Toshiba TL933 czy VL963

amoorek78

New member
Witam.

Interesują mnie generalnie te telewizory ze względu na opinie na forum.

40TL933 - 2000zł
46TL933 - 3100zł
47VL963 - 3500zł

Generalnie myślę o 40'' bo dobra cena, jeśli miałbym brać większy to już bym chyba dołożył to VL.
Generalnie cena wzrasta o 75% a wielkość (płaszczyzna) tylko o ok 40%.

Czy oba TV mają tak samo błyszczące matryce czy VL bardziej ?
W sklepie nie stały obok siebie ale w sobotę jeszcze raz podjadę na dłuższe rozglądanie.

Wiem, że VL ma lepsze kąty, czerń i skalowanie.
Płynność też ? (z herzów by tak wyglądało).

Różnią się w 3d, ale czy to 3d czy w VL czy w TL jest niemęczące oczu ?

Jeszcze myślę nad Philipsem 47PFL6007, wolne działanie softu bym przebolał, ale jak z teatrem, płynnością, bo narzekają na to ?

Czy ogólnie teatr występuje tylko na kanałach SD czy też HD ?

Ogólnie odległość od TV to 3,5m ale dzieci to będą pewnie oglądać z odległości 1-1,5 m.

Generalnie to najlepiej wydać jak najmniej kasy, ale z drugiej strony stać mnie na to aby jednak dołożyć.

Generalnie będę oglądał cyfrową naziemną, ale latem kupię jakąś ofertę satelitarną z nastawieniem na HD.

W sumie to mało TV oglądam - generalnie to dzieci oglądają po przyjściu ze szkoły i ja z żoną wieczorem.

Tomek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kolejno - wielkość jest zależna od odległości z jakiej będziemy oglądać. Przy Twoim 3.5metra możesz uznać dość szybko że telewizorek jest zbyt mały. Ale jeśli budżet nie pozwala - to już lepiej zostać przy dobrej 40", niż pchać się w jakiegoś słabego 42"

VL ma bardziej lustrzaną matrycę, TL ma pół-błysk
Płynność niemal identyczna.

TL ma aktywne 3d - migawkowe, VL - pasywne, niemęczące wzroku

Teatr występuje wszędzie, u niektórych widać go bardziej u niektórych mniej.

Skoro głównie dzieci, i to 1.5metra, to te 46" może być trochę za duże z takiej odległości.
 

amoorek78

New member
Z 1.5 metra to nie zawsze i zwykle jedno dziecko.

A o ten teatr zapyta, bo ostatnio wyczytałem, że niby poprawianie płynności to raczej w SD powinno być włączone czy na słabym sygnale a na dobrym sygnale nie trzeba.

I tylko to poprawianie płynności powoduje teatr ?

Tomek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak tylko. Ogólnie ta nadpłynność jest przez 90% społeczeństwa akceptowana. Ci którzy nie lubią tego, albo wyłączają takie wspomagacze w ogóle (lub nawet zwalniają kiedy się da do 24klatek), albo ustawiają je na minimum - bo wtedy teatru prawie nie ma, a poprawia się płynność i liczba szczegółów - zwłascza przy słabym sygnale i bitrate.

Philips po wyłączeniu wspomagaczy nie ma teatru, ale nie da się tego wyłączyć na stałe - przy kazdym uruchomieniu trzeba to ustawiać od nowa - błędy oprogramowania.
 

maniek530

Banned
Philips po wyłączeniu wspomagaczy nie ma teatru, ale nie da się tego wyłączyć na stałe - przy kazdym uruchomieniu trzeba to ustawiać od nowa - błędy oprogramowania.

I tu się z Tobą nie zgodzę - u mnie (zresztą ktoś jeszcze na tym forum - chyba FFooXX5) nie załącza się teatr po wł. tv - miałem tą przypadłość ale sama zniknęła :shock: i jestem z tego bardzo zadowolony :-o
 

Karpaj

New member
Bez reklam
I tu się z Tobą nie zgodzę - u mnie (zresztą ktoś jeszcze na tym forum - chyba FFooXX5) nie załącza się teatr po wł. tv - miałem tą przypadłość ale sama zniknęła :shock: i jestem z tego bardzo zadowolony :-o
Może akurat udało Ci się to jakoś zrobić. Ale od wielu osób które kupiłi ten model słyszałem właśnie to, że nie mogę tej opcji na stałe zmienić.
 
Do góry