Toshiba zmienia model sprzedaży telewizorów, marka będzie licencjonowana

halcho

New member
Toshiba kończy z produkcją telewizorów. Wszystko przez słabą sprzedaż urządzeń i zakończone fiaskiem próby restrukturyzacji. Nie oznacza to jednak, że odbiorniki japońskiego koncernu znikną z rynku. Jak donoszą zachodnie serwisy, Toshiba ma zamiar licencjonować własną markę. Prawa do nazwy wykupił już tajwański Compal Electronics.
Niestety, informacja jest już pewna - o swoich planach Toshiba poinformowała w oficjalnym komunikacie. Nie powiodły się próby restrukturyzacji działu telewizorów, przez co ich produkcja zostanie zakończona.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Aż żal (_,_) ściska. Jeszcze parę sezonów temu jedynie Phile mogły im podskoczyć a teraz i oni się zwijają. Sony, Panas, Sharp - ostatni gasi światło... Po raz kolejny przekonujemy się, że ludzie wolą tanie a nie dobre.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szkoda bo to zawsze o jedną firmę mniej rynku... mniejsza konkurencja, dla Lg i Samsunga to świetna wiadomość.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Masz rację Lolek oczywiście,że szkoda tylko japońskie firmy spoczęły na laurach już dawno.Same sobie strzeliły w stopę,myśląc,że nikt ich nie dogoni.
Koreańczycy też muszą uważać bo jak nie to moim zdaniem za 5-10 lat dyktować warunki będą chińskie firmy.....
 

bluray

Banned
Boję się, że zostanie na koniec tylko OLED.
Ja także czekałem na efekty wykorzystania procka CEVO (Cell z PS3).
I nic się specjalnego nie stało.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz rację Lolek oczywiście,że szkoda tylko japońskie firmy spoczęły na laurach już dawno.Same sobie strzeliły w stopę,myśląc,że nikt ich nie dogoni.
Koreańczycy też muszą uważać bo jak nie to moim zdaniem za 5-10 lat dyktować warunki będą chińskie firmy.....

Kolego ja powiem Ci że jestem przekonany, że za kilak lat i Koreańczycy nie dadzą (ewentualnie będzie im bardzo bardzo ciężko) rady, bo sprawa jest prosta pracownik w fabryce w Korei nie musi tyle jeść i żyć na takim poziomie jak to jest w przypadku takiego samego pracownika w fabryce w Japonii. A już nie wspomnę o pracownikach w Chinach czy w Indiach... Tam się pracuje za dosłowne grosze..
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Bardzo martwi globalny spadek rentowności producentów TV.
Będzie stagnacja (już trwa) i pogoń za bylejakością.
Co będzie z SONY TV ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo martwi globalny spadek rentowności producentów TV.
Będzie stagnacja (już trwa) i pogoń za bylejakością.
Co będzie z SONY TV ?

Z tego co było tutaj pisane to dział tv do sprzedania, tylko się zastanawiam czy cały, a może 4k zostawią?....
A prawda jest taka że w takich krajach jak Polska jednak co by nie mówić to rządzi cena w większości wypadków.. kto tańszy jest ten ma większą szansę na zysk..
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
A co ma być z Sony, jak dla mnie to zaczęło się rozprzedawanie i niszczenie marki, według mnie chcą ta firmę wyprzedać do póki jest coś jeszcze warta.
 

bluray

Banned
To wojna cenowa sprawia, że brandy padają jak muchy.
Lokomotywą finansową są modele z zakresu LOW - MIDDLE.
Klientów na Hi-End jest garstka.

Uważam, że modelowe rozwiązanie zastosował akcjonariat PHILIPSa;
Dział R&D został w gestii belgów zaś produkcja i logo przypadło TPVision China.
 

collider

New member
Bez reklam
To wojna cenowa sprawia, że brandy padają jak muchy.
Lokomotywą finansową są modele z zakresu LOW - MIDDLE.
Klientów na Hi-End jest garstka.

Uważam, że modelowe rozwiązanie zastosował akcjonariat PHILIPSa;
Dział R&D został w gestii belgów zaś produkcja i logo przypadło TPVision China.

Co maja belgowie wspolnego z Philipsem?
Przyszlosc pokaze co bedzie z ta marka. Telewizory podobnie jak Toshiba sa cieniutkie. Ratuje je jedynie ambilight.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A co ma być z Sony, jak dla mnie to zaczęło się rozprzedawanie i niszczenie marki, według mnie chcą ta firmę wyprzedać do póki jest coś jeszcze warta.

