Toshiba TL 939 - PROBLEM Z MKV ! Nie działają niektóre pliki .

matiss88

New member
Witam , ponownie mam pewien problem mianowicie tv nie czyta mi niektórych plików mkv i m2ts , a niektóre czyta . Wziąłem ten plik potraktowałem go programem mkvmerge GUI (mkvtoolnix-unicode-3.4.0-setup) ale nic to nie dało . Nie odznaczałem nic tylko przeciągnałem plik dałem ok poczekałem 10 min i zrobiło mi nowy plik ..ale on także nie chodzi . To podobno jest spowodowane tym ,że plik może być w nowszym kodowaniu niż ma tv. Czy ktoś wie jak to rozwiązać ?! Czytałem na ten temat , ale jakoś nie mam pewnego rozwiązania.
 

mock

New member
Witam,
Miałem również taki problem z jednym filmem(i dalej mam), a mianowicie Matrix'em. Okazało się, że jest on zakodowany przy użyciu kodeka avc z profilem high 5.1. Większość filmów mkv, które chodzą na mojej "toszibie" ma profil 4.1. Możesz to sprawdzić np w Media player classic hc otwierając film > prawoklik >właściwości > zakładka media info. Z tego co czytałem (nie jestem ekspertem zaznaczam) trzeba by re-enkodować cały film na nowo gdyż zmiana profilu w mkvtoolnix nic nie daje (możesz spróbować). Re-enkodowanie wiąże się raczej z utratą jakości filmu. Zresztą możesz poczytać o tym np tu konwersja formatu "High@L5.1" na "High@L4.1" - VideoAudio.pl . Wydaje mi się, że to może być przyczyna tego problemu ale niekoniecznie :).
 

kartofel

New member
Sprawdź dane filmu programem MediaInfo.
Zwróć szczególną uwagę na
"Format profile" - bezproblemowo działa na maksymalnie High@L 4.1
problemy mogą być z High@L 5 lub High@L 5.1 lub (High 10@L4.1 - żaden tv nie obsługuje kodowania 10-bit , tylko standardowe 8-bit).
O ile mi wiadomo to w programie tsMuxer można wykonać zmianę dowolnego levela na taki, który nam odpowiada czyli od 1.0 do 5.1
Zainstaluj tsMuxer (do pobrania stąd http://www.smlabs.net/tsmuxer_en.html), wczytaj plik *.mkv do programu, po wczytaniu pliku pozostaw wszystkie strumienie zaznaczone i zaznacz opcję "Demux", następnie wybierz strumień wideo, zaznacz opcję "Change level" i z rozwijanej listy wybierz "4.1", jeśli zaznaczy ci się pozycja "Change fps" - odznacz ją, reszty nie zmieniaj. teraz już tylko naciskasz przycisk "Start demuxing" i czekasz.
Teraz potrzebny będzie MKVToolnix (do pobrania stąd mkvtoolnix -- Matroska tools for Linux/Unix and Windows), a właściwie mkvmerge. Zainstaluj i uruchom mkvmerge, po czym wczytaj otrzymane wcześniej pliki. Następnie zaznacz strumień wideo i wejdź do zakładki "Format specific options" i w polu "FPS" wpisz "23.976" (z kropką a nie z przecinkiem) i wciśnij "Start muxing" i poczekaj aż proces się zakończy. Sposób ten jest chyba najszybszy w zrealizowaniu, a nie traci się na jakości.
"Format settings, ReFrames" - tutaj też nie może być za dużo, maksymalnie 720p = ref 8 , 1080p = ref 4. Jak masz więcej to tylko ponowne kodowanie albo zaopatrzenie się w inną wersję filmu.
"Muxing mode : Header stripping" - żeby usunąć header stripping w MKV Merge daj File>Options>Disable header removal compression zapisz i restart programu. Potem muxujesz film i nie ma już nagłówków. Ewentualnie użyj starszej wersji ja np. korzystam z 4.0.0.
Twój TV może też nie otwierać dźwięku w DTS wtedy potrzebny będzie AC3.
 
Do góry