że nie bardzo jestem zadowolony z wymiany ZF na ZV. Walczyłem z kolorami jak koledzy powyżej i nic to nie dało .
Tak naprawdę dopiero jak wymieniłem euro na przelotkę z componentem to obraz nabrał trochę wigoru.. więc wszystkim tym którzy mają problem z wejściem euro to również proponuję kupić przelotkę na CMYK i poprawa będzie widoczna..
Pozdrawiam
 

peter g

New member
Witam
Coś się zmieniło na stronach Toshiby. Cena 46zv555 poszła na 6999...
Poprzednio była jak się nie mylę 5299.
Piotr
 

wmwjas

New member
Witam,
Napiszcie proszę, czy powłoka zewnętrzna matrycy tego lcd-eka jest matowa czy błyszcząca (jak w plazmie)?
 
Do góry