Pożyjemy zobaczymy dla nas najlepiej jest żeby jak najwięcej firm było.. ale cienko widzę to za powiedzmy 5-6 lat...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przecież z Sharpem jest już identycznie - marka jest licencjonowana.
Lada chwila będzie identycznie z Sonym, firma czeka na ostatni kwartał jak na cud, a potem będą problemy - ta bańka z długami musi w końcu zostać rozwiązana.
Rzecz która nas może niepokoić, to jakość produktów w najbliższych latach.
Sony i Toshiba starały się jakoś forsować choćby wydajne procesory graficzne czy full ledy, jeśli to zniknie, to biada nam.
Samsung i LG kiedy nie będą naciskane ze strony japończyków będą mogły odpuścić sobie wręcz walkę o jakość a skupić się tylko na WebOS vs TizenOS, czyli ciężkie lata przed nami - a źle się zaczęło od zamknięcia fabryki plazm Panasonica.
 

Janys1987

New member
Dla Mnie to Strzał w Serducho. Najpierw Panas teraz Tośka. A jestem NAPRAWDE zadowolony z Plazmy Panasa vT60 i z Tośki 7453dg które zakupiłem u Kikiego. Kurde No Takie Świetne Firmy produkujące Naprawde Dobre Tv muszą się poddać przez napędzającą i tnącą koszta polityke innych Firm zlecąjąc produkcje w Chinach. Niestety ale według Mnie czeka nas Śmierć Wszystkiego co cieszyło Oko i Powrót do Epoki Rubinów lub nie Rozwijających się Medialnych Gigantów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja nie przepadam w ogóle za tą firmą. Miałem od nich laptopa i zaraz mi się popsuł...

Kolego to Tobie się tak stało, a jest wielu którzy te kompy mieli po dobre kilka lat i wszystko było ok...
Przecież z Sharpem jest już identycznie - marka jest licencjonowana.
Lada chwila będzie identycznie z Sonym, firma czeka na ostatni kwartał jak na cud, a potem będą problemy - ta bańka z długami musi w końcu zostać rozwiązana.
Rzecz która nas może niepokoić, to jakość produktów w najbliższych latach.
Sony i Toshiba starały się jakoś forsować choćby wydajne procesory graficzne czy full ledy, jeśli to zniknie, to biada nam.
Samsung i LG kiedy nie będą naciskane ze strony japończyków będą mogły odpuścić sobie wręcz walkę o jakość a skupić się tylko na WebOS vs TizenOS, czyli ciężkie lata przed nami - a źle się zaczęło od zamknięcia fabryki plazm Panasonica.


To właśnie chce wszystkim pokazać żeby nie cieszyli się z takich rzeczy bo zobaczymy co będzie za kilka lat gdzie zostanie tylko Samsung i Lg... to dopiero będzie jakość led -ów. A kto wie czy te dwie firmy kiedyś dadzą radę np. firmom z Chin czy z Indii gdzie ludzie po kilka $ dziennie zarabiają za 10 godzin pracy...
 

Janys1987

New member
ja nie przepadam w ogóle za tą firmą. Miałem od nich laptopa i zaraz mi się popsuł...


A co niby jest wieczne ? Albo Pokaż mi Firmę która nie miała wadliwego egzemplarza lub poprostu został uszkodzony przez Firme Transportową. Mówienie w taki sposób świadczy tylko o Tym, że Mało przeżyłeś w Świecie ludzi żyjących na tym Forum. Kupuj dalej Medialnych Gigantów z padającymi kondensatorami albo nie zmieniąjących niczego w swoich produktach i ich technologii oprócz Literek i Cyferek. Twoja wypowiedz jedynie świadczy o Braku Szacunku do Firm i tego Forum bo nie wnosi Nic to po pierwsze a po drugie nie podałeś żadnych szczegółów co do awarii Twojego "zaraz popsutego laptopa" na który była przecież Gwarancja.

PS: POLAĆ Lolkowi126 dobrego Kielicha :D

Pozdrawiam
 

Janys1987

New member
Kolego to Tobie się tak stało, a jest wielu którzy te kompy mieli po dobre kilka lat i wszystko było ok...



To właśnie chce wszystkim pokazać żeby nie cieszyli się z takich rzeczy bo zobaczymy co będzie za kilka lat gdzie zostanie tylko Samsung i Lg... to dopiero będzie jakość led -ów. A kto wie czy te dwie firmy kiedyś dadzą radę np. firmom z Chin czy z Indii gdzie ludzie po kilka $ dziennie zarabiają za 10 godzin pracy...

Bardziej by można było powiedzieć kilka $ na mieśiąc. A to wszystko po to by Zabijać Firmy wprowadząjące Innowacje których Obraz cieszył nasze Oczy. A co gorsze Taka ..... polityka zabija Rozwój Technologii a to dlatego że Giganci nie bedą musieli się Rozwijać bo nie będzie Konkurencji.
 
Do góry