Toshiba seria 32/37/42 WL58P

nowy66

New member
Monitor LCD tv

Witam,

Pozwalam sobie rozpocząć nowy temat, gdyż myślę, że ta seria narobi duuużo szumu na naszym rynku, Jeśli tylko ceny zostaną przeniesione (przynajmniej zgrubsza) z zagranicy (1500, 1950, 2450€) do Polski, to może to być lider rynku !

test 1 : www.areadvd.de/hardware/2005/toshiba_32wl58p_1.shtml
test 2 :
www.av-magazin.de/Einleitung_Toshiba_32WL58P.305.0.html
dane :
www.toshiba.de/consumer/pdf/273/42wl58.pdf

trochę zdjęć :
http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29792657&postdays=0&postorder=asc&start=285

jestem ciekawy waszych opinii. A może ktoś już używa tego sprzętu i może podzielić się uwagami?
pzdr
 

nowy66

New member
DREAMBOX DM7020S

Czy ktoś wie czyją matrycę stosuje Toshiba ? Na tym forum francuskim wydawało mi się , że ktos napisał, ze sharpa - ale nie było odzewu.
Ortax - czy już go masz?
Kaz - za to ma 2xHDMI :) Dodatkowo Faroudija + głośniki Onkyo :)
Czy działanie DCDI Faroudija w tym LCD nie musi już byc dublowane przez np tego w samsung 950?
pzdr
 

byczy

New member
w instrukcji do 32wlt58 cos pisze co i jak z obsluga sygnalu PC


Connect the PC cable from the computer to the PC
terminal on the back of the television.
Press the Bto select PC mode.
The following signals can be displayed:
VGA: 640 x 480/60 Hz (VESA 480-60)
SVGA: 800 x 600/60 Hz (VESA 600-60)
XGA: 1024 x 768/60 Hz (VESA 768-60)
PLEASE NOTE:
Some PC models cannot be connected to this
television.
An adaptor is not needed for computers with a DOS/V
compatible mini D-sub 15 pin terminal.
A band may appear at the edges of the screen or parts
of the picture may be obscured. This is due to the
strength of the signal, it is not a malfunction.

pozdrowienia
HEJ!
 

kaz

New member
Z przejściówkami nie, telewizor może różnie mapować piksele czyli niewłaściwie odwzorowywać obraz z PCta. Może komuś wystarczyć 1024x768 ale to cienko.
 

nowy66

New member
Opinie na temat samsunga LE23T51B

To tyle jesli chodzi o PC. A co inni na temat "dublowania"DCDi, wykorzystywanej matrycy i opinii (mam nadzieję, że tacy już są, nie - Ortax? :) ) użytkowników?
pzdr
 

ortax360

New member
Dalej czekam na Toshibe 32wl58 . Prawdopodobnie dojedzie do mnie 26.01. Jak nie to kupie w Niemczech www.promarkt.de
maia miec od 12.01 .
U znajomego działa swietnie. Kąty lepsze niz np: jvc s60 por z Panasoniciem 32lx500 i sonym seri V . Swietny dzwięk , ostrosc
dvd przez component obraz troche słabszy niz na Sonym v32 ,ale lepszy niz na Pan 32lx500. Konsola xbox360 w hd 720p działa swietnie jednak na Sony V mam wrazenie , ze obraz jest bardziej dynamiczny i ma wiecej szczeg .
Toshiba 32wl58 ma swietną czern i kontrast .
 

nowy66

New member
Ortax - czy już miałeś do czynienia z tym sklepem niemieckim? Lub innymi? Nie wiem skąd jesteś ale www.innova24.biz mają tzw. partnera w Frankfurt/Oder. Ode mnie tam jest bliżej niz do Wrocławia nie mówiąc o Warszawie :) Ale mają na stronie tylko 37-42. Róznica tylko 40€ - ale zawsze. Dla mnie na przejazd :) Generalnie większość sklepów ma je (seria 58) mieć od mniej więcej lutego. Wychodzi na to, że fala Toshiby idzie na wschód (najpierw H,F, GB terz D) no to do nas marzec :)
A sprawa matrycy i DCDi? wiesz cuś? Docelowo myślę o zestawie Toshi (37lub42) albo Sharp GA6E (37), Samsung DVD 950+Samsung Sat A200 (lub300). Ostatni może byc zamieniony jak dojdzie już MPEG4 (Humax). Jak taki zestaw może wyglądać?
pzdr
 

nowy66

New member
Czy jest ktoś kto pomoże mi w moich wątpliwościach? Ktoś porównywał oba modele? (Sharp+Toshiba). No i dobra info : cena na 37 w obu przypadkach w Polsce juz poniej 9k :)
pzdr
 

nowy66

New member
Telewizor LCD lub Plazma dla Cyfra+

Toshiba 37 Wl58P - digitalo.pl
Sharp 37 GA6E - megamedia.pl

Czy jest dostępny - nie wiem. Oferta cenowa jest.

warto raz po raz sprawdzać ceny na : eeeby.pl i kupujemy.pl,
pzdr
 

Fox1970

New member
Udało mi się znaleźć masę ciekawych informacji odnośnie Toshiby 37WL58P i nie tylko na francuskim forum. Myślę że doświadczenia Francuzów z tym modelem mogą się okazać dla nas bardzo ciekawe. Podaję linki:

http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29792657&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29798703&postdays=0&postorder=asc&start=0

Sam również rozważam zakup tego modelu i śledzę wszelkie "newsy" z ogromną ciekawością. Pozdrawiam forumowiczów
 
Do góry