Toshiba RL939 40"- sam zmienia kanały

ryuk

New member
Witam. Ostatnio zauważyłem, że podczas oglądania telewizor sam zmienia kanały. Zdarzyło mi się to tylko 3 razy niby nic ale jednak taka pierdoła a męczy. Próbowałem wcześniej po drugim razie resetować TV ale nic to nie dało. Nie aktualizuję telewizora ponieważ nie używam na nim internetu. Telewizor ma pól roku.
 

paeru

New member
Bez reklam
Witam. Ostatnio zauważyłem, że podczas oglądania telewizor sam zmienia kanały. Zdarzyło mi się to tylko 3 razy niby nic ale jednak taka pierdoła a męczy. Próbowałem wcześniej po drugim razie resetować TV ale nic to nie dało. Nie aktualizuję telewizora ponieważ nie używam na nim internetu. Telewizor ma pól roku.

Sprawdzałeś, czy nie jest to winą pilota?
 

ryuk

New member
wydaje mi się, że to nie wina pilota tzn ja nie wciskam przycisków przez przypadek a szczerze nie wiem jak mam to sprawdzić
 

tdx

New member
Bez reklam
wystarczy że podstawisz pilot pod telefon z aparatem i na podglądzie będziesz widział czy dioda z pilota emituje światło :)

Zawsze możesz też wyciągnąć baterie z pilota i zostawić TV włączony na cały dzień :)
 

ryuk

New member
pilot daje światło ale jest jeden problem.. przecież nie da rady sprawdzić w momencie zmienienia kanału przez (chyba) telewizor czy to była wina pilota bo nie będę kamerował i ciągle patrzył na pilota :D mam nadzieje, że wiecie o co chodzi :) jutro rano wychodząc do pracy zostaje włączony TV i zobaczymy :) zresztą nie wiem czy taka usterka która objawia się raz na jakiś czas (rzadko) jest warta tyle zachodu (oddawanie telewizora do sklepu bo na gwarancje)
 

tysma

New member
Miałem podobną usterkę w samsungu. Kanały się cały czas przełączały, zaczeło się od tego, że raz tak się stało i po minucie dwóch przestało. Kilka dni było ok potem znów podczas oglądania pojawiło się to samo. Ustało, zaraz znów mineły chwile ustało i znów, przestało i było ok kilka dni. Aż w końcu pewnego dnia programy zaczeły się same zmieniać i już tak zostało. Wyciągnięcie baterii z pilota nic nie pomagało. Wciskanie na panelu telewizora guzików też nie.

Zadzwoniłem po serwis, facet zabrał sprzęt i po kilku dniach wrócił do mnie z wymienioną płytą główną. Kilka tygodni przed końcem gwarancji uff:)
 
Ostatnia edycja:

ryuk

New member
U mnie to wyglądało tak, że chyba sam zmienił kanał dajmy na to z 46 na 6 i koniec. W sumie nigdy nie czekałem na to co się stanie bo wracałem do swojego kanału ale nie było tak, że ciągle przełączał. Zresztą to zdarzyło się tylko 3 razy na razie. Zobaczymy jutro jak cały dzień będzie działał tv.

A tak na marginesie.. kupiłem telewizor w RTV euro AGD i to im mam zawieźć telewizor? Czy dzwonić po serwis ale czy wtedy nic nie będę płacił. Niestety nic nie pisze w karcie gwarancyjnej o door-to-door więc chyba taka opcja nie wchodzi w grę..
 

tysma

New member
Aha u mnie się przełączały po kolei 1, 2, 3... 19, 20 i stawało na przykład, aż w końcu zaczeły się jednego dnia przełączać bez końca, cały czas.


Nie musisz nic wozić, dzwonisz na numer podany na karcie gwarancyjnej i umawiasz się na wizytę. Tylko musisz mieć kartę gwarancyjną podbitą.
Przy dużym sprzęcie takiego zapisu o door to door nie widziałem jeszcze, ale zawsze przyjeżdża serwisant i zabiera sprzęt, nie musisz mięc też oryginalnego opakowania. Chociaż raz na karcie gwaracyjnej sharpa widziałem, że proszą o jego zachowanie:)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Najpierw zaaktualizuj oprogramowanie, toshiby serii 938 i 939 przy starcie miały walnięte coś nie tak w nim, przez co telewizory miały różne dziwny problemy - restarty, zacięcia. Aktualizacja chyba z połowy grudnia to wyeliminowała, ale jak mówisz że nie aktualizowałes, to jest szansa że masz starszą wersję oprogramowania.
 

ryuk

New member
No więc tak.. o 8 rano włączyłem telewizor i wyciągnąłem baterie z pilota. Przed chwilą wróciłem z pracy i o dziwo telewizor był wyłączony :O nie wiem dlaczego i jakim cudem
 

ryuk

New member
ok więc przez te 4 godziny nie zmienił kanału ale jutro też mógłbym zrobić ten test więc pytanie jak wyłączyć tą opcje?
 
Do góry