Tosia 37RV555 kontra Samsung 37A656

giagi

New member
2 tiviki w podobnej cenie a nawet samsung tańszy, podobne parametry na papierze ale jak jest w rzeczywistości?

gdzie lepsza czerń i kąty, gdzie lepiej działa 100Hz, gdzie lepsze kolory,
który lepiej skaluje SD bo zakładam że w HD oba super, który bardziej wyrozumiały dla kieszenie tzn mniej wciąga prądu itd.?

podobno oba kiepsko z dźwiękiem no ale cóż nie można mieć w tej cenie wszystkiego :)
 

tenpan

New member
Ten model -RV 555-ma moim zdaniem lepszą matrycę niż samsung,jeśli chodzi o skalowanie-używam tunera hd (zewnętrznego -sat.)i nie ma problemu z żadnym programem-a widać gołym okiem jak niektórzy nadawcy nadają.Obraz z kablówki u mnie kiepski ,ale to wina nadawcy -małe miasto i brak konkurencji:(.Jeśli chodzi o kąty to raczej nie da się oglądać mocno z boku,ale kto znów siada tak mocno z boku od tv,jeśli tv ustawiony centralnie w pokoju to z boku nie ma różnicy czy ktoś ogląda z lewicy czy prawicy:D,przy zachowaniu odległości min.2,5m ten kąt już wykluczy tę wadę.Czerń na pewno nie jest wzorcowa i idealna(za taką myślę,że trzeba by dołożyć 4k),ale na pewno do przyjęcia i nie razi jakąś szarością(zdanie subiektywne,ale za sprzęt warty nieco ponad 3 k nie ma co oczekiwać parametrów z półki za 8k).Co do dźwięku-racja nie ma porównania do kineskopowego tv z dużą obudową i możliwościami,w tak cienką obudowę trudno zmieścić głośniki,a maleństwa nie mają się czym popisywać,niestety praw fizyki nie da się oszukać.Da się to przełknąć ,w końcu tv się ogląda a dźwięk to dodatek,chociaż bardzo ważny:D
 
Ostatnia edycja:

marigo22

New member
Witam, mam tą Toshibę i powiem tak, jeżeli chodzi o poziom czerni i kąty lepiej będzie w Samsungu, szczególnie jak patrzysz z boku i lekko z góry. Jeżeli chodzi o skalowanie SD to Toshiba ma przewagę i obraz jest przyjemniejszy w odbiorze (Samsung wydaje się ostrzejszy, ale obraz jest bardziej "ziarnisty", a jego 100 Hz według testów w internecie jest mało efektywne). Miałem Sony 29" CRT i obawiałem się LCD-ka, ale powiem, że jest lepiej. Na pewno pomoże kalibracja po zakupie, zresztą jak każdego TV LCD.
Ja z czystym sumieniem polecam Toshibę, dobra płynność, świetne skalowanie, dużo formatów obrazu i bezproblemowa współpraca z pc.
Jeżeli chodzi o dźwięk to nie jest może rewelacją, ale nie jest też tragiczny.
 
Ostatnia edycja:

terner

New member
Witam
Zgadzam się z marigo22, oprócz kwestii kolorów. Kolory w Samsungu 37A656 moim zdaniem są mniej naturalne niż w 37 RV555. Testowałem Samsunga przez tydzień i wymieniłem go na Toshibę. No i tutaj dopiero dostrzega sie te 100 Hz i lepszą "obróbkę" sygnału z kablówki. Co do sygnału HD oba modele radzą sobie dobrze ze wskazaniem na Toshibę ale to już moje zdanie. Samsung mnie rozczarował wymieniałem go dwa razy ponieważ wydawał dziny buczący odgłos.Polecam Toshibę.
pozdrawiam:)
 

krzysiok

New member
Na prawdę polecam ten TV. Ma na prawde bogate opcje regulacji obrazu włącznie z kalibracją każdego koloru podstawowego z osobna. Ustawienia fabryczne jednak są kiepskie i dlatego często porównując w sklepie z innymi modelami Toshiba wypada niekorzystnie.

Mam taki TV do sprzedania, szczegóły w moim podpisie i dziale Sprzedaż tego forum!
 
Do góry