Toshiba Regza 32AV635

Alcatraz

New member
Witam

Zakupiłem właśnie ten telewizor i rozpocząłem zapoznanie:D Ogólnie wrażenia niezłe jak na tą klasę sprzętu. Brak 100Hz na razie nie daje się we znaki. Sygnał to analogowa kablówka oraz tuner Cyra+. Obrazu jeszcze jakoś specjalnie nie kalibrowałem, mam natomiast pytanie dotyczące formatowania obrazu. Przy sygnale z kablówki bardzo dobrze działa włączona funkcja auto jeśli chodzi o dopasowanie ew. rozciągnięcie obrazu 4:3. TV sam przełącza się między szeroki kąt, kinowy i resztę trybów. Inaczej sprawa wygląda podczas współpracy z tunerem. W samym tunerze ustawione mam oczywiście pełne 16:9 i to dla Toshiby jest jakby ustawienie nadrzędne. Obojętnie w jakim formacie jest wyświetlany obraz, telewizor pokazuje go w trybie "szeroki kąt" i nie przełącza się. Mogę oczywiście zmienić tryb ręcznie. Tuner podłączony przez euro złącze. Czy tak powinno być?

Pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
Tuner to Ferguson 7318, w ustawieniach wyjść mam 16:9 (do wyboru jeszcze 4:3) oraz "ignoruj" (w opcjach jeszcze letterbox, panscan i kombinacja). Tak więc z tunera "wychodzi" format 16:9 bez najmniejszych przeróbek typu letterbox i chyba to jest nadrzędne dla Toshiby - tv trzyma cały czas ustawienie obrazu "szeroki kąt" mimo właczonego automatycznego dopasowania. Chyba nie ma znaczenia do którego Euro w TV jest podpięty tuner.

Dopisuję jeszcze kilka spraw, które udało mi się sprawdzić. Otóż zauważyłem, że ustawienia obrazu (jasność, kontrast itd.) są osobne dla każdego wejścia - tv, euro, hdmi, pc. Nie wiem czy to standard ponieważ nie sprawdzałem tego u innych.

Po podłączeniu do tunera telewizji kablowej (HDMI) zauważyłem rzecz następującą. Telewizor będąc np. na źródle tv lub euro nie przełącza się automatycznie na HDMI po włączeniu tunera kablówki. Kiedy mam podłaczona Cyfrę+ przez Euro, telewizor przełącza się sam, kiedy właczam tuner. Po HDMI tego nie robi. Dobrze to czy źle? Monitor komp. do którego podłączam tuner kablówki na codzień przełącza się automatycznie na HDMI, kiedy odpalę tuner.
Na złączach HDMI i tunerze kablówki dość dziwnie działa też formatowanie. Jest dokładnie to samo co wcześniej na tunerze sat od Cyfry+ czyli automatycznie ustawia "szeroki kąt" a kiedy zmienię ręcznie np. na "super live" to obraz nadal nie jest we właściwych proporcjach a znaczki stacji tv wyjeżdzają poza ekran. Na zwykłej kablówce i tunerze Cyfry jest onaczej. Może ktoś wypowie się w tych kwestiach. Pozdrawiam!:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry